Reklama

Zemedelci na materske

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisa2723
Nováček 10 příspěvků 06.01.18 22:40
Zemedelci na materske

Zdravim damy, je tu taky nektera, ktera s mimcem hospodari? :lol: Jak to zvladate??

Budu mit v srpnu prcka a docela se toho bojim.. Na krku 20 ha, cca 15 byku, 3 kone, atd.. Samozrejme s velkou podporou pritele a rodiny, ale stejnak.. Clovek by si na to rad dohlidl sam..

Reklama

Reakce:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 06.01.18 22:52
@sisa2723 píše:
Zdravim damy, je tu taky nektera, ktera s mimcem hospodari? :lol: Jak to zvladate??Budu mit v srpnu prcka a docela se toho bojim.. Na krku 20 ha, cca 15 byku, 3 kone, atd.. Samozrejme s velkou podporou pritele a rodiny, ale stejnak.. Clovek by si na to rad dohlidl sam..

No tak to toho máte požehnaně. My jen jednoho býka, 1 kozu, slepice, 2 prasata a 3 ha, zbylých 7 ha má v pronájmu družstvo. Ale zas ještě máme starého bývalého pana domácího na plenách, což je pouze na mě, muž se do přebalování atd. moc nehrne a muž také chodí ještě normálně do práce a pomoc od dalších členů rodiny žádná. Máme to rozdělené - já dům, děti a pan domácí, muž zaměstnání, zvěř, pole a zahrada. A máme toho teda denně plné kecky, člověk se fakt příliš nezastaví. Taky bych ráda měla dohled nad vším, taky bych to třeba jinak udělala u prasat, než to teď dělá manžel apod., ale holt s dětma nemůžeš pak mít vše pod kontrolou sama na 100%, když toho máte tolik. Budeš muset začít víc důvěřovat rodině a něco svěřit prostě jen do jejich rukou.
Také je třeba myslet na to, jak to budete dělat pak s případnými akcemi, dovolenými apod., aby děti i měly nějaký ten zážitek mimo pole a zvířata..my právě kvůli vytíženosti toto pořád řešíme a snažíme se to propojovat také s výlety a zážitky pro děti a řeknu ti, že někdy je to tada náročné až běda.
Ale zas když se chce, všechno jde.
Jen pokud máš mít děti a ještě hospodářství, tak je podmínkou, aby jsi byla hluboce přesvědčená o smyslu toho hospodaření a měla ho ráda. Jinak tě to pak s dětmi začne ubíjet a budeš na to naštvaná, ve stylu „tak a teď by jsem si mohla konečně lehnout, když mi dítě spí a místo toho jdu kydat k těm blbejm bejkům“. Pozor na to - s dětmi přijde i únava, nevyspání, starosti, když budou nemocné..

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >