Žena, co nemůže otěhotnět nemá mít žádné děti

1123
15.7.19 08:12

žena co nemůže otěhotnět nemá mít žádné děti

Jsem po 6 ZT a 2 SP, dvě neúspěšná IVF s darovanými vajíčky (problém na mé straně, manžel je O. K.).

Včera k nám přijeli na obvyklou návštěvu rodinní přátelé a do večera jsme popíjeli. Kámoš, když se napije tak má tendence všem sdělovat pravdu a ani nevím jak, ale přišla řeč na téma co všechno jsme si s manželem ohledně miminka prošli a že nám prostě asi nezbyde nic jiného, než adopce. Já se zmínila, že mě to mrzí, protože s jinou ženou by mohl manžel založit školku, ale, že zkusíme ještě jeden, poslední cyklus IVF s darovanými vajíčky a pak případně adopce.

Na to kamarád posilněn alkoholem, celkem bez obalu řekl, že lidi co spolu nemůžou mít děti, by žádný děti mít neměli, že to chce příroda a IVF je proti ní. Že se s tím mají smířit, protože to tak je a děti prostě nemají mít. V témže duchu hned připojil poznámku, že je mu 50 a děti má 2, třetí čekají na „první dobrou“ a problémy s tím nemá, tak co my pořád řešíme, že se na to máme vy..t, nejít proti přírodě a být bezdětní (že vadné geny se nemají šířit dál). Jsem z toho rozmrzelá a tak dávám otázku do placu, jaký na to máte názor vy?

Ten kdo nemůže mít přirozeně děti by je mít prostě neměl? Manžel beze mě by mohl mít dětí milion, ale kamarád do toho zahrnul i jeho, že je prostě „vadnej“, že máme špatný geny a kdesi cosi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31291
15.7.19 08:15

Ale prosím Tě, poslala bych ho někam. To by se třeba nemohly operovat náročné organove vady, jejich nositelé taky žijí normální a kvalitní život, a napravovat spoustu dalších věcí. Kdybychom to brali ve smyslu, že silnější kus přežije a vse, otěhotnění jen podle přírody, tak tu polovina z nás není :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
15.7.19 08:17

Hele pokud ty tyhle pokusy a ztráty zvladáš psychicky i fyzicky, manžel tě podporuje, je to na vás… kamaráda bych kopla do zadku, bez pokroku by svítil petrolejkou, jezdil na koni a polovina děti by mu zemřela na běžné infekce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
15.7.19 08:18
@Jana206 píše:
Ale prosím Tě, poslala bych ho někam. To by se třeba nemohly operovat náročné organove vady, jejich nositelé taky žijí normální a kvalitní život, a napravovat spoustu dalších věcí. Kdybychom to brali ve smyslu, že silnější kus přežije a vse, otěhotnění jen podle přírody, tak tu polovina z nás není :mrgreen:

tak ta konverzace se stočila hlavně tím směrem, že prostě s manželem máme vadné geny a ty by se neměly šířit dál, proto bychom neměli podstupovat IVF, aby těch „zmetků“ jako my dva neběhalo náhodou po světě víc. Jako po tomhle se můj názor na něj teda diametrálně změnil, ale chtěla bych znát názor většiny, jestli to vidí lidé stejně …..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
15.7.19 08:18

Řekl to teda dost na hulváta, ale já s tím souhlasím. Na druhou stranu si myslím, že žena má právo být matkou… Pokud ti to trochu zvedne náladu - mamky kolegyně také nemohla otěhotnět (samozřejmě nevím přesně, kde byl problém), podstoupili nespočet pokusů a když už to vyšlo, tak to neudržela :mavam:. Byla z toho špatná, ale řekla si teda, že děti mít nebudou a že na to kašle a dneska mají dvě. Nezoufej, naděje umírá poslední

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45094
15.7.19 08:20

Mám stejný názor jako ten tvůj kamarád, u když to nemusel říkat tomhle způsobem před tebou. Příroda z nějakého důvodu nechce, aby měl ten daný jedinec děti. Můžou mít nějaký skrytý gen, který je na škodu. Co mi přijde nejšílenější, tak jsou páry, co mají už děti s někým jiným a společně jim to nejde, tam je evidentní, že to je proti přírodě.
Něco jiného je žena, co se stane neplodnou kvůli nějakému zákroku, mimoděložnímu těhotenství apod. Tam mi umělé oplodnění nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
15.7.19 08:22

Tak to s ním určitě nesouhlasím. Přijde mi smutné, že lidi co by si miminko moc přáli a dali mu nebe na zemi, tak se jim nedaří, a pak jsou tady lidi, co se jim miminko podaří a oni ho vyhodí (bohužel doslova). Každopádně moc vám přeji ať se vám zadaří a IVF vyjde, nevzdávejte to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31291
15.7.19 08:25
@hopsalka píše:
tak ta konverzace se stočila hlavně tím směrem, že prostě s manželem máme vadné geny a ty by se neměly šířit dál, proto bychom neměli podstupovat IVF, aby těch „zmetků“ jako my dva neběhalo náhodou po světě víc. Jako po tomhle se můj názor na něj teda diametrálně změnil, ale chtěla bych znát názor většiny, jestli to vidí lidé stejně …..

Ale prosím Te. Duševní nemoci treba nejdou vidět a zmetci tu běhají taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
15.7.19 08:29

@lucenka kdyby to fakt tak fungovalo, zadny deti nemam ptz mam v genech autismus. A mam tri, jediny dite u kteryho trvalo dyl nez jsem otehotnela, je zdravy. Tudiz ne, jako regulace sireni vadnejch genu to zjevne nefunguje. A objektivne vzato, ono cely lidstvo je verbez dost proti prirode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
15.7.19 08:31

Tak az dostane kamarad infarkt, at ho neozivuji, protoze priroda to tak chce :roll:
Lidi jsou hulvati, nemam slov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50805
15.7.19 08:32

To jsou ty silácký řeči. Já tohle beru vážně od někoho, kdo se v té situaci sám ocitnul a pomoc lékařů vědomě nevyhledal, protože takových „já bych nikdy“ už jsem zažila v okolí i u sebe…
Ale přemýšlím, jak na tom vlastně jsem. Sama jsem dcerou ženské, u které příroda dlouhé roky nechtěla, ale tehdy žádný IVF nebylo, tak čekali a čekali… akorát tehdy se lidi snažili od dvaceti a nakonec se dočkali. Jestli jsem něco „podědila“, kůň ví, ale ani u mě příroda nechtěla, ale my chtěli. Taky se nám zadařilo na x-tý IVF - prostě ona příroda pokud fakt nechce, tak se může člověk na hlavu stavět, platit milióny a stejně to nebude, to vidíš sama u sebe. No a po strašně moc letech, kdy už naše mámy byly pomalu babičkami, se ta příroda zbláznila a jednoho potomka „jen tak“, bez doktorů nám dopřála. Evidentně v sobě bude mít všecky moje mizerný geny, navíc můj věk, dle názorů mnohých, které rodily na první dobrou v pětadvaceti třetí dítě, bych si asi měla jít hodit mašli. Jsem zvědavá, jestli mé děti budou jednou řešit neplodnost a vyčtou mi, že jsou tady. Vymodlený, vyvzdorovaný a kdybych to nechala na přírodě, jedno by tu vůbec nebylo.
Moc držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
15.7.19 08:33

Ne, nemyslím si to a i kdyby ano, nikdy bych to neřekla před někým, kdo se roky marně snaží o dítě a zjevně je z toho nešťastný.

Podle jeho teorie by se rovnou mohlo zrušit celé zdravotnictví, protože když má mít člověk rakovinu, ať jí má a nejde proti přírodě, třeba se tak snaží evoluce zbavit „chybného jedince“ :roll: Nebo když se narodí dítě s nějakou vadou, tak to tak mělo být a ať si klidně umře? Nedělej si z něho hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
15.7.19 08:35

Kdysi jsme se s manželem domluvili, ze pokud se nám nepodaří otěhotnět “přirozené”, nikdy nepujdeme do žádných umělých a hormonalnich léčebných procesu, nelíbilo se nám to. Dnes, když se dívám kolem sebe, používá se to pomalu běžné, žena nemůže otehotnet a hned se to řeší uměle :nevim: a přitom mám několik známých, kteří to podstoupili, protože jim to prý přirozené nejde a par mesici/někdy let po porodu byly znovu nechtěně těhotné, protože si logicky nedávali pozor..lékaři neresi příčinu, je to jen byznys.Cele to obchodování s vyráběným děti se mi opravdu nelíbí, prodávají se vajicka, sperma, dokonce i náhradní matka-z toho je mi úplně nejvíc smutno..nikdy bych ti to neřekla takovým způsobem jako tvuj známy a rozumím, ze to musí být velice náročné, ale s tímhle byznysem nesouhlasím. Premyslela bych o adopci a treba budete jednou překvapeni, jaké děla psychosomatika divy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13471

Mám obdobný názor.
Myslím si, že tělo ví proč to nejde. A nutit ho dělat co neche… Myslím si, že když to nejde má to nějaký svůj důvod a dotyčný/á by se stím měl smířit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354

@Tarjei :palec: Tohle je dobrý protiargument, že se přece rodí spousta „postižených“ dětí, kdyby to příroda měla tak dobře zařízené, jak si myslí zakladatelky kamarád, tak jsou tu dávno jen zdraví a krásní lidé :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama