Zelí na krouhání - může být klasicky koupené v marketu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 23:15

Zelí na krouhání - může být klasicky koupené v marketu?

Vzpoměla jsem si asi pozdě, ale chtěla bych si doma udělat kysané zelí. U nás jsem si ale nevšimla ani během září, října nějakých prodejců či možnosti objednávek přímo zelí na krouhání.
Je možné použít i běžně prodávané hlávky zelí v marketech, zelenině či to není to samé a vhodné?
Děkuji a omlouvám se za neznalost :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37
2.11.21 00:00
@Anonymní píše:
Vzpoměla jsem si asi pozdě, ale chtěla bych si doma udělat kysané zelí. U nás jsem si ale nevšimla ani během září, října nějakých prodejců či možnosti objednávek přímo zelí na krouhání.
Je možné použít i běžně prodávané hlávky zelí v marketech, zelenině či to není to samé a vhodné?
Děkuji a omlouvám se za neznalost :D

Jo, dá se koupit normálně zelí v supermarketu, je to stejný. My kupujeme každý rok v říjnu v Kauflandu, mívají akci - Zelí bílé krouhárenské XXL 15 kg balení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17093
2.11.21 00:08

Mně se teda neosvědčilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36094
2.11.21 05:20

Ano, jde to. I čeští pěstitelé, kteří mají vlastní značku, občas odebírají zelí od zahraničních dodavatelů. Nedovedou pokrýt poptávku z vlastních zdrojů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5988
2.11.21 05:44

V Kauflandu jsem viděla pytle s krouharenskym zelím před víkendem. Ono to co prodávají v hlavkách v krámě běžně, je měkčí odrůda. To bych v nouzi koupila, ale krouhala víc na hrubo, pokud máš možnost. Aby se kvašením úplně nerozblemstlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3368
2.11.21 08:14

Určitě se to dá, ale jestli mohu doporučit, zkus začít příští rok dělat kvasene zelí hned, jak se začne nějaké zelí prodávat. Ty první hlávky bývají světle zelené, a když si je necháš ukysat, je to top :palec: nez z toho bílého, co se prodává teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
2.11.21 08:23

Odkud jsi? Já jsem v pátek kupovala zelí v jednom velkém družstvu tady na Moravě, kteří pěstují zeleninu tady u nás. Čerstvě sklizené zelí před tebou nakrouhají na jemno. Zelí je šťavnaté a výborné. To co jsme kdysi kupovávali v kauflandu, se nedá srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat