Ženy 38 let a výše: jaké vám vyšlo riziko Downova syndromu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Did
405
6.2.12 20:25

Ahoj,
jdi na amnio. Upřímně - spolužačka nešla a přes slušný výsledek prvotrim.screeningu má doma downíka a manžela u jiné /neusnesl to/. Já šla na amnio taky - ve 38-i letech, ani jsem si nedala dělat trippletest - rovnou jsem řekla, že chci amnio. Předtím teda ještě NT screnning - vyšel dobře, ale ani ten není 100%… Amnio vůbec nebolí - já byla vystrašená hororovým líčením bolesti vpichu atd. Než jsem se rozkoukala, držela sestřička v ruce zkumavku s plodovkou. To riziko potratu není tak velké - je dobré vybrat pracoviště, kde to dělají rutinně a pak také dodržet klid. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6815
6.2.12 20:40

Ahoj,já jsem šla na amnio taky dobrovolně,byla 36 a protože pracuji na novorozencích a viděla děti s DS i po negativních testech,tak jsem chtěla mít jistotu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.12 20:45

… znama 41r, riziko 1:10 bez amnio, dietatko s DS

• Citovat
  • Nahlásit
462
6.2.12 22:00

Ahoj,tak já v 35 letech měla 1:120 a na amnio jsem šla.Dost jsem se bála,ale pak mi bylo vysvětleno,že kdybych stejný výsledky měla před 10 lety tak mám riziko o moc menší a na amnio vůbec nemusím.Oni to počítaj podle nějakýho vzorce,do kterýho se vkládá věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
6.2.12 23:58

Věk 42 let, výsledek kombinovaný test v l. trimestru na DS 1:1650.
Na amnio mě nikdo neposílal, věk je zohledněn ve výpočtu rizika.
Dítě zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
7.2.12 00:38

Mě je 38 mám doma zdravou půlroční holčičku. Na amniu jsem nebyla všechny testy vyšli v pořádku. Dokonce na genetice mi řekli že je zbytečné podstupovat odběr a stejně stoprocentně zdravé miminko žádné testy nezaručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
7.2.12 06:23

Mě je 38 a příteli 43, krevní testy byli v pořádku, přes to jsem na amnio byla minulý měsíc a jsme fakt rádia.Čekáme úplně zdravého chlapečka. Když jsme čekala s bývalým druhé dítě bylo mi 23 všechny krevní testy v pořádku a i když se narodila zdravá holčička v sedmi letech onemocněla a já se musím dívat na to, jak mi postupně umírá neb. léčba neexistuje a je to genetická zátěž, kterou by v dnešní době plodovka odhalila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
7.2.12 09:47

Piskorik, tak zelame hodne sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 00:17

1:2502

Taky je mi 38 a vyšlo nám to 1:2502 a doktor mi řekl, že screening máme negativní, ale to neznamená ideální a že si máme zaplatit ten panorama test. Takže jsem z toho docela na mrtvici, když tam zmínil to „ale“…

• Citovat
  • Nahlásit
2080
22.6.21 00:39
@Anonymní píše:
Taky je mi 38 a vyšlo nám to 1:2502 a doktor mi řekl, že screening máme negativní, ale to neznamená ideální a že si máme zaplatit ten panorama test. Takže jsem z toho docela na mrtvici, když tam zmínil to „ale“…

1:950, screening negativni, na genetiku ani na plodovku jsem nesla, vse bylo v poradku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5865
22.6.21 06:12

Přiznám se, ze jsem docela v šoku, kam se dostalo hodnocení rizika genetiky.
Před 11 lety by takový výsledek byl pohoda, řekli vy ti, že ti to zvyšuje věk. Jenže je to byznys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4121
22.6.21 06:20

Doktor jim chce nacpat kapsu, mozna i sobe. Tohle je uplne v pohode, na panorama bych nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
22.6.21 06:35
@Anonymní píše:
Taky je mi 38 a vyšlo nám to 1:2502 a doktor mi řekl, že screening máme negativní, ale to neznamená ideální a že si máme zaplatit ten panorama test. Takže jsem z toho docela na mrtvici, když tam zmínil to „ale“…

Ehm, bylo mi 33 a riziko trizomie 21 vyšlo 1:560, screening celkově negativní a nešla jsem fakt nikam, až ve 20tt ultrazvuk na vyšším pracovišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
22.6.21 07:04

Byla jsem o 13 let mladší a riziko mi vyšlo stejné, nikdo mi žádná další vyšetření nenabizel, je to negativní výsledek. Evidentně je to čím dál větší byznys..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 07:09

Děkuju ????

Děkuju holky, trochu jste mě uklidnily 🙂 🙏 Na mě to taky působí tak, že má z toho doktor provize… Když jsem otěhotněla, leták na panoramu mi nacpal jako jednu z prvních věcí…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat