Železo Tardyferon-Fol, máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 19:21
Železo Tardyferon-Fol, máte zkušenosti?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s braním železa Tardyferon-Fol? Jsem ve 34tt a minulý týden na kontrole mi brali krev, druhý den volali, že mám málo železa a poslali mi recept na toto železo. Doktorka mi řekla, že to mám brát 2× denně a ráno na lačno a že když bude zácpa, tak stačí jen ráno, ale že musím zobat. Nic víc mi k tomu neřekla. No, a v lékárně mi řekli, že to mám brát na lačno ráno i večer (což mě a po optání i mé doktorce přijde jako blbost, když prý podle anesteziologů se lační aspoň 6h) a že 2 hodiny před i po podání toho železa nesmím mléko, mléčné výrobky, minerály (ani ochucené limonády) a ani hořčík (ten beru 3× denně + 2× denně doplňkové vitamíny a minerály vápník, hořčík a zinek (od Walmarku), takže pořád musím hlídat čas a celý den v podstatě nedělám nic jiného). Když jsem se na to ptala doktorky, tak o tom prý nic nevěděla, ale že to tak asi je. Tak se ptám vás, kdo to bral, jak jste to dělali vy a opravdu mezi tím vším musí být rozestup dvě hodiny před i po? Děkuji :palec:

Reakce:
tmeren
Stálice 72 příspěvků 15.08.19 19:26

Brala jsem od 27. týdne ráno, v poledne a večer ;) no, dala jsem si ráno rozestup půl hodky s euthyroxem, a pak to sezobla. dohrady i s utrogestanem - dávali nám to tak v nemocnici. A jedla jsem na to normálně hned a jogurty na stopro ;) a leží tu vedle mě čtyřměsíční holčička a vše ok :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 19:33

Já někde četla, že by se ty dvě hodiny měly dodržovat, jinak to nebude mít žádný účinek. Tak se právě děsím, protože mám prý železo jen 98 a minimum je 120, říkala doktorka. A že prý je důležitý, abych to brala no, že naposledy jsem měla 130. :think:

tmeren
Stálice 72 příspěvků 15.08.19 19:35

Tak to radši dodržuj :nevim: ať máš čistý svědomí a nenervujes se ;) já to brala takto a krev jednou za čtrnáct dni vždycky ok ;)

Leviatan
Závislačka 3220 příspěvků 15.08.19 19:56

Určitě to dodržuj já trpím anémii a mám železa jako ty buší mi srdce a jsem stále marod. Železo se doplňuje hrozně dlouho

Janakatabara
Kecalka 298 příspěvků 15.08.19 20:18

Brala jsem ho též. Dodržovala jsem 2.H. rozestup od jídla i Magnesia.

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 15.08.19 20:27

Dve hodiny od horciku i od mlecnych vyrobku dodrzuj. Nalacno ho neberu, jinak mi vadi na zaludek i traveni. Mam teda jine zelezo, ale to je vsechno podobny.

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 15.08.19 20:29

Jo a ten horcik se kolem 34. tt (mozna 36.tt) ma stejne vysadit kvuli pripravenosti na porod, tak toho budes mit mene.

Miyako7
Povídálka 42 příspěvků 15.08.19 20:36

Vstřebávání železa snižuje mnoho léků, proto se od nich doporučuje odstup alespoň 2 hodiny. Stejně tak některé potraviny (celozr. obiloviny, psyllium, vejce) a nápoje (káva, mléko, zásadité minerálky, černý a zelený čaj) snižují jeho vstřebatelnost. Proto je léčba efektivnější, pokud se železo podává 1/2 hod. před jídlem anebo až 2 hodiny po jídle. Pokud toto nedodržíte, účinnost léčby se pravděpodobně sníží, ale zase nemůžeme říci, že by pak železo nezabralo vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 20:38

Dobře, tak když mi nic jiného nezbyde :nevim: :) Děkuji všem :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 21:02

@Miyako7 Děkuji moc :kytka:

blumen
Hvězda diskuse 54545 příspěvků 15.08.19 21:09

@Miyako7 ja to s tim jidlem nedodrzovala a nedodrzuju, no (jinak mi je zle), ale zabira, i kdyz nalacno by to bylo urcite ucinnejsi. Ale ja ho ani neberu denne :oops: jinak bych byla nonstop na wc

Váš příspěvek
Reklama