Žena pečující o dítě do 7/15 let - kontroly

Napsat příspěvek
6636
20.4.17 15:34

Teda pokud fakt nemůžou ani k babičce či na tábor, tak je to tady postavený na hlavu :nevim: :zed: taky by mě zajímalo, jak to s tímto doopravdy je. Je jasné, že z dlouhodobého hlediska je zakázáno hlídání další osobou, ale všechno musí mít nějaké meze. Vždyť to už je fakt šikana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 15:40

@Amys jo to já jsem už četla. Hledala jsem i na stránkách pojišťovny, v zákoníku atd. Ale tak jako nepustit dítě ani s babičkou do zoo nebo do parku, protože bych půl den nepečovala osobně to mi příjde už jako omezování svobody toho dítěte. Nebo třeba nenechat ho u té babičky přespat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.4.17 16:05
@glitterball píše:
@Amys jo to já jsem už četla. Hledala jsem i na stránkách pojišťovny, v zákoníku atd. Ale tak jako nepustit dítě ani s babičkou do zoo nebo do parku, protože bych půl den nepečovala osobně to mi příjde už jako omezování svobody toho dítěte. Nebo třeba nenechat ho u té babičky přespat.

Ale on nikdo nemluví o babičce v zoo ani přespání, ale o „odložení“ dítěte na týden nebo 14 dní a to je dle mého v pořádku, pokud to tak je. Pokud chci být doma s dítětem, tak to holt musím přijmout se vším všudy. Mám i jiné možnosti - mohu být doma a měsíčně si těch cca 1500Kč za to zdravotní pojištění zaplatit sama a pak si můžu trajdat, kde chci a mít dítě, kde chci. Pokud chci, aby to za mě hradil stát, nezbývá, než tomu něco obětovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
20.4.17 16:21

I zaměstnanec má nárok na dovolenou, tak proč by matka nemohla fakt ani třeba na dva dny z domu nebo mít dva dny klid, když jsou děti u babičky? I kdyby týden… na dovolenou by měl mít nárok každý :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.4.17 16:55
@Jahudka84 píše:
I zaměstnanec má nárok na dovolenou, tak proč by matka nemohla fakt ani třeba na dva dny z domu nebo mít dva dny klid, když jsou děti u babičky? I kdyby týden… na dovolenou by měl mít nárok každý :think:

Tak pokud budeš doma, tak máš dovolenou vlastně furt ne :lol: Ne, chápu, o co ti jde, ale ohánět se právem na dovolenou, je zrovna v tomhle případě opravdu hloupost :mrgreen: :lol:

A jinak, já jsem tu několikrát psala, že netuším, jak to doopravdy je, že se jen domnívám. Takže bych dotaz tohoto směru spíš změřovala si na nějakou poradnu, kde se tím zabývají a nebo přímo u zdravotní pojišťovny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
20.4.17 17:04

Já nevím no, ale sice mám „dovolenou“ ve smyslu nechození do práce za peníze, ale sorry se třema dětma a celou domácností mi to k dovolené fakt připadá daleko. A rozhodně nepatřím k těm matkám, které jsou s dětmi nonstop a ještě happy. Kdybych občas nevypadla, tak by mě kleplo. Neříkám, že by si člověk děti odložil a doma se kopal do pr… ale teorie, které tu jsou (a že mají své opodstatnění z vyjádření pojišťoven) jsou fakt docela psycho, aby člověk byl fakt totální otrok připoutaný nonstop k dítěti a nemohl na krok. Jde mi spíš o princip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70073
20.4.17 17:10

@Amys I ode mě to bude dedukce, ale nevidím důvod, proč by nemohlo na tábor nebo třeba na 14 dní k babičce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9426
20.4.17 17:24
@j.a.n.i1 píše:
@Amys I ode mě to bude dedukce, ale nevidím důvod, proč by nemohlo na tábor nebo třeba na 14 dní k babičce.

Snad ani náš stát nemůže předpokládat, že dítě nebude až do 15 let ani jednu noc bez matky. Vždyť to by regulérně potlačovalo zdravý vývoj dítěte.
Hlavní, co „stát“ zajímá je, zda osoba, která pečuje o dítě a on za ni platí zdravotní pojištění, nemá příjmy, ze kterých by měla odvádět zdravotní pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.4.17 18:18
@j.a.n.i1 píše:

Já to beru tak, že když nemůže ani do družiny, tak je divné, že by mohl na tábor, no :oops: Co se týče babičky, tak to si taky myslím, že by mělo být každému putna :nevim:
@Jahudka84 Tak já mám taky tři děti, na které jsem skoro furt sama a babičky máme každou na jiném konci republiky, takže o hlídání si můžu nechat leda tak zdát :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70073
20.4.17 18:33

@Amys Tak ale zase když už je cca 6 hodin denně ve škole, tak je celkem pochopitelné, že už je zakázaná družina… na druhou stranu do školky na 4 hodiny chodit může, tak proč ne na tábor. Jinak tedy zákon to nijak neřeší a ani nevím o tom, že by to někoho napadlo řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6636
21.4.17 12:21

Tak takhle už to dává trochu víc smysl :D Já bych to zhodnotila tak, že prostě družiny a odpol školka ne, ale jinak proč by dítě nemohlo být s tatínkem, babičkou či na táboře. (samozřejmě ne trvale místo institucí) Díky moc všem za diskuzi :kytka:

@Amys Tak s hlídáním já taky můžu zapomenout, babičky máme sice blízko, ale nehlídá ani jedna, ani na hodinku :roll: takže naprosto soucítím :-) Jak máš velké děti? A jak ty to řešíš, jsi s nimi doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
21.4.17 13:39

@Jahudka84 Mám děti osm, šest a necelé tři roky. Zatím jsem na rodičáku, ale na podzim se chystám do práce a už teď je mi z toho špatně :lol: Bude to těžký, už teď horko těžko dávám dohromady, kdy s kým kam jít, nehledě na rodičovské schůzky, besídky a pak ještě koncerty nejstaršího syna. Všechno je v absolutně nevhodné dny a v nevhodnou dobu a manžel prostě může přijít nejdřív v pět a to ještě velmi vyjímečně. Jestli se to podaří jednou za dva měsíce, je to moc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
1.10.17 13:08

dotaz

Ahoj holky, prosím o radu, jsem také žena v domácnosti.. mám dítě 7 let a druhé 12let… jde mi o to že mladší synek od září chodí do 1.třídy a já ho dávám do družiny.. a vím že bych neměla.. zítra se jdu raději registrovat na úřad práce abych měla klid. Má otázka zní: dají mi na pracáku potvrzení že jsem se registrovala a bude se mě pojištovna ptát na podrobnosti? nemůžou nějak zjistit že už měsíc dítě v družině mám nebo jim bude stačit pouze zpráva že u mě nastala změna díky evidenci a nebudou řešit detaily? kdyby věděli že mi dítko chodi měsíc do družiny(ikdyž 14dní byl ted nemocný) asi by po mě chtěli vrátit výši zdrav. pojištění…
Myslela jsem že od září nastoupím do práce, jenže právě kvůli synkovi scháním noční nebo ranní a tomu se mi v Chomutově zatím moc nedostává.. syn potřebuje trochu více péče a proto jsem ho i do družiny dala aby měl kamarády a naučil se být víc samostatný.
Děkuji za Vaše poznatky a rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7537
1.10.17 16:17

@janicka Když se registruješ jako uchazeč o zaměstnání, tak je logickým důvodem registrace to, že hledáš práci - takže pojišťovna nemá důvod zkoumat nějaké jiné důvody ani podrobnosti, prostě si tě přeřadí do jiné kategorie státního pojištěnce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama