Zelený zákal s příznaky bez zvýšeného nitroočního tlaku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 06:55

Zelený zákal s příznaky bez zvýšeného nitroočního tlaku

Zdravím, máte někdo podobnou zkušenost nebo pokud je tu nějaký očař, zajímá mě cokoliv.
Více než půl roku zpátky mi na očním zjistili, že mám změny na očních nervech obou očí, že mám větší nějakou tu foveu, naznačen nazální sesun cévní branky, nevím co to znamená. Vyšlo mi špatné OCT vyšetření, perimetr v normě, a co je nejdivnější, vůbec nemám zvýšený nitrooční tlak. Tím pádem akorát chodím na kontroly, ale nenasadili mi žádnou léčbu.
Přitom čím dál více začínám mít příznaky - duhové kruhy kolem světelných zdrojů ve tmě a takové jakoby kruhové přesvětlení uprostřed zorného pole (hlavně když se dívám na něco světlého až zářivého, tak kruhovitá oblast v nejostřejším vidění někdy jakoby svítí až oslňuje). K tomu se mi již 2 roky zhoršuje zrak na dálku, nevím zda to s tím souvisí, také jsem v této době 2× rodila. Všechno co vidím má nad sebou ještě jakoby stín nebo zdvojení, a to i když se dívám jedním okem a druhé zavřu, takže za to nemůže strabismus, což mi tvrdili v optice. Vím, že se zelený zákal léčí snižováním nitroočního tlaku, ale ten já mám v normě hluboce pod horní hranicí normy (asi 16 torr), takže žádná léčba není možná? Na očním mi k tomu moc neřekli, jen podezření na glaukom, naposledy tam byla lékařka cizinka která nemluvila česky tak, abychom se o tom nějak více bavily. Nechci přijít o zrak :( Díky moc za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
155
4.1.22 07:00

Prosimtě,.pokud možno zavolej do Duovize jestli b té vyšetřili. A ne nějaké krajské nemocnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
4.1.22 13:29

Asi raději běž k jinému lékaři. Narazila jsem na toto: „Pokud je rohovka příliš tenká, tak je zjištěný tlak falešně nízký a když tlustá, tak je hodnota vyšší než realita.“
Můžeš být špatně vyšetřená a správně neléčená. Zrak se ti poškodí nenávratně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat