Žena v domácnosti versus zaměstnaná žena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 15:23
žena v domácnosti versus zaměstnaná žena

Ráda bych věděla, pokud máte srovnání a zažily jste oboje, co vám více vyhovovalo, či vyhovuje, a proč. Mezi ženu v domácnosti bych řadila i ženu, která má lehce odrostlé děti či dítě, tj. děti chodí do školky, příp. do 1.,2. třídy ZŠ.
Momentálně jsem sama v domácnosti, hodně mi to nevyhovuje, mám pocit, že moje ocenění ze strany manžela žádné. Očekává servis, nedovede si představit, že organizuju zcela všechno, čeká, že mám hotovo za chvilku. Chci jít do práce, ale bojím se, jak to budu stíhat, s budoucí první třídou potomka.
Finanční situaci, závislost na manželovi, příp. spoření si na důchod apod., momentálně nechávám zcela stranou, vidím to jako úplně jinou kapitolu na jinou diskuzi.
Prosím anonym. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
káťa
Extra třída :D 13440 příspěvků 23.04.18 15:27

Ženou v domácnosti jsem nikdy nebyla a nevyhovovalo by mi to. V době, kdy dcerka chodila do školky a do první třídy, tak jsem s ní byla sama samoživitelka a práci jsem zvládala taky. S chlapem v domácnosti by mi to přišlo vyloženě na pohodu. A to jsem ještě kromě dcerky měla na starosti velký barák, psy, drůbež atd…
ale záleží, co komu vyhovuje…

Příspěvek upraven 23.04.18 v 15:27

Zabatko
Závislačka 4409 příspěvků 23.04.18 15:27

Jsem ženou v domácnosti už 14 let. 4 děti 5 - 13 let. Nenudím se, nevadí mi to, jsme takto spokojeni všichni. Naštěstí můj chlap chápe, že s barákem a tolika dětmi se doma fakt neflákám. 8)

arinecka
Kelišová 5619 příspěvků 23.04.18 15:27

Tak pokud půjdeš do práce tak se bude muset zapojit i chlap, nebo to bere tak že vše je tvoje starost atˇdo práce chodíš nebo nechodíš?

Premek_Orac
Závislačka 4687 příspěvků 23.04.18 15:28

Neexistuje obecné tvrzení, co je lepší a jak to má být. Nejlepší je to, jak to oběma partnerům vyhovuje a to je u každého páru jiné.
Osobně t mám tak, že by partnerka mohla být doma, kdyby chtěla a bylo by mi to jedno. Jsem ale rád, že do práce chodí, protože přijde do kontaktu s jinými lidmi, je na mě nezávislá, má zážitky, náplň… prostě pomáhá to tomu, aby celkově byla spokojenější člověk a to se samozřejmě projevuje i do vztahu.
Doporučit ti mohu jediné - promluv si o tom v klidu s mužem, řekni mu, včetně těch výtek, proč bys ráda do práce chodila a že bude muset pomoci (třeba s voděním do školy, školky, snídaněma atd.). Zkuste nalézt shodu, nebo kompromis.

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 23.04.18 15:29

Byla jsem i ženou v domácnosti bez dětí, ale muž mi nikdy nedával najevo, že bych byla kvůli tomu nějak méněcenná. To je spíš partnerský problém, ne? :roll:

Zabatko
Závislačka 4409 příspěvků 23.04.18 15:30

Ještě bych dodala, že při pracovním vytížení mého partnera to aktuálně jinak nejde. Nechtěla bych, aby mi děti vychovával někdo cizí, nebo aby byly od rána do pozdního odpoledne v ústavech. Jinak je to každého věc jak to má a jak mu to vyhovuje, bohužel lidi mají tendenci řešit životy ostatních.

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 23.04.18 15:30

Nejlepší byl částečný úvazek. Domácnost se stíhala celkem v pohodě, manžel neměl na krku roli jediného živitele a já se dostala mezi lidi.

vejilka
Závislačka 4980 příspěvků 23.04.18 15:36

Nejlepší je to, co vyhovuje oběma. Pokud to chlap neocení, do práce jdi, děti máte snad oba, ne jen ty. Já bych třeba nemohla být žena v domácnosti, kdy si chlap myslí, že dělám houno a nevidí to okolo. Takhle alespon vše pozná. Najdi si nějaký částečný uvazek, jelikož ve školce to ještě jde, ve škole jsou každou chvilku prázdniny, nebo ředitelská volna a neumím si představit toto vykrýt, když oba pracují od podnělí do pátku.

ibiza
Kecalka 144 příspěvků 23.04.18 15:41

Myslím že každé má své pro a proti. Pokud chlap neocení co děláš, tak bych do práce šla, třeba jen na chvíli aby si uvědomil, že jsi doma neležela. Děti jsou i jeho a je třeba aby se starali oba rodiče a ne že to pak ty nebudeš stíhat. :nevim: Měli by jste se společně dohodnout si myslím já :-).

Anna766
Hvězda diskuse 74092 příspěvků 23.04.18 15:41

Srovnání mám. Byla jsem pracující spoustu let, sama svobodná, i když jsem byla hodně v praci tak to byla pohoda, stíhala jsem i zábavu. Pak jsem byla s prvním dítětem dva roky doma, a pohoda, stíhala jsem všechno. Když byly děti dvě a chodila jsem do práce, byla to honička i když mám muže co se o rodinu se mnou staral dost.Pak mě dohonilo bohužel zdraví a já skončila v ID, takže jsem v podstatě se dá říct opět ženou v domácnosti, a nenudím se, protože zajišťuji domácnost, a konečně se věnuju věcem na které jsem hromadu let pro samou praci a starost neměla čas(léčba, knihy, studium, výlety s rodinou).Můj skvělý chlap mi to nevytkne slovem, to že on chodí do práce a já ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 15:44
@rozand píše:
Byla jsem i ženou v domácnosti bez dětí, ale muž mi nikdy nedával najevo, že bych byla kvůli tomu nějak méněcenná. To je spíš partnerský problém, ne? :roll:

on mi to najevo nedává, ale myslí si to, nějakej pátek ho znám, takže to poznám.

Janasas
Kelišová 5415 příspěvků 23.04.18 15:46

Jestli máš jedno dítě, tka bych řekla, že stíhat budeš. Nebo takto..
Mám okolo maminky, co prostě mají dětí víc a prostě stíhat musejí..
Já byla v domácnosti, a před dvěma měsíci jsem nastoupila do práce- doma děti 3 třída, a 4,5 let..
Plusy-opravdu je jiné mít své jakoby vydělané peníze, opravdu se to jinakt utrací, člověk ví, že si to vydělal, i když je v domácnosti brané společné finance.. Pokud ještě člověk má muže, co se pořád vyptátá na co kde člověk dal, tak určiě.. Člověk je mezi lidma.. I když nejsem moc na nějaké sedánky, tak je pravda, že se mi zlepšila psychika.. I manžel říkal, že nechodím, doma jak mumie :mrgreen: v práci sem tam prohodím s někým jiným pár vět, jak sedět doma a pořád mluvit jenom s dětmi.. Pokud muž chodí k večeru z práce..
A další výhodu, vidím i v tom, že i když jsme to měli doma prostě mezi sebou vyřešené a manžel to nebral nějak dramaticky, že jsem doma, tak hodně lidi, když člověk řekl, že je doma, tak se zatvářili, jakobych byla nějaká lemra líná.. Někdy jsem fakt měla pocit, že když jsem řekla, že jsem v domácnosti, tak se to rovnalo- ležíš u televize..
No a mínusy, upřímně- člvoěk ze začátku je unavený jak něco.. Já usínám v sedě, protože je to jiný režim i když jsem byla zvyklá mín spát a běhat okolo domu, tak stejně.. Je to honnem do práce, honem z práce, honem školka, a doma něco a večer, ale stejně bych neměnila, protože by psychická pohoda je víc, jak být teda doma mít víc času na sebe- děti stejně jsou ve školce, školce, ale být jakoby sama.. :nevim:
Jestli si na bytě, tak to určitě zvládneš- rodinný dům je něco jiného

Příspěvek upraven 23.04.18 v 15:50

smudlinky
Závislačka 2618 příspěvků 292 inzerátů 23.04.18 15:47

Záleží na každém jak to cítí, být doma a věnovat se dětem je sice fajn, ale může ti chybět kontakt s lidmi a jiné povinnosti než pracovat s dětmi. Taky záleží na rodině, jak babičky mohou a chtějí pomoci, případně když půjdeš do práce jak budete stíhat vyzvedávat, dávat děti do školky, školy, kroužků, kdo bude doma, když potomek onemocní, bude potřebovat rekonvalescenci po nemoci. Co má zkušenost, tak částečné úvazky jsou, ale je jich velmi posrovnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 15:47

Abych dodala: on mi neříká, myslím si, že nic nedělás, myslím si, že děláš málo, spíš to poznám z jeho neverbálního chování. anebo taky mi třeba dá něco zařídit a očekává, že to bude do druhýho dne (příklad-zařídit mu legitku do jednohu sdružení, kde jsou jen dvakrát týdně, pak se diví, že je to nezařízený…kdyby věděl, co všechno musím za týden stihnout, tak by se tak blbě nedivil…)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >