Matka v domácnosti - jak si lze přivydělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 20:10
Žena v domácnosti-přivýdělek

Může si žena v domácnosti přivydělat? Na Vzp mi paní řekla, že ano, jediné omezení prý je, že děti nesmí být v daném zařízení poobědě. Na bývalé Metalce známé řekli, že ne.Tak jsem z toho jelen.

Reakce:

unuděná
Kelišová 5585 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 20:14
@Anonymní píše:
Může si žena v domácnosti přivydělat? Na Vzp mi paní řekla, že ano, jediné omezení prý je, že děti nesmí být v daném zařízení poobědě. Na bývalé Metalce známé řekli, že ne.Tak jsem z toho jelen.

Zena v domacnosti myslis na rodicovske dovolene?Tam je limit neco kolem 70tis/rok kvuli danim,a deti do dvou let smi navstevovat vzdelavaci zarizeni maximalne 4hodiny denne,jinak ti prispevek odeberou.

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 18.09.18 20:16

Myslíš tím jako osoba pečující o dítě do 7 let (2 děti do 15 let)? Abys zůstala v téhle státní kategorii pojištěnců, tak si můžeš přivydělat na DPP max. 10 tis. nebo na DPČ méně než 2500 Kč.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 20:19

@Lendeš Ano přesně tak.Mám dvě děti do 15let.A víš to jistě?díky

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 18.09.18 20:27
@Anonymní píše:
@Lendeš Ano přesně tak.Mám dvě děti do 15let.A víš to jistě?díky

Ano. Jako osoba pečující nesmíš mít příjem ze zaměstnání nebo samostatně výdělečné činnosti, ale zákon o veřejném zdrav. pojištění nepovažuje práci na dohodu, ze které není odváděno nemocenské, za zaměstnání (viz § 2 a 5).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 20:33

@Lendeš děkuji,to jsem potřebovala vědět.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63567 příspěvků 3 inzeráty 18.09.18 20:55
@Lendeš píše:
Ano. Jako osoba pečující nesmíš mít příjem ze zaměstnání nebo samostatně výdělečné činnosti, ale zákon o veřejném zdrav. pojištění nepovažuje práci na dohodu, ze které není odváděno nemocenské, za zaměstnání (viz § 2 a 5).

Tak ono, i když ten příjem ze zaměstnání či samostatné činnosti máš, tak to taky nevadí, neb v dalším paragrafu toho zákona je napsáno, že z titulu péče o dítě pro tebe neplatí minimální vyměřovací základ, takže ve výsledku zaplatíš akorát zdravotní z výdělku a doplatek do minima taky neplatíš.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 19.09.18 08:52

„Žena v domácnosti“ si může přivydělat, kolik chce. Proč by nemohla?

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 19.09.18 10:55

@j.a.n.i1 To ano (akorát vyměřovací základ řeší jiný zákon, ne stejný), ale v takovém případě už by nebyla státní pojištěnec, musela by zaměstnavateli podepsat čestné prohlášení, že pečuje o dítě/děti, aby ten minimální vyměřovací základ neuplatňoval a on by odvedl soc. a zdrav. A pokud by v dalším měsíci nepřekračovala hranice pro odvody, tak by se musela do státní kategorie pojištěnců zřejmě znovu nahlásit.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 19.09.18 11:01

@unuděná to není limit, může si přivydělat kolik chce, ale pokud překročí tu hranici, tak si manžel nemůže udělat odečet od základu daně na vyživovanou manželku .. a znám případy, kdy ženská brala rodičák, zároveň chodila na plný úvazek do práce a dítě bylo celý den ve školce, tak si nemyslím, že by tam bylo nějaké omezení :nevim: to je u osoby pečující o jedno dítě do 7 let nebo o dvě do 15, tam opravdu nesmí být dítě odpoledne ve školce nebo v družině ..

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 19.09.18 11:11
@Twixinka píše:
@unuděná zároveň chodila na plný úvazek do práce

To ale pak asi nebyla žena v domácnosti. Moje babička říkala: „na blbou otázku, blbá odpověď“.

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 19.09.18 11:18

@Twixinka U pobírání rodičovského příspěvku je omezená docházka do jeslí apod. u dětí mladších 2 let na 46 hodin měsíčně. Výdělek omezený není jak píšeš.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 19.09.18 13:05

@Luboš P já nikde netvrdila, že to byla žena v domácnosti, jen jsem reagovala na první příspěvek v diskuzi, kdy uživatelka psala o omezení, že dítě do dvou let nesmí být ve školce déle, jak čtyři hodiny denně .. není potřeba se hned do někoho navážet, i když je to místním sportem, že když se člověk splete nebo něco neví, tak se vždycky najde někdo, kdo se po něm sveze :nevim:

@Lendeš děkuji, už jsem si to také našla na internetu, že do dvou let je to sledované, ale od dvou let nikoliv ..

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 19.09.18 13:49

Lendeš Ale já jsem reagoval na zakladatelku, prostě, že na blbou otázku, se nedá dobře odpovědět. Vy jste měla dobrou snahu, ale s „Může si žena v domácnosti přivydělat?“ se nedá nic dělat, myslím, že odpověď: „nemůže“ ani zakladatelka neočekávala.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63567 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 15:09

@Lendeš Jasne, to by asi znovu musela, nicmene to zas neni takovy problem, trabe zrovna osvc to nahladi jen v prehledu a je hotovo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >