Ženské sekýrování

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.03.18 13:37
Ženské sekýrování

Zajímalo by mne, proč tolik žen má sklon sekýrovat své partnery (to platí zejména pro dlouhodobé vztahy). Některé to dělají i veřejně, u spousty z nich člověk něco zaslechne, když si myslí, že je nikdo cizí neslyší (to se občas nestačím divit). A to i u takových, do kterých by to člověk na první pohled neřekl. Jako samozřejmě je v pořádku, když po svém partnerovi něco chtějí, ale peskovat či komandovat pořád kvůli blbostem?
Nemyslím odůvodněnou kritiku v případě důležitých věcí. Třeba když jsem s pár lidmi byl někdy na vodě, zaslechl jsem z vedlejšího stanu, jak holka do kluka hučí „tohle udělej tak a tohle tak“, přitom šlo o drobnosti, které by zvládl sám, jen by je možná udělal jinak nebo o trochu později. A říkala to tak, jako když by mluvila pomalu k dítěti předškolního věku. Bylo mi trapně i za něj, když jsem to poslouchal. V kolektivu se dotyčná takhle vůbec nechová. Takových případů znám více. Dělá to třeba i moje sestra, která je jinak fajn (ví o tom a snaží se to omezovat, ale někdy jí to nedá) - a švagr rozhodně není z těch, co by nic nedělal a nebyl schopen sám nic řešit. Dříve sekýrovala občas i mne, ale méně, protože přeci jen bratr není partner, navíc jsem víc remcal. 
Vztahové zkušenosti nemám, ale co jsem odpozoroval, tak je to asi docela časté. Pokud tedy není partner dominantní cholerik, kdy si to pak dotyčná nedovolí (maximálně komentáře typu „tohle si na sebe neber!“). Navíc mi přijde, že to musí být zabiják sexuality, protož sekýrující žena pro většinu mužů asi moc přitažlivá nebude a muž pod pantoflem ženy taky moc nerajcuje. Pokud ženy chtějí mít sebevědomé partnery, tak by z nich neměly dělat blbce nebo malé děti (a už vůbec ne před dalšími lidmi).
Trochu mám obavy, abych nedopadnul podobně jako někteří, když bych si našel partnerku, protože sám moc dominantní nejsem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »

Reklama

Reakce:

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 26.03.18 13:42

Jako abys nebyl pod pantoflem? Tož stát se ti to může, co ti budu povídat. :lol: Je to pozvolný výcvik. :lol:

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 26.03.18 13:42

Tak u nás se to teda neděje. Ani doma, ani na veřejnosti. Když už, tak se spíš jen škádlíme a ze srandy provokujeme. Ale myslím, že je na chlapovi jaké si nastaví hranice co si nechá líbit. Můj manžel mě miluje a snesl by mi modré z nebe. Ale zkusila bych na něho sekýrování - to by bylo pěkné ródeo. :lol:
Každopádně jsem zažila i opak, kdy se na veřejnosti chovali muži ke svým partnerkám podobně. Takže bych to nepaušalizovala. :mavam:

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 26.03.18 13:45

Ony někdy už poroučí holčičky klukům ve školce, pěkně ručičky v bok a komandují. :lol:

Origamia
Stálice 87 příspěvků 26.03.18 13:45

Nejčastěji bývá z dlouhodobé frustrace té ženy. Kdyby většina těch chlapů zvedla zadek sama od sebe, fungovala by…nebylo by potřeba aby jim to někdo říkal, natož to došlo do sekýrování.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 64235 příspěvků 26.03.18 13:45
@Anonymní píše:
Zajímalo by mne, proč tolik žen má sklon sekýrovat své partnery (to platí zejména pro dlouhodobé vztahy). Některé to dělají i veřejně, u spousty z nich člověk něco zaslechne, když si myslí, že je nikdo cizí neslyší (to se občas nestačím divit). A to i u takových, do kterých by to člověk na první pohled neřekl. Jako samozřejmě je v pořádku, když po svém partnerovi něco chtějí, ale peskovat či komandovat pořád kvůli blbostem?
Nemyslím odůvodněnou kritiku v případě důležitých věcí. Třeba když jsem s pár lidmi byl někdy na vodě, zaslechl jsem z vedlejšího stanu, jak holka do kluka hučí „tohle udělej tak a tohle tak“, přitom šlo o drobnosti, které by zvládl sám, jen by je možná udělal jinak nebo o trochu později. A říkala to tak, jako když by mluvila pomalu k dítěti předškolního věku. Bylo mi trapně i za něj, když jsem to poslouchal. V kolektivu se dotyčná takhle vůbec nechová. Takových případů znám více. Dělá to třeba i moje sestra, která je jinak fajn (ví o tom a snaží se to omezovat, ale někdy jí to nedá) - a švagr rozhodně není z těch, co by nic nedělal a nebyl schopen sám nic řešit. Dříve sekýrovala občas i mne, ale méně, protože přeci jen bratr není partner, navíc jsem víc remcal. 
Vztahové zkušenosti nemám, ale co jsem odpozoroval, tak je to asi docela časté. Pokud tedy není partner dominantní cholerik, kdy si to pak dotyčná nedovolí (maximálně komentáře typu „tohle si na sebe neber!“). Navíc mi přijde, že to musí být zabiják sexuality, protož sekýrující žena pro většinu mužů asi moc přitažlivá nebude a muž pod pantoflem ženy taky moc nerajcuje. Pokud ženy chtějí mít sebevědomé partnery, tak by z nich neměly dělat blbce nebo malé děti(a už vůbec ne před dalšími lidmi).
Trochu mám obavy, abych nedopadnul podobně jako někteří, když bych si našel partnerku, protože sám moc dominantní nejsem.

no, ono stačí, když se partner nebude chovat jako blbec a malé děcko, pak není potřeba se tak k němu chovat. To je celkem jednoduché.

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 26.03.18 13:47
@terinka4444 píše:
no, ono stačí, když se partner nebude chovat jako blbec a malé děcko, pak není potřeba se tak k němu chovat. To je celkem jednoduché.

jinak když se chová jako blbec a malé děcko :mrgreen: :lol: přijde ženský usměrnovací sekec

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 26.03.18 13:49

Pusťte si všichni povinně Teorii tygra. Tam je tolik životních pravd, až klišé, že to musí dojít každému. Co se snese a co už je za čarou. Výbornej film :palec: :D mně když to občas ujede a trochu si zafrflám, tak mě můj muž hned setře nějakou hláškou z tohohle filmu, zasmějeme se a jedeme dál :)

Ice79
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 26.03.18 13:49
@terinka4444 píše:

Přesně. :palec:

Emimin7
Kelišová 6200 příspěvků 26.03.18 13:50

To je pak hloupost těch partnerů, když si to nechají líbit.

zoidberg
Extra třída :D 10702 příspěvků 26.03.18 13:50

Tak dělá to většina ženských, nebo to aspoň zkusí. Ony si tak vymezují hranice, aby měly od začátku navrch. Já najel na systém, kdy po každém jejím zvednutí hlasu požaduji omluvu a své ovoce to přináší. Ještě pár let a nakonec pochopí, kdo doma nosí kalhoty. Držím palce :palec:

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 26.03.18 13:52

Chudák se bojí už předem. :lol: :lol:

Ice79
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 26.03.18 13:54

Jinak zakladateli, jestli ti můžu poradit :mrgreen:… Buď samostatný, dělej všechno automaticky, tak, jak to bude dělat tvá partnerka- vypiju kafe, umyju hrnek, namažu chleba, uklidím drobky, je hora špinavého prádla, zapnu pračku, vyluxuju, vytřu, uvařím…atd. atd. :mrgreen: Nikdo tě „sekýrovat“ nebude. :palec:

Anonymní  26.03.18 13:55

Budu anonym, manžel by asi neocenil, že o něm píšu.
Mám pocit, že občas sekýruju, vždycky se snažím se na to podívat s odstupem, ale prostě přijde mi, že to jsou věci pro mne zásadní.
Příklady.
Děti 5 a 8 let.
Včera v obchodě. Dcera strší tlačila vozík a najela mu na nohy. On ji dal pohlavek. Děti nebijeme a už vůbec ne do hlavy. Ona to neudělala schválně, on už to udělal s rozmyslem, musel ten košík obejít. Prý si myslel, že to schválně udělala. Vím, jak to bolí najet zezadu do nohou vozíkem. možná bych pochopila, že mu ta ruka ve vzteku ujela. Ale čekala bych, že se omluví. Ani náhodou. Dcera z toho byla v šoku a řvala jak protržená. No takže na tomhle jsem o pak „sekýrovala“.
Nebo rozhodl se, že je bude učit trochu počítače. Začal tím, co je HW a SW, nud, nuda, nuda. Poslouchala jsem to z vedlejšího pokoje. Říkala jsem si, nic mu neříkej, nech ho. Další „lekce“ něco podobně nudného, děti otrávené jak švábi. No tak pak už jsem mu to řekla.
Nebo hraje si s dětmi, ale často tak, aby on vyhrával, aby děti ošulil a sebe pobavil. Jeho hraní s dětmi je pak v 80% jen jekot a pláč těch dětí, protože se jim to nelíbí.
Nebo chce dětem pustit film, na který se ale ve skutečnost chce dívat on. Třeba nějakou pohádku. Ony nechtějí, ale on jim to nutí, protože to na csfd má 90% atd.
Je to takový velký dítě.

Neudržím se a řeknu mu svůj názor, což se dá nepochybně považovat za sekýrování.
Na druhou stranu ho nesekýruji v tom, co má doma udělat za věci nebo když vylije červené víno na peršan, odře mi auto a podobně :mrgreen:

Marcam
Závislačka 4830 příspěvků 26.03.18 13:58

Já nevím, ale manžel poslední dobou vymýšlí samé blbosti, že to nelze, do toho nezasáhnout. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama