Žena na MD, chlap nepomůže s ničím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klopotkova
Echt Kelišová 9025 příspěvků 31.12.16 20:56
Žena na MD, chlap nepomůže s ničím

Dobrý večer.
Téma se netýká přímo mě, jen se chci zeptat, protože nemám zatím děti a vůbec si nedovedu představit jak to je.
Kamarádka má skoro roční dítě, její partner, se kterým žije jí moc nepomůže, o dítě se stará pouze ona, její partner jezdí ráno do práce a večer z práce, ona jej ještě obskakuje s jídlem, když přijede, o dítě se stará sama a ještě o dům, k tomu běžné domácí práce, dítě je hodné, šikovné, skoro nezlobí, ale že by to byl úplný andílek, to taky ne.
Kamarádku vnímám jako dobrou, ale ona nemá ani moc času se mi ozývat, že je pořád v zápřahu. Známe se už dlouho a já byla zvyklá, že mi předtím pořád volala a teď se z vlastní iniciativy ozývám převážně já.
Jak jste to měly prosím vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lejlinka88
Závislačka 2671 příspěvků 31.12.16 21:06

Ja teda nevim, ale chlap po celem dni v praci preci nepujde delat jeste doma?? mam deti 2, trilety a rocni, kluci jsou dost akcni a stihat proste musim…

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:08

Jaké si to udělá takové to má… já tvrdím, že jsem opravdu na mateřské dovolené a nevím jestli je to tím, že mám tak skvělé dítě nebo tím že mám systém, ale nikdy jsem nebyla v zápřahu… jedno dítě = žádné dítě. Pokud se ti přestává ozývat tak je to možná tím, že si s tebou nemá o čem povídat když nemáš děti nebo tě tím nechce zatěžovat… :kytka:

Klopotkova
Echt Kelišová 9025 příspěvků 31.12.16 21:10
@Doe_Jane píše:
Jaké si to udělá takové to má… já tvrdím, že jsem opravdu na mateřské dovolené a nevím jestli je to tím, že mám tak skvělé dítě nebo tím že mám systém, ale nikdy jsem nebyla v zápřahu… jedno dítě = žádné dítě. Pokud se ti přestává ozývat tak je to možná tím, že si s tebou nemá o čem povídat když nemáš děti nebo tě tím nechce zatěžovat… :kytka:

no ona právě říká, že si se mnou povídá raději než s matkami o dětské výživě a pos… plenkách apod., ale je fakt, že když v něčem trochu tápe, tak volá kamarádce, která má 4 děti, já jí v tom neporadím

Klopotkova
Echt Kelišová 9025 příspěvků 31.12.16 21:11
@Lejlinka88 píše:
Ja teda nevim, ale chlap po celem dni v praci preci nepujde delat jeste doma?? mam deti 2, trilety a rocni, kluci jsou dost akcni a stihat proste musim…

to ona taky stíhá, jen je prostě v zápřahu-tvrdí to

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:12

@Klopotkova já taky používám větu že si ráda pokecám o něčem jiném než o plenách apod. ale ono je to těžko, ať mluvíš o čemkoliv tak se to vždy stočí k dětem :mrgreen:

Klopotkova
Echt Kelišová 9025 příspěvků 31.12.16 21:14
@Doe_Jane píše:
@Klopotkova já taky používám větu že si ráda pokecám o něčem jiném než o plenách apod. ale ono je to těžko, ať mluvíš o čemkoliv tak se to vždy stočí k dětem :mrgreen:

však ono se to většinou k dítěti stočí, ale mně to vůbec nevadí, samozřejmě, že kdyby to bylo pořád a většina jen o dítěti, že by mi to asi vadilo, ale není to tak

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 31.12.16 21:15

Já mám děti tři, muž pracuje mimo bydliště, navíc je často na cestách. když je doma tak je hodně s dětmi, užívá si jich, ale normálně přes týden nebo když je na cestách, tak se starám sama. Ano ted mám rizikové těhotenství, čekáme další dvojčátka, takže mám chůvu i paní na úklid, ale přesto se snažím doma dělat co můžu a muž tráví čas s dětmi, i když doma pomůže. Takže je to spíš o tom, jak si to kdo doma nastaví

Lejlinka88
Závislačka 2671 příspěvků 31.12.16 21:16

@Klopotkova nevim no, tak jasne, je to starost, mit dite.ale zas takovy zahul ti neni… ale je to jen muj nazor ;)

niki V
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 31.12.16 21:16

To záleží kus od kusu, jsou chlapi co ani nepřebalí, já mám muže co maká v práci docela dost fyzicky a pomáhá mi(dobrovolně a sám od sebe)i doma, ale myslím že je to spíš vyjímka. Já zvládnu péči o syna a domácnost sama v pohodě, ale když chlap pomáhá je to lepší.

LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 31.12.16 21:18

Já když jsem byla na rodičáku na plný úvazek, tak jsem doma obstarávala veškerou domácnost a péči o dítě. Chlap jen občas o to dítě, ale makal v práci, tak jsem po něm nic nechtěla. Teďka jsme se ale vyměnily, on je doma, já v práci na poloviční úvazek(brzy budu muset už na celý, blíží se konec rodičáku) a večer jsem teprve vyfluslá..dělám běžné věci jako na rodičáku plus ta práce ještě k tomu. Takže když je matka jenom doma s dítětem, je to v pohodě, ale jak pak příjde ještě zaměstnání k tomu, je to složitější.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:19
@niki V píše:
To záleží kus od kusu, jsou chlapi co ani nepřebalí, já mám muže co maká v práci docela dost fyzicky a pomáhá mi(dobrovolně a sám od sebe)i doma, ale myslím že je to spíš vyjímka. Já zvládnu péči o syna a domácnost sama v pohodě, ale když chlap pomáhá je to lepší.

no jako já jsem nedávno čuměla jak mi kamarádka co má roční dvojčata + jedno čtyřleté řekla, že její chlap ještě nikdy nepřebalil ani neudělal mlíko (jsou od narození na UM) :zed:

Klopotkova
Echt Kelišová 9025 příspěvků 31.12.16 21:19
@Doe_Jane píše:
no jako já jsem nedávno čuměla jak mi kamarádka co má roční dvojčata + jedno čtyřleté řekla, že její chlap ještě nikdy nepřebalil ani neudělal mlíko (jsou od narození na UM) :zed:

ten její taky nepomáhá vůbec v ničem kolem dítěte

Uživatel je onlineJanasas
Kelišová 5411 příspěvků 31.12.16 21:20

Já to napíšu takto.. Pokud by byl chlap doma- třeba bez práce, dovolená, tak podle mě by měl s něčím pomoct. Je divné, aby jeden pobíhal po bytě a druhý si seděl u filmů a PC.
Pokud chodí chlap do práce, tak holt ji nic nezbyde.. Přece munemůže vyčítat něco, za co nemůže- je v práci neni doma, aby pomáhal..
Já teda nejsem extra hospodyňka, ale u prvního, kdy jsme bydleli na bytě, tak jsem se vyloženě nudila :nevim:
na baráku s dvěma je to fakt něco jiného…

bozska-mrcha
Extra třída :D 10192 příspěvků 31.12.16 21:21

@Klopotkova mateřská dovolená pro mě byla opravdu dovolená. Bylo jedno jestli jsme vstali se synem v devět, nebo si šli po obědě lehnout. Někam dojít na čas bylo nutné jen někdy, nejčastěji k lékaři, sem tam do práce kvůli papírům. Na všechno moře času. Mladšímu synovi je teď šest a já jsem neskutečně vděčná za to, že mi "naše státní zřízení " :mrgreen: umožnilo být mámou na 100%.

a když dostojím svému nicku, nastíním jak může vypadat budoucnost po mateřské :mrgreen: dceři je sedmnáct, synovi šest a je ADD v kombinaci s poruchou autistického spektra a partner :mrgreen: umělec. Starší dcera doma skoro na nic nesáhne pokud nemá vlnu, partner je bohem, který nic nepovažuje za problém a buňky pro byť jen standartní pořádek snad ani nikdy neměl. Takže všechno leží na mě a abych to neměla tak úplně jednoduché, tak co já udělám to mi syn z druhé strany obrací naruby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To nepíšu abych si stěžovala, spíš jen aby kamarádce bliklo, že jednoho krásného dne ona slavná md skončí a pak začne teprve ten správný kolotoč, kdy ještě s láskou vzpomene jaké to bylo když… :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza vytočila soudce! Kouřila na chodbě, teď má utrum

Další nepříjemnost pro Terezu Hlůškovou (22) je na světě! Češka, která je v... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >