Reklama

Zelenohnědá stolice u kojence a vyprazdňování jednou za pět dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ssasanka
Kecalka 147 příspěvků 11.12.17 18:50
Zelenohnědá stolice u kojence a vyprazdňování jednou za pět dní

Ahoj, nevím, kam dotaz přesně zařadit. Ale mám otázu. Mám 2 měsíční dítě (nedonošené, nyní by se teprve narodilo), ale k věci..již po třetí se mi stalo, že mělo nazelenalou stolici..barva dá se říct khaki, navíc se vyprazdňuje tak jednou za pět dní, ale toto měl i v porodnici a měl jí klasicky žlutou vajíčkovou. Nyní vlastně problém trvá už skoro 14 dní, protože se vykaká vždy tak po pěti dnech a to asi vždy na základě laktobacilů, nevím. Stejně tak v porodnici jsem občas musela dávat laktobacil, ale denně, nyní dávám opravdu když už se dlouho nic neděje. Už jsem několikrát řešila i problém s nečastým vyprazdňovaáním, al eněkolik doktorů mě uklidnilo, že je to normální. Jinak se nesvíjí, na prdíky netrpí, prdí normálně. Stolice je teda zapáchající, ale to mi přišla i ta žlutá, prdíky jsou taky zapáchající. Kojím a odsávám, jinou výživu nemá. Krmím po cca 3,5 hod, v noci někdy max po 5, to čekám, až se vzbudím, jinak dávám po těch 3,5. Vždy 7 dávek denně. Co jsem si však všimla, tak by měl mít momentálně dávku 50 ml a ta mu nestačí, žádá dál, tak jsem mu začla dávat poslední dva dny 60ml a snad by si dal i více. Stolice je prostě nazelenalá..khaki, jednou za pět dní, je jí tak ve středním množství, ne uplně málo, zapáchá. Mimochodem na váze přibírá krásně, to mám pochválené i od pediatra a vážím ho pravidelně co dva dny. Já původně myslel, a že je to železem a špenátem, to jsem vysadila a barva stolice stejná. Tak nevím, říkám si, bud infekce…ale to by snad byla stolice častá a vodová, tahle je jak kaše, v podstatě podobná těm vajíčkům, co míval a je hlavně jedou za pět dní. Hladová stolice? Přibírá dobře. Pak mě napadlo, jstli to není předním mlékem a proto ta jeho nenasytnost. K pediatře jdeme zítra. Ale máte zkušenost?

Reklama

Reakce:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 11.12.17 19:11

Vůbec bych to neřešila, když dobře přibírá, je to normální. A přední mléko je blbost.

Anna85
Kecalka 330 příspěvků 11.12.17 19:14

Syn mel stolici i dvakrat denně, plne kojeny. Ale dr mne upozornovala at se neleknu kdyby par dni nemel, v letacku bylo az 10dni 8o, coz mne udivilo. A zelenou stolici mel parkrat taky, ale nikdy to nic neznamenalo.
Ale dr treba vezme zitra vyter kdyz se ti to nezda delsi dobu.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 11.12.17 19:40

Kojená miminka můžou mít žlutou, hnědou nebo zelenou stolici a nemusí vylučovat několik dní (a některá to naopak zvládají při každém přebalování). Pokud není ve stolici hlen, krev a miminko prospívá, je všechno OK.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.12.17 20:03

Já mám nedonošenou holčičku narozenou ve 26tt. Mývala také zelenou stolici, a bylo to po železe (maltoferu). Jinak tedy kakala každý den, maximálně obden. Jedna věc mě ale zaráží, ty si miminku sama vysadila železo? Oni ho mají z dobrého důvodu, moje malá měla nízký hemoglobin, na což se bere právě to železo, a kvůli tomu měla zástavy dechu. Vysazení železa musí schválit v rizikové poradně, ve které jistě máte kontroly a musí se pak udělat kontrolní odběry krve. Běžně se u nedonošených vysazuje železo v jednom roku života, to už to bez něj většinou zvládnou. Jinak pozor na pediatry, kteří mají málo zkušeností s nedonošeňátky. My takovou dětskou máme a všechno si musím hlídat. A ten špenát? Ty dáváš už miminku nějaké příkrmy? Viděla jsi, že by někdo „novorozenci“ dával špenát? To mi přijde dost divné. Nám první příkrmy schválili až ve třech měsících korigovaného věku, takže v šesti měsících od narození a to jen zeleninové.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.12.17 20:07

Jinak bych klidně dávala mléka víc. Nám doktorka říkala, že pokud po jídle nějak víc nezvrací, tak ji nemáme omezovat. V době kdy se měla narodit, vypila kolem 90ml tuším. Od tří kil jsem ji nechávala spát celou noc (12h) a denních dávek měla 5-6. Někdy po dvou, někdy po třech hodinách, podle toho jak měla hlad.

mgdln
Závislačka 4515 příspěvků 11.12.17 20:07

Všimla jsem si, že když dítě málo kadí, tak hodně roste. :lol:
Přijde mi to, jako by všechno co vypije, zpracovalo do mrtě, až téměř nezbyde co vyloučit.
Pochybnosti o kvalitě svého mléka hoď za hlavu.

Ssasanka
Kecalka 147 příspěvků 11.12.17 20:10

@Elvinerha Nene, napsala jsem to špatně…železo jsem brala já kvůli poporodní anémiia špenát jsem jedla já samozřejmě..tk mě napadlo, zda to nebylo příčinou. On železo nemá, dávám jen FM fortifikaci do mléka na přibírání..

mgdln
Závislačka 4515 příspěvků 11.12.17 20:11

@Elvinerha Špenát jedla matka.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.12.17 20:23
@Ssasanka píše:
@Elvinerha Nene, napsala jsem to špatně…železo jsem brala já kvůli poporodní anémiia špenát jsem jedla já samozřejmě..tk mě napadlo, zda to nebylo příčinou. On železo nemá, dávám jen FM fortifikaci do mléka na přibírání..

Aha, já jsem se už lekla :-D Tak se zeptej raději dětské, že stolice změnila barvu. Jinak při zánětu bývá stolice s hleny a může tam být i příměs krve. Pokud drobek vypije víc, tak bych ho neomezovala klidně bych navýšila, pokud nebyl dřív nějaký problém se střevy. Tak to je dobré, že nemusíte brát, my jsme těch vitamínů (naštěstí jen vitamínů) měli hodně. Železo nám vysadili teprve teď v roce, ale jak jsem psala, malá měla zástavy dechu, tak ho musela brát a to pediatrička chtěla vysadit už ve třech měsících korigo :zed: no jsme malé město, před námi měla jen jednoho víc nedonošeného hošíka, takže zkušenosti nula nula nic.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >