Žena pečující o dítě do 7/15 let - kontroly

6636
19.4.17 23:37

Žena pečující o dítě do 7/15 let - kontroly

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti s kontrolami, když je žena pečující o dítě do 7/15 let? Vím, že aby ta péče mohla být, dítě nesmí chodit do družiny a školkové musí po obědě domů.
Budu teď nejspíš donucená si tohle zařídit. Děti už do družiny ale chodí a nejmladší do školky též (podle pojišťovny může jen předškolák na to dopol). To je mám jako v prostřed pololetí odhlašovat? :nevim: ¨Jak to funguje?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.4.17 00:59

Ahoj, já se budu hlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let za tři měsíce a co jsem si tak zjišťovala tak dítě může v té školce být pouze 3 hodiny denně. Takže si myslím, že je asi budeš muset odhlásit. Ono totiž třeba o to dítě nesmí pečovat ani nikdo jiný, třeba když jedno bude mít např. Chřipku tak to druhé nemůžeš dát ani k babičce, aby to to druhé nechytilo, protože kdyby to zjistili mohlo by být zle. Takhle mi to bylo řečeno. Takže 3 hodiny školka a doba povinné školní docházky a konec. Musíš pečovat prostě celý den ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4227
20.4.17 04:48
@glitterball píše:
Ahoj, já se budu hlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let za tři měsíce a co jsem si tak zjišťovala tak dítě může v té školce být pouze 3 hodiny denně. Takže si myslím, že je asi budeš muset odhlásit. Ono totiž třeba o to dítě nesmí pečovat ani nikdo jiný, třeba když jedno bude mít např. Chřipku tak to druhé nemůžeš dát ani k babičce, aby to to druhé nechytilo, protože kdyby to zjistili mohlo by být zle. Takhle mi to bylo řečeno. Takže 3 hodiny školka a doba povinné školní docházky a konec. Musíš pečovat prostě celý den ty.

Jenom aby to nevyznělo špatně. Nahlásíš na ZP, o které dítě pečuješ, a TO dítě nesmí být delší dobu ve školce /škole. Takže mnou citovaný příspěvek výše je pravdou z části. Pokud by bylo nemocné dítě, o které pečuješ, tak bys sourozence klidně mohla k babičce dát. Pokud je tím dítkem vyžadujícím Tvou péči to dítě bez „chřipky“ tak k babičce nemůže (ovšem zrovna toto by neměl kdo zkontrolovat). Doma Ti nikdo zvonit a kontrolovat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
20.4.17 06:54

Babicku nikdo nekontroluje, tam decko muzete dat. A klidne vam ho muze hlidat sousedka. Jen nesmi do druziny a ve skolce maximqlne 4 hodiny denne. A taky nesmite vydelavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9238
20.4.17 07:04

Až do dubna 2017 jsem pečovala o děti - teď v tom dubnu jim bylo 9 a 13,5 a za celou dobu nikdo nic nekontroloval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
20.4.17 07:07
@ivašot. píše:
Až do dubna 2017 jsem pečovala o děti - teď v tom dubnu jim bylo 9 a 13,5 a za celou dobu nikdo nic nekontroloval.

A mela jsi je skutecne podle pravidel doma nebo chodili do druziny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 07:12

http://www.cssz.cz/…i-o-deti.htm

II odstavec, je to tam napsane uplne jednoduse, pracovat muzete, dite sousedce ani babce na hlidani dat nemuzete, do skolky na max 4h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9238
20.4.17 07:29
@Jahudka84 píše:

Snažila jsem se, abych pravidla neporušovala, ale družinu jsem jim normálně platila pro případ, že bych nestihla vyzvednout, tak aby nečekaly někde na ulici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15682
20.4.17 07:47
@Jahudka84 píše:

Myslim ze doma te nikdo kontrolovat nebude, ale pojistovna pry muze vyzadat od skoly/skolky dochazku deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3408
20.4.17 07:57

A jak ta pojišťovna zjistí, do jaké školky dítě chodí? To má přístup do nějaké centrální databáze? Při podpisu čestného prohlášení, jsem adresu školky pojišťovně nehlásila. Jen mě to zajímá, pravidla dodržuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
20.4.17 08:05

Kdyz se jeste hlidala skolka pri pobirani rodicovskeho prispevku, tak jsme kontroly delali. Ze skolky jsme si vytahli seznam deti, ktere ji navstevovaly a potom porovnavali v databazi, kdo pobira RP. Myslim, ze takhle nejak by to mohla delat pojistovna, ale jak to chodi v praxi nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3408
20.4.17 08:11

@Lucmína To je možné, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
20.4.17 08:27

A ještě se zeptám, to si můžu vybrat se kterým dítětem chci být doma? A když teda do 15 let, tak to musí být na 2 děti (obě dodržující podmínky)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9238
20.4.17 08:36
@Jahudka84 píše:
A ještě se zeptám, to si můžu vybrat se kterým dítětem chci být doma? A když teda do 15 let, tak to musí být na 2 děti (obě dodržující podmínky)?

Pokud máš nejmladší dítě do 7 let věku, tak na něj a až bude starší, tak na dvě děti mladší 15 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
20.4.17 08:41
@Lucmína píše:
Kdyz se jeste hlidala skolka pri pobirani rodicovskeho prispevku, tak jsme kontroly delali. Ze skolky jsme si vytahli seznam deti, ktere ji navstevovaly a potom porovnavali v databazi, kdo pobira RP. Myslim, ze takhle nejak by to mohla delat pojistovna, ale jak to chodi v praxi nevim.

A jak jste z té databáze zjistili, kdo chodí na celý den a kdo na 4 hodiny? ;)
Seznam je jen seznam…
Protože pokud je dítě přijato na celý den do školky, jinak tam zapsané nebude, i když v praxi chodí jen ty 4 hodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama