Zeleninu ani maso prostě nechce, nejí klidně celý den

Anonymni
26.9.09 19:13

Zeleninu ani maso prostě nechce, nejí klidně celý den.

Ahoj holky, už nevím, co mám s tím naším děckem (10m) dělat. Naprosto odmítá jíst zeleninu s masem, zkoušela jsem různé druhy zel., různé konzistence, z doma vařeného se pozvracel, takže jsme se vrátili ke skleničkám, které jíme v podstatě od začátku. Ráno má mléko, pak ke svačině jogurt a pak klidně nejí až do večerní kaše, což je 9 hodin bez jídla! No jo, zkoušela jsem ho i vyhladovět a fakt vydržel těch 9 hodin… Ovocnou přesnídávku sní, ale přece mu nemůžu dávat pořád ovoce a kaši, byl by za chvíli jak koule. Křupky a sušenky jí, ale to není jídlo. Míchám aspoň trochu masozeleniny do té večerní kaše, ale to je tak 50g denně. Co jiného mu mám dávat místo oběda, když nechce tu zeleninu?? Zkusila jsem chleba s lučinou, nic moc, snědl pár mini kostiček. Už mi došly nápady, poraďte prosím.
Děkuji, Pavla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12160
26.9.09 19:19

Pavli, tak mu zkus tu zeleninu prostě pár dnů nedat. Není toho třeba jenom přejezený? Já si myslím, že když bude pár dní jenom na té kaši, jogurtech, tož se nic nestane. A co zoubky? Fakt nevím, třeba poradí někdo jiný… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18518
26.9.09 21:46

Ja nepotesim..... u nas se ditko rozhodlo ze dne na den v roce a ctvrt nejist zeleninu a ovoce v zadnem(ani skrytem treba v jogurtu nebo koktejlu, polivce) stavu… dodnes je to boj, i kdyz casem prisla na chut asi peti druhum…
taky klidne hladovela, nezabralo nic..... jedine, co zabira je mixovat na neidetifikovatelnou hmotu do polivky, ale az ted, drive to taky nefungovalo… jsem rada, ze chodi do skolky, tam do ni obcas neco narvou, vi, ze jinak bude o hladu, doma uz to realizovatelne neni, kdyz si dokaze vzit k jidlu sama co chce…nemuzu porad sedet pred lednici a hlidat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
27.9.09 10:43

Ahoj, moje dite nejedlo v za:,–(e nic, kdyz jsem do nej potrebovala dostat maso, tak jsem ho mixovala do bileho jogurtu, to docela slo. Vlastne az do ted jsem vse mixovala na uplne hladko, kousky se do nej nedaly dostat vubec, takze co zkusit konzistenci kase? A nemuze nechtit obed proto, ze je teply? Treba mu rostou zoubky, nebo ma v pusince aft…
U nas taky trochu zabralo nedoporucovane zabavovani s mirnym natlakem. Tobik si proste zvykl, ze se ji, a i kdyz tu potrebu moc nema, tak to posledni dobou nejak akceptuje. KAzde dite je jine…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
27.9.09 14:04

Ahojky mě Terezka tak yneche jíst zelenin , i masozeleninový příkrm. A´t žije prso. Sice do ní lstí něco dostanu,.. Co už jsem zkoušela: přidat mlíko odemě, mixovat , nemixovat, mačkat vydličkou. , přidat víc vody, míń vody.., Jednodruhové , víc druhové, nejhorší je jak je tam nějaké maso to je prostě zaseklá a pusu neotevře. ..Zkoušeli jsme to se sžičkou, s hračkou..Uf snad se to někdy naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
30.9.09 11:48

Dobrý zpráva snad to nezakřiknu, ale začali jsem jíst zeleninu, nejspíš to nejsou takové porce jako by měli být, konzistenci musí mít trochu hustčí, nejvíc toho sní když jíme i my.. Hold příkady táhnut. Přeju všem hodně zdaru, vydžte a nenuTte ,.. jednou si vezmou :D Snad jsme to nezkřikla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
6.10.09 15:15

Bohužel, také to znám :( :evil:. Naše malá (necelých 10 měsíců) jí bez větších potíží jenom kaši Sunarku. Občas si dá ještě banán, přesnídávku nebo rohlík, ale to musí mít náladu. Masozeleninový příkrm mi v životě nesnědla. Zezačátku ještě párkrát jednodruhovou zeleninu, ale to bylo tak 5 x v osmém měsíci, od té doby ani ťuka. Už jsem tu kvůli tomu založila i diskusi, ale nepomáhá nic. Co s ní, když tu pusu zkrátka neotevře a ještě u toho vrtí hlavou a šermuje rukama?
Tak promiň, že jsem neporadila, ale aspoň vidíš, že v tom nejsi sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
10.10.11 12:32

Tak obnovuji … jedl zeleninu, maso uplne v pohode. Ted sni vsechno, krom zeleniny a masa. Jak vidi lzici, dostava hystericky zachvat a konec. Problem je, ze kvuli tomu zacal mit zacpy :zed: Holky, kdy to prejde??? Jak vyrostou zuby? :mrgreen: Co mu muzu davat, aby nemel zacpu, netusite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4260
10.10.11 12:57

já jsem dneska zkoušelá dát ovoce s bílým jogurtem… dávám mu hodně pít, do jednoho jídla denně přidám trochu olivovýho oleje, taky mu dávám lektobacílky…
takhle to praktikuju už týden a musím říct, že se kadění zlepšilo… kadil jednou za pět dní a měl úplně tuhý bobky a nešlo mu to vytlačit… teď mi kadí každý den a už to má takový mazlavější, ale stejně to asi ještě není to parvý ořechový :-P
můj život se smrskl do čekání na hovno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
10.10.11 13:52

A co mám dělat s půlročním?? Od 4. měsíce přikrmujemea, el jakmile od v první lžičce zjistí zeleninu, tak konec, prská, pusionu drží fest a nevim co s ním. Teď jsme začali masozeleninové příkrmy, ani lžička. S velkým donucením pár lžiček, ale dělá takový psí kusy u toho, že mu zaskočí a já pak končím, jelikož mam strach, že se mi udusí :( A je jedno jestli je to doma dělaný, nebo kupovaný… Ale ovoce, a třeba i lipánky v pohodě. Mlíko bez problémů, kašičky taky…

Vím, že by to měl maso a zeleninu jíst, ale nevim jak to do něj dostat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4260
10.10.11 14:01
ha-ne-le píše:
A co mám dělat s půlročním?? Od 4. měsíce přikrmujemea, el jakmile od v první lžičce zjistí zeleninu, tak konec, prská, pusionu drží fest a nevim co s ním. Teď jsme začali masozeleninové příkrmy, ani lžička. S velkým donucením pár lžiček, ale dělá takový psí kusy u toho, že mu zaskočí a já pak končím, jelikož mam strach, že se mi udusí :( A je jedno jestli je to doma dělaný, nebo kupovaný… Ale ovoce, a třeba i lipánky v pohodě. Mlíko bez problémů, kašičky taky…Vím, že by to měl maso a zeleninu jíst, ale nevim jak to do něj dostat… :nevim:

a zkoušela jsi třeba jinou lžičku? Já vyměnila lžičku a je to o něco lepší… někdy vystřídám i tři během jednoho krmení. A taky měníme polohy. Chvíli sedí v židličce, chvíli mi sedí na noze, chvíli ho držím v náručí… já vím, že by se to nemělo, ale když jinak nesní skoro nic :nevim:
Je to fuška s tim jídlem, co? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.11 19:51

Tak koukam ze je to asi njaky novy trebd :-((( do nasi male dostanu jen jogurty ovoce a mlicko… nechce ani zeleninu ani maso :-((( obcas sni treba 2-3 lzicky a pak se zacne vzpouzet a nedostanu do ni nic zkousela jsem omacky polivky mixovanoe druhy zeleniny a kupovane presnidavky a nemam snaci… tak sem to vzdala zitra dostane asi po mesici kureci masicko s bramborovou kasicko tak uvidime…jen se holky modlete at nedopadnete jako moje mama… segra jedla vzdy vse v roce a pul se zasekla a od ty doby do ni nedostanou nic nez rohliky, kostiky, samotne testoviny a ruzne druhy sladkeho a i na to je vybirava a to ji je 7 LET !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
10.11.11 14:51

Nepropajde panice… U mě začal zeleninu a maso jíst ze dne na den. Z ničeho nic, nevim co se stalo, ale najednou mi to začal jíst a máme tak každej den „normální“ oběd a zeleninou sváču. U nás tedy problém vyřešen… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
21.12.11 15:24

Holky a varite i kdyz to deti neji? Uz je to vlastne dva mesice co jsem obnovila diskuzi s tim, ze dite nezere. Je to porad stejne a ja porad vyvaruji a mam toho plne zuby, protoze to pak leti do kose. V zivote nemel sklenicku, ale zacnu mu to kupovat i kdyz jsou to priserne blafy. Uz je mi asi jedno co vyhodim, jestli doma delane dobre jidlo, nebo papundeklovou sklenicku. Je to des :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Amsica
27.9.12 09:33

Ahoj holky! Moje mala (7M) je na tom uplne stejne:(… Zatim to sidim tak, ze ji treba umnixuju uvareny hovezi maso se sladkou hruskou (vypada to jako rozemleti slimaci, ale chutna ji to), brokolici ji narvu s jabkem… Musim to sidit sladkym ovocem, jinak vse odmita.. Prozatim to funguje, tak to tukam na hlavu…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama