Žena v domácnosti, výhoda nebo zlatá klec?

Anonymní
13.2.21 21:05

Žena v domácnosti,výhoda nebo zlatá klec

Dobrý den, předem děkuji o respektování anonymu, chodí sem spousta známých a i kolegyně. Víceméně jsem se rozhodla podat výpověď a než si najdu další vhodné zaměstnání tak mi manžel nabídl nebo jsme se bavili o tom, že mu vůbec nebude vadit kdybych nějakou dobu zůstala,,ženou v domácnosti",že nemusím spěchat. Máme dvě školkové děti takže bude potřeba se jim ještě dlouho věnovat a manžel je pracovně hodně zaneprázdněn, takže péče o děti a domácnost, hlavně vodění a vyzvedávání je stoprocentně na mně. Manžel nás v pohodě uživí a mě tato představa také nevadí. Chci se zeptat na názor někoho kdo se také takto rozhodl, zda mu to vyhovovalo nebo se z tohoto stavu stala spíše zlatá klec. A do kolika let dětí máte vyzkoušeno že je to tak akorát a kdy už to nebylo potřeba a začaly jste se nudit :D Celkově i kdybych někam nastoupila chci maximálně poloviční úvazek abych se mohla věnovat dětem. Rodina je pro mě hrozně důležitá, nikdy jsem nebyla karierní tip, na druhou stranu vždy jsem řádně pracovala a neválela se na pracáku. Ale děti jsou malé jen jednou a myslím si že budu mít i později před sebou spoustu spoustu let kdy budu moci bez překážek pracovat. Trošku se bojím co by tomu řeklo okolí, protože mi připadá že být ženou v domácnosti rozhodně není v dnešní uspěcháné době in a také toho že si sama sebe nebudu tolik vážit když domů nepřinesu žádné peníze. Na druhou stranu se mi líbí pocit být tu pro rodinu, děti, nemuset řešit kam je strčím o prázdninách, že nestíháme úkoly nebo jít na hřiště…Prosím o názory maminek co to mají podobně nastavené a ne rýpání žen co budují kariéru, každý to máme nastavené jinak, moc děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 13.02.21 v 21:56

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.2.21 21:15

Mam dve vysoke skoly a s manzelem mame firmu. Prace mi zabere tak jeden, dva dny v tydnu. Absolutne neresim, co si kdo myslí. Penez mame az dost. Uplne bez práce bych to asi dlouhodobe nezvladla, ale horsi je podle me delat dvanactky a videt deti akorat usínat. Je to na tobe a uvidis, jak ti to bude vyhovovat. Nicmene nudit se podle me nebudes. 2 deti, krouzky, vareni, uklid…to vsechno je taky práce a jestli penez mate dost a manzel je pro, tak asi není co řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
10762
13.2.21 21:19

Byla jsem doma s 2 dětmi až do jijich 12 a 8 let. Teď už 5 let znovu pracuju.
Bylo to naše společné rozhodnutí s manželem a nikdy jsem toho nelitovala. I děti na tu dobu s odstupem času vzpomínají v dobrém. Jen počítej s tím, že se vźdycky najde někdo, kdo ti bude předhazovat, že se válíš doma, necháváš živit… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
13.2.21 21:21

Tak nevím, jestli ti můj názor k něčemu bude, protože ve stejné situaci nejsem, ale rypat rozhodně nebudu. Jsem pět let na mateřské a nevymenila bych to za nic, do práce nijak nespěchám. Plně si užívám děti a rodinu a kdybychom nepotřebovali druhý příjem, tak bych doma zůstala i po ukončení mateřské. Někoho prostě naplňuje kariéra, jiného rodina. A pokud máš tu možnost a víš, že by ti tak bylo dobře, tak doma zůstaň a neohlizej se na okolí. Nikdo tvůj život nežije, tak ho nemá právo soudit. Jestli se nebudeš časem nudit, to nevim, ale na druhou stranu, pokud se nudit začneš, nebude ti nic bránit, abys někam do práce nastoupila. Jestli jsi studijní typ, můžeš tu dobu doma využít právě třeba na studium nebo doplnění své kvalifikace formou nějakých kurzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
13.2.21 21:23

Muj muz vydela v zahranici dost, ze bych nemusela pracovat. Ale nechci takhle zit. Potrebuji svuj pravidelny rezim. Chci mit radost, ze mi prijde kazdy mesic plat, ktery si zaslouzim a bavi mi, ze se muzu posouvat. Byla jsem 6,5r. doma (3 deti po sobe). Stacilo.
Jen jsem si uzpusobila zivot, kdyz muj muz za praci pravidelne cestuje, tak ja si drzim praci pres cestu od domu. Deti mam blizko. Odmitla jsem posun pracovni jinde, kde bych denne pul hodiny dojizdela (tam i zpet).
Ale chapu, ze jinde to maji jinak. Nekomu takovy stav vyhovuje. At si kazda zena rozhodne dle sveho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
13.2.21 21:28

Když za tebe bude cálovat pojištění, proč ne. Abys jednou měla nárok na důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2897
13.2.21 21:34

Moje kamaradka byla roky zenou v domacnosti, bylo to jejich spolecne rozhodnuti s manzelem, on vydelal dost penez, ona zastala chod domacnosti a peci o deti. Fungovalo to velmi dobre dlouhe roky, dokud si on jednoho krasneho dne nenasel mladou milenku a nepodal zadost o rozvod. Kamaradcina kariera po letech v domacnosti tezce zabita a kdyz se najednou musela postavit na vlastni nohy, byla to hodne tvrda zivotni rana. Takze za me nikdy. Muj muz by me sice taky zvladl v pohode uzivit a nevadilo by mu, pokud bych zustala v domacnosti, ale ja nehodlam odejit ani na rodicak, protoze se nehodlam nechat pripravit o svou nezavislost, mnohym zenam uz se to tezce vymstilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13894
13.2.21 21:36

Nic špatného na tom nevidím, ale bála bych se. Mám hned několik známých, které to tak mají (nebo měly) a kromě jedné na tom všem zařval vztah - muži, a to i ti, kteří se zdáli úplně normální a fajn, v nich postupem času přestali vidět partnerky a berou je jako nadstandardní hospodyně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 21:46

Žadná chyba, ale paráda.. :andel:
Taky jsem doma a to hooodně dlouho. Nelituji, muž se stará. Já mám čas na sebe i na děti a do práce ani nechci :D Jsem už zvyklá na své pohodlí. Takže ano, jdi do toho :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 21:48

Ja jsem doma pres 10 let.
Bylo to nase spolecne rozhodnuti.
Manzel do doby pandemie pracoval castecne v zahranici, takze skloubit deti, krouzky, domacnost a mou karieru by neslo bez pomoci dalsich.
Manzel vydelava hodne nepotrebujeme dalsi prijem.
Ja se doma nenudim. Pokud vse funguje jak ma, tak dopoledne uklidim, zacvicim si, zajdu s kamaradkou na obed/kavu. Venovala jsem se dobrovolnicke cinnosti. Odpoledne deti maji treninky, pak ukoly.
Coz ted je samozrejme jine :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8412
13.2.21 21:48

Ty jsi nebyla na rodičáku? :think: že se jdeš hroutit z toho, že bys nepřinášela peníze do domácnosti? :mrgreen:
Jinak si myslím, že pro školkové děti je takováto péče úplně super a okolí bude mít kecy leda tak ze závisti. :palec:
A nikdo neříká, že to tak budete mít navždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
13.2.21 21:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, předem děkuji o respektování anonymu, chodí sem spousta známých a i kolegyně. Víceméně jsem se rozhodla podat výpověď a než si najdu další vhodné zaměstnání tak mi manžel nabídl nebo jsme se bavili o tom, že mu vůbec nebude vadit kdybych nějakou dobu zůstala,,ženou v domácnosti",že nemusím spěchat. Máme dvě školkové děti takže bude potřeba se jim ještě dlouho věnovat a manžel je pracovně hodně zaneprázdněn, takže péče o děti a domácnost, hlavně vodění a vyzvedávání je stoprocentně na mně. Manžel nás v pohodě uživí a mě tato představa také nevadí. Chci se zeptat na názor někoho kdo se také takto rozhodl, zda mu to vyhovovalo nebo se z tohoto stavu stala spíše zlatá klec. A do kolika let dětí máte vyzkoušeno že je to tak akorát a kdy už to nebylo potřeba a začaly jste se nudit :D Celkově i kdybych někam nastoupila chci maximálně poloviční úvazek abych se mohla věnovat dětem. Rodina je pro mě hrozně důležitá, nikdy jsem nebyla karierní tip, na druhou stranu vždy jsem řádně pracovala a neválela se na pracáku. Ale děti jsou malé jen jednou a myslím si že budu mít i později před sebou spoustu spoustu let kdy budu moci bez překážek pracovat. Trošku se bojím co by tomu řeklo okolí, protože mi připadá že být ženou v domácnosti rozhodně není v dnešní uspěcháné době in a také toho že si sama sebe nebudu tolik vážit když domů nepřinesu žádné pebíze. Na druhou stranu se mi líbí pocit být tu pro rodinu, děti nemuset řešit kam je strčím o prázdninách, že nestíháme úkoly nebo jít na hřiště…Prosím o názory maminek co to mají pobobně nastavené a ne rýpání žen co budují kariéru, každý to máme nastavené jinak, moc děkuji :srdce:

fandim ti aj ja som sa tak rozhodla. nedaj na dnesne stereotypy lebo toto je najlepsie. Mam dcerku na jar (v maji) jej budu tri roky a este s nou aj dlho ostanem. mama ma byt doma a starat sa o deti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
13.2.21 21:50
@Anonymní píše:
Trošku se bojím co by tomu řeklo okolí, protože mi připadá že být ženou v domácnosti rozhodně není v dnešní uspěcháné době in a také toho že si sama sebe nebudu tolik vážit když domů nepřinesu žádné pebíze. Na druhou stranu se mi líbí pocit být tu pro rodinu, děti nemuset řešit kam je strčím o prázdninách, že nestíháme úkoly nebo jít na hřiště…Prosím o názory maminek co to mají pobobně nastavené a ne rýpání žen co budují kariéru, každý to máme nastavené jinak, moc děkuji :srdce:

Na okolí se vykašli, tomu je do toho kulové. Jinak jestli ty budeš spokojená tak běž do toho.
Upřímně já sice dětí nemám, ale už teď hledám práci na zkrácený úvazek. A mít možnost zůstat doma až budou dětí školkové, souhlasím s tím okamžitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
13.2.21 21:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, předem děkuji o respektování anonymu, chodí sem spousta známých a i kolegyně. Víceméně jsem se rozhodla podat výpověď a než si najdu další vhodné zaměstnání tak mi manžel nabídl nebo jsme se bavili o tom, že mu vůbec nebude vadit kdybych nějakou dobu zůstala,,ženou v domácnosti",že nemusím spěchat. Máme dvě školkové děti takže bude potřeba se jim ještě dlouho věnovat a manžel je pracovně hodně zaneprázdněn, takže péče o děti a domácnost, hlavně vodění a vyzvedávání je stoprocentně na mně. Manžel nás v pohodě uživí a mě tato představa také nevadí. Chci se zeptat na názor někoho kdo se také takto rozhodl, zda mu to vyhovovalo nebo se z tohoto stavu stala spíše zlatá klec. A do kolika let dětí máte vyzkoušeno že je to tak akorát a kdy už to nebylo potřeba a začaly jste se nudit :D Celkově i kdybych někam nastoupila chci maximálně poloviční úvazek abych se mohla věnovat dětem. Rodina je pro mě hrozně důležitá, nikdy jsem nebyla karierní tip, na druhou stranu vždy jsem řádně pracovala a neválela se na pracáku. Ale děti jsou malé jen jednou a myslím si že budu mít i později před sebou spoustu spoustu let kdy budu moci bez překážek pracovat. Trošku se bojím co by tomu řeklo okolí, protože mi připadá že být ženou v domácnosti rozhodně není v dnešní uspěcháné době in a také toho že si sama sebe nebudu tolik vážit když domů nepřinesu žádné pebíze. Na druhou stranu se mi líbí pocit být tu pro rodinu, děti nemuset řešit kam je strčím o prázdninách, že nestíháme úkoly nebo jít na hřiště…Prosím o názory maminek co to mají pobobně nastavené a ne rýpání žen co budují kariéru, každý to máme nastavené jinak, moc děkuji :srdce:

Vždyť máš ještě malé děti, šla bych do toho hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12765
13.2.21 21:54

Byt uplne doma by mi nevyhovovalo, ale jinak jsem z podobnych duvodu chtela praci na castecny uvazek. Chodim vetsinou 2 cele dny a 3 dopoledne a spokojenost. Po 7 letech doma jsem byla uplne zpitomnela a prace (a s ni spojeny rezim) mi asi opravdu chybela, jak ted zjistuji, kdyz musim byt dost casto na HO kvuli Covidu. :oops: Sve deti mam rada, ale posledni rok je jich nejak moc :mrgreen:. Navic jsem nechtela uplne zahodit celkem dlouhodobe vzdelavani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat