Reklama

Zelený průjem s hrudkama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Nikol1
Stálice 90 příspěvků 25.02.18 13:24
Zelený průjem s hrudkama

Ahoj potřebuji pomoct. Mám 3m holčičku narozenou ve 29tt ( správně by jí mělo být 2týdny)PŘÍBĚH: minulej čtvrtek odber krve, v pondeli vysledky ok ale přece jen klesa zelezo ještě nic dramatického le i tak že ho začnem dávat. přišel e-recept na lek maltofer v pondělí. V utery ráno misto žlute byla tmavě zelená stolice + zvracela. Rozhodla sem se to zelezo jeste nedat a počkat do další stolice… ta nikde..mala byla uplakana propinala se tlačila a nic. Laktulosa cvičeni ani mast pupik nepomohla. Ve čtvrtek večer rourka a vytahla sem zelenou rourku ale z dupy nic. Cca za pul h přislo kakani-zelenej brčál a zas zvracela… v pátek 3× prujem tmave zeleny…vzala jsem vzorek do lahvičk a šla k praktikovi

Praktik- řekla jsem příběh. Akorát mě zdupal, že to je z toho, že má malo železa. At nespekuluji a podávám co mám a at se spiš starám o potničky a tak moc ji neoblíkam a vzorek vyhodil do koše.

Volala jsem na rizikovku pro nedonošence kde chodíme. tam nechapala… zelená az cerna stolice je kdyz se dáva zelezo, ne z nedostatku. At jedu do fno na detsky příjem.

• nakrmila sem ji, odříhla si a za 20 min total zvraceni… plus další zelená stolice, vzala sem další vzorek a jeli sme

Fno- normální to není… má to virovou ci bakteriálni příčinu… vzorek poslali do laborky plus udělali vytěr z dupky. V pondělí budou vysledky. Mám volat… ve stredu kontrola.. jestli to bude nejaka važna infekce tak budou kontaktovat oni mě. Plus máme napsane probiotika
Včera zase stolice nebyla ale jednou se hodne vyzvracela
Dneka zase strašně tlačila a nic plakala tak jsem opět vzala rourku a začalo to z ní téct tmavě zelený průjem s malýma žlutýma hrudkama. Teplotu nemá :(
Nezažil jste někdo něco podobného? Jsem z toho nervózní
Od začátku je na nutrilon nenatal pro nedonošence a vždy měla žlotou kaši až v uterý se to změnilo
Děkuji za rady

Reklama

Reakce:

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 25.02.18 13:44

@1Nikol1 a nemůže to byt alergie na mléko - aby neměla zanet střeva z mléka… Já bych změnila UM a dávala cajik (fenyklovy) kvůli dehydrataci

Agneth
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 25.02.18 13:50

Také mi to přijde jako typický projev alergie na mléko.

1Nikol1
Stálice 90 příspěvků 25.02.18 14:08

A to se může objevit po takové době? Když celou dobu s nenatalem problém neměla? Ten nenatal by měl bylt prý bezproblemovej… máme posledni dvě plechovky a pak přecházet na normální mlíčko, jaké byste teda doporučili? Zkusím teda zajít koupit jiné
Jak jsem tam dala tu rourku tak se mi zdalo jako by tam bylo ucpany hovinko ale jen toteklo :/ mám i foto ale to je asi nevhodné vkládat. Jinak na vaze neubírá, přibírá v pátej jí vážili a za 10dni 240g

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 25.02.18 14:11

@1Nikol1 muže to byt I po takové době, mlíčko každému sedne jiné… ale moje zkušenost : sunar - zacpa a bolesti bříška, přešla jsem na hami a mala je spokojena bez problémů (byla také narozena dříve )

Agneth
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 25.02.18 14:24

@1Nikol1 Muže, alergie se většinou rozviji postupne během prvních týdnů až měsíců. Zkus koupit mléko pro alergiky (ne HA, ale přímo pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka) a uvidíš. Já u dcery řešila stejne příznaky 4 měsíce, než jsem narazila na mladou osvicenou doktorku. Pak bylo během pár dni po problémech.

1Nikol1
Stálice 90 příspěvků 25.02.18 15:18

Tak jo, děkuji moc, koupím. A dá se i tento problém zjistit z nějakého vyšetření?
Jsem ráda že mě ve fakultce neodbyli tak jak praktik :/ já jako malá jsem alergii na bilkovinu měla

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 25.02.18 18:50

@1Nikol1 jde to zjistit testem z krve, ale to UM bych hned změnila aby ji netrápilo bříško :mavam:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 25.02.18 21:27

@1Nikol1 U takto malých děti se z krve nezjistuje, testy jsou v tomto případe hodně nespolehlive. Provádí se tzv. eliminacne expozicni test (to znamena, že se alergen na nějakou dobu vysadí a pote zkusí zase zavést zpět a sleduje se pripadna reakce).

Lalitaluky
Kecalka 299 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 14:38

@1Nikol1 ahoj, my sme mali obdobny problem, v 3.mesiacoch zistena neznasanlivost kravskej bielkoviny na alergologii. Vydali na recept mlieko a bolo po probleme. Um nam predpisovali na recept. Drzte sa!

1Nikol1
Stálice 90 příspěvků 01.03.18 21:41

@Lalitaluky tak my taky alergie na bilkovinu :( od pondělí papá neocate infant a zatim ani jedno zvraceni a stolice byla taková zvláštní. Hlen furt uplně ale jiná zelená. Od pondělí ale jen jedna. A malá vypadá spokojenější… :) snad se ji to vytratí.. četla jsem, že u 80% procent se to vytratí do 3let u zbytku to maj až do dospělosti.
Já jako malá taky tuhle alergii měla.
A kolik má teď malá/malý? A jake mléko máte? Jsem zvědavá jak bude po tom neocate přibírat

Lalitaluky
Kecalka 299 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 14:08

@1Nikol1 ma uz 3 teraz a prerastol to. Cca v 2 uz sme zaradili tvrde syry a potom postupne biely jogurt Hollandiu. Teraz je uz aj lipanka a zerve na chleba. Normalne mlieko ale este ne. Po neocate sme presli na hipp a dobre, pije ho doteraz to HA (miesto kravskeho). Celu dobu ale bere aj lactobacilky swiss baby.
Jo a priberal normalne. Hleny a ten prechod chvilu potrva. Hlavne ak sa uz stihli zapalit creva pripadne. Nam to trvalo asi mesiac. Kym sa to spravilo. Drzim palce, urcite to bude dobre! :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama