Ženský, připadá vám, že doma makám málo?

95
30.4.20 00:22

Ženský, připadá vám, že doma makám málo?

Máme s ženou věčné dohady, že prý doma makám málo, že v jiných rodinách pomáhají chlapi víc a víc se věnují dětem.
Já mám práci velice fyzicky i psychicky náročnou a mám ještě vedlejší úvazek. Má žena pracuje na částečný úvazek. Byt máme 3kk, děti 9 a 4 let.
Neustále je mi vyčítáno kolik toho musí dělat ona, jak já si chodím do práce odpočinout, že všechno co dělám já, jsou lehké práce a že nemám ponětí, co všechno musí dělat ona.
Okna myji já.
Podlahy vytírám já.
Nádobí a koše dělá ten kdo má volno.
Domácí opravy a nákup zařízení provádím já.
O auto se starám také já, úklid, mytí, opravy, palivo.
Ona provádí každodenní malé nákupy (pečivo, salámy sýry), ostatní nákupy dělám já.
Ona vysává jednou týdně.
Ona utírá prach jednou za měsíc.
Ona myje koupelnu a WC jednou za 2 týdny.
Ona pere a žehlí pro nás 4.
Ona vaří častěji.
O děti se taky stará častěji ona.
Snad jsem na nic nezapomněl.

Příspěvek upraven 05.05.20 v 14:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2931
30.4.20 00:32

Pech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
30.4.20 00:32

Hmm, jsi poněkud neschopný, když ti nákupy trvají tak dlouho, to už bych nic jiného nedělala.
Vybrat si hračky umím taky a taky o dost rychleji.
Doma vše opravím taky… Hruuuza

Přijde mi to selektivní, chápu že přijdeš a uděláš myčku, ale když jsi u toho prádla můžeš dát další pračku nebo to hodit do sušičky. Hodně pracuješ v práci, ale doma se nepředřeš a ona taky ne.

Mimochodem je lepší, když vezme děti během oprav ven, všetečky pod rukama není nic moc.

Vy dva se vzájemně zasloužíte.

• Citovat
  • Nahlásit
2101
30.4.20 00:39

Mne se teda nechce verit, ze nejaky takovy chlap existuje… to by chtelo znat jeste verzi manzelky :nevim: a znat vas osobne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090
30.4.20 00:40

Upřímně? Pokud děláš vše co píšeš, tak toho děláš více než dost a ženská už si jen zbytečně stěžuje :-). Asi bych ji brzo poslala někam. Já jsem ráda, když mi chlap doma udělá nějakou blbost, jako pomáhá mi nemůžu si stěžovat uvaří, uklidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
30.4.20 00:41

@Roman1234 Ve chvíli, kdy jsem si přečetla větu „Já jsem tedy počítal s tím, že bude postaráno o domácnost a o děti, bez řečí,“ tak se mi otevřela kudla v kapse, zbytek toho románu už to jen umocňoval.

Upřímně doufám, že jsi troll, protože jestli ne, tak mě nenapadá jediný vlídný slovo. Vzhledem k tomu, že děláš dvanáctky a občas máš v týdnu volno, jedete tudíž v jiném režimu, přepočítáme ty hodiny na kalendářní den - v průměru tedy strávíš o 20 minut vedlejšáku a necelou hodinu a půl hlavního úvazku denně déle v práci než tvá žena. Za necelé dvě hodiny rozdílu tedy očekáváš, že péče o domácnost a děti bude BEZ ŘEČÍ na ní? Zvlášť když jsi koupil ten OPRAVDU DRAHEJ vysavač a trávíš HODINY nakupováním drogerie na internetu a vybíráním dalšího OPRAVDU DRAHÉHO spotřebiče, viď?

V tvém výčtu toho, co děláš, není skoro žádná běžná činnost, o děti se staráš opravdu výrazně méně, kromě těch větších nákupů většinu toho běžného dění zajišťuje tvoje žena, zato ty cítíš potřebu zdůraznit i věci, které děláš 2× za rok a vyčíst jí, že když doma něco děláš, tak vezme děti ven, aby nepřekážely, a ty si, chudáčku, musíš k tomu dokonce i udělat sám jídlo.

Servis, který očekáváš, by byl adekvátní, kdybys ženu zcela zajistil a ona byla v domácnosti. Ne když je na třičtvrtě úvazku zaměstnaná.

Za mě jsi upinoženej ubožák a divím se, že tě ještě nevzala lopatou na plocho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
30.4.20 00:42
@Katastrofaobecna píše:
Hmm, jsi poněkud neschopný, když ti nákupy trvají tak dlouho, to už bych nic jiného nedělala.

Já ale nemyslím nákupy za tisícovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6015
30.4.20 00:50

@Roman1234 ty vůbec nejsi ztotožněný s tím, že jsi chlap. To ostatní jste si způsobili sami vzájemně. Máš docela solidní agendu v souvislosti toho, co kdo dělá a nedělá. Ty ven děti vzít stejně nechceš, kdybys chtěl tak jdeš a neřešíš kam. Však jim můžeš vymyslet úplně jiný program co tě bude bavit. Tvá žena má zase svůj v tvých očích nenáročný, ale pro ni v pohodě, tak prostě vaříš. Já třeba doma vařím a jsem mnohem raději, když je mezi tím vezme manžel ven a udělám u toho i desítky jiné práce. Kdyby vařil a něco dělal manžel, tak se role obrátí. Tak, jak jste si to doma nastavili, tak to máte. To nepřišlo ze dne na den. Tak drogerii nenakupuj, co ti na to říct. Spotřebiče snad nekupujte každý měsíc. Nevím co chceš slyšet. Tvá manželka přistoupila jen na to, že jsi ze sebe udělal nepostradatelného. Ve tvém výčtu mi chybí běžná péče o děti ve tvém podání.

Příspěvek upraven 30.04.20 v 00:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
30.4.20 00:53

Deleted

Příspěvek upraven 02.05.20 v 00:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
30.4.20 00:53

Já si myslím, ze děláš dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
30.4.20 00:58
@Roman1234 píše:
@marzanna Jsem jí tisíckrát nabízel, že si to vyměníme, klidně bych dělal doma i to co teď dělám já. Chtěl bych být raději s dětmi, než v práci.

Nějak ses nevyjádřil k tomu výpočtu necelých dvou hodin rozdílu a kecům o tom, jak jsi očekával, že bude veškerá domácnost a děti BEZ ŘEČÍ na ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95

Deleted

Příspěvek upraven 02.05.20 v 00:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6015

@Roman1234 to si myslí spousta chlapů a nakonec je realita jinde. Navíc vás ona sama těžko uživí, že. Předpokládám, že ani jeden nezastavate nějakou převratnou pozici, když to tak látáš. Tak jste si hold neměli tolik půjčovat. To finanční nepohodlí jste si udělali sami. Tak teď trp, když ti to tak vadí.

Příspěvek upraven 30.04.20 v 01:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
@Roman1234 píše:
@Trojlístek Já netvrdím, že děti neberu ven, ale přiznávám, že to není tak často jako ona. když jsem v práci, nebo doma něco dělám, tak já prostě nemůžu. Samozřejmě že mě baví být s dětmi víc než chodit do práce, nebo doma něco dělat.

Ona taky chodí do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
30.4.20 01:00

Deleted

Příspěvek upraven 02.05.20 v 00:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek