Ženský pracovní kolektiv - asi ponorka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 24.01.19 18:57
Ženský pracovní kolektiv - asi ponorka

Ahoj,
hledám radu a potřebuji se asi taky vypsat.
Pracuju v malém kolektivu (až na 2 výjimky jen ženské) a mám velkou krizi. Krátce popíšu - v naší malé kanceláři jsme 3, dveře máme propojené a věčně otevřené :zed: do dalších kanceláří, kde jsou další kolegyně. Neustále u nás někdo prochází, všude se telefonuje, každý každého slyší, poslouchá, hodnotí, drbe. Moje 2 kolegyně - jedna je celkem fajn, občas s ní ráda prohodím o dětech, co víkend a tak. Druhá kolegyně - stále drbe, zle pomlouvá, sleduje co kdo řekl, co kdo má nového, kolik to stálo. Vidím jak lidmi manipuluje jen aby jí ve všem (tím myslím pracovní úkoly, analýzy které má dělat) pomáhali a ona nemusela nic. Tak nějak se jí to daří a když je nejhůř začne brečet (především před šéfem), dělá se jí špatně a bohužel následuje, že šéf jí buď odebere práci (ona toho má přece tolik! musíme to chápat) a dá jí mezi nás nebo kolegyně zůstane doma a práce je opět na nás ostatních. Nedávno jsem přišla dřív do kanceláře a nachytala jsem jí jak prohledává kolegyni soukromý zápisník, který si nechala na stole. Hned to kamuflovala, že něco hledala, ale bylo vidět, že to tak není a že vidí, že já vím. A tahle situace už pro mne byla asi to poslední.
Nebylo to ideální ani dřív, ale od té doby jsem z celého prostředí a samozřejmě z kolegyně v práci naštvaná a čím dál víc zoufalejší. Když zase slyším fňukání nebo ty hrozné drby, tak pěním. Jak se zdá, tak jediný komu to tolik vadí jsem já. Ta druhá kolegyně občas něco podotkne, ale asi si to tolik nebere. Jelikož odcházet z této práce nechci, přesazení do jiné kanceláře nejde, šéf na připomínky neslyší, tak bych chtěla poradit jak přežít a zachovat si zároveň duševní zdraví. Dá se nějak „odpojit“ a nevnímat, nebo nějak překousat v sobě, nebo asertivní techniky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTeSudička
Kecalka 391 příspěvků 24.01.19 19:01

Nevim teda, co delas. Ja delam z domova a kdyz se stane, ze musim do kanclu, tak si davam sluchatka s hudbou. Ale chapu, ze ne vsude je to mozne

Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 24.01.19 19:09

@TeSudička sluchátka už mne napadla taky, ale u nás bohužel možná nejsou.

Uživatel je onlineTeSudička
Kecalka 391 příspěvků 24.01.19 19:13

@Špageta tak nezvyba, nez se obrnet a vypoustet to z hlavy. Vsude se najde nejakej clovek, kterej ti otravi zivot :mavam:

Uživatel je onlinesuwari
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 24.01.19 19:15

Nesmíš si to tak brát. V každé práci se najde nějaký blbec,se kterým si nesedneš, bude tě pomlouvat a bude dělat klidně i naschvály.
Ta paní tě má něco naučit. Nauč se vnímat její řeči jedním uchem tam a druhým ven,ber to prostě s nadhledem a klidně se nad ní v duchu i zasměj.
Ta paní se kvůli tobě nezmění,změnit můžeš leda tak svůj přístup k ní. Ta tvá druhá kolegyně to asi už také pochopila, proto s ní nemá takový problém jako ty.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 24.01.19 19:23

@suwari já vím, že prostě ne všichni lidi si sednou… právě hledám nějaký jiný pohled abych to uchopila nějak jinak a nebyla z toho naštvaná.

Sonarka
Echt Kelišová 9918 příspěvků 24.01.19 19:43

U nás je to taky masakr, je nás tu 8 ženských, chlap žádný, jen šéf a to je pořád dokola, ta pomlouvá tu, ta zase tuhle, za pár dní se ti samí lidé div neobjímají a společně pomlouvají lzase někoho jiného :lol: Dělají si vyloženě naschvály a čekají jen na to, až někdo udělá chybu, domýšlejí si věci, které vůbec nejsou pravda..dokonce tu máme i kolegyni, co se nestydí nás okrádat, když má tu příležitost..je to fakt síla, ale neberu si to asi jako ty, říkám si, že takoví lidé asi musí mít hrozně chudý osobní život a být hrozně nešťastní a prostě si tady tak nějak držím od všech odstup. Důležité lidi mám doma, ostatní mi můžou políbit :P :srdce:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 24.01.19 19:43

Delat s zenskou mi stacilo jednou. Makam uz jen s chalapama. Me by jeblo. Nechtela jsem se po pul roce v praci trapit.

Uživatel je onlinedagmarkaa
Neúnavná pisatelka 16077 příspěvků 24.01.19 19:51

Když jsem nastoupila ve 20 do práce, netušila jsem jak se některé ženské dokáží chovat. Pomlouvání za zády, přetvářky jak jsme skvělé kamarádky. Raději jsem pracovala s chlapama. Teď mám v práci 6 kolegů a 15 kolegyň a to šuškání mezi ženskýma je hrozný, zlatí kolegové.

Uživatel je onlineBožislava
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 24.01.19 20:02

Asi je lepší být sama s muži, nebo smíšený kolektiv, než-li být ve výlučně ženským kolektivu. Když jsi sama s jednou v kanclu, tak to ještě jde, ale když jsi v kolektivu s 20 ženskejma …Trochu to přípomíná hejno slepic na dvorku. Za chvílí jsou ty slepice oklofané a běhaj nahatý!

ospalámyš
Kelišová 5312 příspěvků 24.01.19 20:13

Je to o štěstí na kolektiv. v minulé práci jsme byly 3 ženské, jedna stará a neskutečně závistivá a zapšklá, občas taky prohledávala kolegyni věci, možná jí i sebrala nějaké peníze. pak mladá, ne až tak špatná, ale podléhala té závistivce.

takže atmosféra vesměs negativní, sledování druhých, co kdo dělá a nedělá, kolik má peněz, práce, jak dloho je doma nemocný atd.Teď jsem v jiné práci, specifický obor s mladýma lidma, je nás v open spacu asi 12 ženských a stejně chlapů, atmosfére skvělá, legrace, nemůžu si stěžovat.

asi to musíš přežíta doufat, že kolegyně třeba půjde jinam. Nezapojovat se do drbání, některým lidem se nazavděčíš nikdy. Jen bych se asi šéfovi ozvala, kdybych za ní měla dělat nějak moc práce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.19 20:18

Rada ba to je asi jen ta, ze se na to musis povznest, pokud tam chces zustat. Ja myslim, ze vztahy mezi lidmi a celkove atmosferu by mel resit a udavat sef. Bohuzel to ale v nasich podminkach neni caste. Ta pomlouvacna pani nebo slecna je vlastne chudak, s malym sebevedomim a zrejme spatnym zazemim doma, kdyz ma potrebu nekoho pomlovat a delat zle. Ja bych se na ni divala jako na chudinku a snazila se ji vypoustet, hodne pomuze meditace nebo joga a hluboke dychani take dokaze divy.

růžový achát
Kelišová 6163 příspěvků 24.01.19 20:42

Nas je v práci 5 same ženy a lepší kolektiv jsem v životě nezažila. Dělala jsem v labině i se samejma chlapama a bavilo mě to s nima tak tejden. Malem mi z nich narostly koule a i ten klacek :lol: , byla s nima občas legrace, ale: : :
Pomlouvali víc jak ženský, machrovali a povyšovali se, jeden odešel tak mu umyli ti další pr.del, dělali si mezi sebou hrozný sviňárny a byli sobečtí.Osobně bych s chlapama už dělat nechtěla nikdy 8) .Nejdřív se přede mnou krotili a postupem času se ukazovala jejich pravá tvář. Navíc byli líní, prospěcháři a nijak zvlášť talentovaní.. :roll: Jinak vždycky při průseru se semkli a největší kámoši. :P … pak už sem si z nich z primitivů dělala srandu

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 24.01.19 22:45

Některé ženské jsou prostě mrchy

Špageta
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 24.01.19 22:45

Díky všem. Ono tu atmosféru u nás šéf moc nekultivuje. Sedí jinde a je to ten typ co před takovými věcmi utíká. Několikrát jsme se s druhou kolegyní snažily řešit, že není možné, takhle přebírat úkoly. Nemělo to žádný efekt. On je to jinak celé hlavně můj boj… možná to opravdu budu muset vzít jako zkušenost… nevím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >