Ženská sterilizace - máte někdo zkušenost?

15
25.9.20 19:56

Ženská sterilizace - máte někdo zkušenost?

Dobrý den,
Je tu někdo kdo má zkušenost s ženskou sterilizací? Ať už vlastní nebo zná někoho kdo si to nechal udělat?
Já už dvě milované děti mám a už delší dobu jsem si jistá že už další nechci, vkaysne jsem to tak měla nastavené celý život že jen dvě a víc určitě ne, ani manžel by víc nechtěl.
Chtěla bych si nechat udělat tu permanentní sterilizaci ale kamarádky mě straší, že ať to nedělám, že to může narušit rovnováhu hormonů, nálady, stárnutí a všechno možné…
Přitom nidko z nich ale nezažil a nezná nikoho přímo kdo to má, prý jen „že to slyšeli“. Moje gynekoložka tvrdí že to jsou nesmysly, i v různých zdrojích nemůžu najít nic kde by se psalo že by byli nějaká rizika. Takže do toho asi půjdu ale jen chci ještě zkusit zde, Jestli tu náhodou není někdo zde kdo by to měl a Jestli pak neměl nějaké zdravotní či psychické komplikace (nervové)?
Děkuji moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4691
25.9.20 19:59

Taky by mě zajímalo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
25.9.20 19:59

Nenaruší ti vůbec nic, má to kamarádka. Akorát ta toho teď lituje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
25.9.20 20:01

Jo a žádné hormonální výkyvy nebo nervové problémy nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
25.9.20 20:01

Já mám termín příští měsíc, tak jsem zvědavá. Taky jsem tyhle řeči slyšela, ale právě od nikoho, kdo by si tím prošel. Jako z logického hlediska je to blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
25.9.20 20:23

Pokud se to udělá jako přerušení/odebrání vejcovodů, tak to nemá absolutně žádný vliv. Hormony se tvoří ve vaječnících, ty zůstanou, vejcovody jsou jen kus tkáně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:23

Mám to už rok. Třetí porod jsem měla cisarem a během něj jsem si nechala i odstranit vejcovody. Pro sexuální život bezvadný, s manželem si užívám jak nikdy. Když je si člověk jistej, že už mu počet dětí stačí, tak je to super rozhodnutí

• Citovat
  • Nahlásit
25.9.20 20:33

A proč nejde tvůj chlap na vasektomii? Podvázání vaječníků se dělá laparoskopicky a v narkóze, zatímco u chlapů je to mnohem jednodušší, ne? A řekla bych, že to bude i levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
25.9.20 20:33

@MiaRambova
Jak ti naruší podvázání vaječníků hormony? Něco jiného je odstranění vaječníků z onkologického nebo preventivního důvodu. Pokud ti v těle še zůstane, bude to v podstatě jako kdybybys měla neprůchodné vejcovody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
25.9.20 20:35
@Mala.ještěrka píše:
A proč nejde tvůj chlap na vasektomii? Podvázání vaječníků se dělá laparoskopicky a v narkóze, zatímco u chlapů je to mnohem jednodušší, ne? A řekla bych, že to bude i levnější.

To mě taky napadlo. Ale chlapi jsou mnohdy srabíci a minimální zákrok nesnesou a radši to nechají na ženě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 20:40
@Russet píše:
To mě taky napadlo. Ale chlapi jsou mnohdy srabíci a minimální zákrok nesnesou a radši to nechají na ženě :roll:

Já fakt nechápu to všeobecný přesvědčení, že za antikoncepci je zodpovědná žena. A ještě se očekává, že vybere způsob, který chlapa nebude obtěžovat. Pěkně do ženský cpát hormony a tělíska a ještě ji poslat na podvázání vaječníků, nedej bože aby se šáhlo na chlapa :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
25.9.20 20:44

Já se chystala letos. Nakonec půjdu za rok. Též jsme řešili, že by šel muž. Ale jelikož vím, že já další opravdu už nechci, tak jdu já. Přeci jen se v budoucnu můžeme s mužem nedejbože rozejít a pak bych to stejně musela řešit.
Od sousedky známá ji má a úplně v pohodě.

Příspěvek upraven 25.09.20 v 20:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
25.9.20 20:46

@Mala.ještěrka @Russet holky třeba u nás by chlap i šel, nabízel se. Ale co když se jednou rozvedeme?! Tak bych to pak stejně musela řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 20:51

@Samina007 Tak si může nechat zmrazit spermie. I když by to vypadalo hodně blbě, to uznávám.
Já jsem zdravotník a před operacemi mám velký respekt. Narkóza, riziko infekce a srůstů - ta pravděpodobnost je malá, ale raději neriskoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
25.9.20 20:51

Kamarádka ji podstoupila před třemi lety, psychické obtíže kdysi dávno měla, ale ještě před sterilizací a již se jich zbavila. Jinak žádné obtíže nemá a rozhodnutí nelituje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama