Zembag - zkušenosti s pytlem na brambory?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ploskutáček
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 22.03.18 17:37
Zembag - zkušenosti s pytlem na brambory?

Ahoj,

jeden drobný mužík by měl dotaz na chytré a sečtělé - kamarádka mě poprosila, zda bych nevysondoval info a reference na tento produkt. Vyplatí se? Máte ho některá? Pokud ano, odkud a splnil očekávání? Každé tři měsíce se má měnit kmínový pytlík, nikoliv celý pytel na brambory, chápu dobře? Stojí to za ty prachy?

Trochu mě zaráží, že e-shop, kde ho prodávají, nemá žádný telefonní kontakt, na stránkách výrobce pro změnu telefon uveden je, ale volané číslo neexistuje, což ve mně vzbuzuje lehkou porci nedůvěry :)

Díky moc za pomoc, dobrou noc :mrgreen:

Reakce:

Pimperelle
Kecalka 178 příspěvků 29.03.18 15:47

Mám, dostala jsem ho. Vypadá pěkně, ale je malý, brambory si vozím od pěstitele po 10 kg, do pytle se vejde sotva 4,5 kg, brambory v něm vylíčily během pár dnů, ikdyž byly uloženy podle návodu. Uvnitř musí být sáček s kmínovou silicí, vyndané brambory jsou velmi silně cítit po kmínu (nemám to ráda), po uvaření to tedy zmizelo.

Obchod je součástí České zemědělské univerzity, ochotně komunikují, toho se neboj.

Celkově mě pytel zklamal, kdyby nešlo o dárek, vyhodila bych ho (nebo aspoň uložila někam hluboko do skříně).

Ploskutáček
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 29.03.18 15:51
@Pimperelle píše:
Mám, dostala jsem ho. Vypadá pěkně, ale je malý, brambory si vozím od pěstitele po 10 kg, do pytle se vejde sotva 4,5 kg, brambory v něm vylíčily během pár dnů, ikdyž byly uloženy podle návodu. Uvnitř musí být sáček s kmínovou silicí, vyndané brambory jsou velmi silně cítit po kmínu (nemám to ráda), po uvaření to tedy zmizelo.

Obchod je součástí České zemědělské univerzity, ochotně komunikují, toho se neboj.

Celkově mě pytel zklamal, kdyby nešlo o dárek, vyhodila bych ho (nebo aspoň uložila někam hluboko do skříně).

Dík moc za zkušenost, už jsem myslel, že se nikdo neozve :mrgreen:

Matejovo
Nováček 3 příspěvky 29.03.18 21:36

@Pimperelle
Mrzí mě vaše špatná zkušenost se Zembagem. V první várce pytlů skutečně mohlo docházet ke klíčení, ačkoliv měl pytel klíčení omezovat. Na základě zpětné vazby od našich zákazníků jsme upravili vnitřní pytel, tak aby ke klíčení už nedocházelo. A také jsme zvýšili dávku silice, která nemá vliv na chuť brambor - uvařením zmizí - vyvaří se.
Ozvěte se mi na ***, mám pro vás řešení.
Větší pytel zatím v nabídce nemáme.
Matěj Božik

edit admin - odstraněn odkaz a email

Pimperelle
Kecalka 178 příspěvků 30.05.18 08:39

Musím pochválit přístup firmy Ošetřeno, která vyrábí Zembag a pana Božika. Po komunikaci zde (i přes zcela zbytečný mazací zásah admina) mi byl zaslán nový vnitřní pytel i kmínový pytlík, brambory jsou již v něm. Je vidět, že výrobci záleží na pověsti a zákazníkovi. Děkuji.

Matejovo
Nováček 3 příspěvky 30.05.18 14:56

@Pimperelle Děkujeme!

xyrickie
Nováček 1 příspěvek 17.06.18 22:25
Spatna zkusenost

Dobry den, tak to je hezke, ze mate takovou pozitivni reakci, nicmene ja jsem pytel dostala a uz asi po tydnu zacaly brambory uhnivat. V miste, kde se dotykaji kminoveho sacku. Zkusila jsem to umyt a dat nove brambory a zase.. nehezke cerne skvrny, brambory na vyhozeni.. tak teda nevim :-/

Matejovo
Nováček 3 příspěvky 18.06.18 09:45

@xyrickie Dobrý den,
velice mě mrzí vaše špatná zkušenost se Zembagem. Problém, který popisujete se týká raných brambor (brambory s nevyzrálou, loupající se slupkou, sklízené od 16. května do 30. června). U raných brambor, se s problémem klíčení zpravidla nesetkáváme. Vzhledem k jejich nevyzrálé slupce, jsou na působení silice citlivější. To se následně projeví jako černé skvrny - nejedná se o hnilobu, ale jen fyziologické poškození buněk po kontaktu se silicí.
 Matěj

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >