Ženy 50+ a pracovní příležitosti

26.4.20 17:55

Zeny 50+ a pracovni prilezitosti

Ahoj zeny????‍♀️ Podelte se tady prosim o sve zkusenosti a rady, co vam pomohlo pri ziskani nove prace, pokud je vam uz kolem 50 a vice a dostaly jste vypoved nebo jste byly delsi dobu na materske. Co vam pomohlo a co naopak vam prislo zbytecne? Obracely jste se na nejake agentury nebo organizace 50+? Jak casto jste se setkavaly se skutecnosti, ze vas nechteli vzit jen kvuli veku. Dekuji a drzte se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33748
26.4.20 17:57

Zálrží na tom, co umíš, znalosti, dovednosti, sociální inteligence, jaké je Tvoje vystupování na veřejnosti. To je komplexní věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 18:02

@Burj Chalifa Jo to je mi jasne, ale me slo o nejake rady, co v tomto pripade komu zafungovalo. Jestli networking nebo nejake organizace, agentury, ktere vam upravily cv…proste jsem chtela vyzjistit komu co pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
26.4.20 18:09

Známí v každém případě, který znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 18:13

@Sany80s Dekuji, taky si myslim, ze nejlepsi je shanet pres zname…Ale bohuzel ne vzdy je ta moznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9704
26.4.20 18:17

@Jancza Will pokud jsi specializovana a zadana profese, tak myslim, ze nepotrebujes nic (treba ve zdravotnictvi). Muj tata hledal praci po padesatce - nebyl teda zenska - a nedelal nic spesl, proste odepisoval na inzeraty a chodil na pohovory. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 18:26

@sakota No ja pisi zaverecnou praci na toto tema a potrebuji sehnat material na vyzkum. Bohuzel to tak neni, zeny 50+ casto velmi vzdelane bohuzel kvuli veku dlouhodobe praci najit nemohou, ted to bude jeste horsi a jen odpovidat na nabidky nestaci, vetsinou vas na pohovor ani nepozvou, vlastne casto vubec neodpovedi. Je pravda, ze ve zdravotnictvi asi problem nebude ani v tomto veku, ale ostatni problem maji velky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
26.4.20 18:41
@Jancza Will píše:
@sakota No ja pisi zaverecnou praci na toto tema a potrebuji sehnat material na vyzkum. Bohuzel to tak neni, zeny 50+ casto velmi vzdelane bohuzel kvuli veku dlouhodobe praci najit nemohou, ted to bude jeste horsi a jen odpovidat na nabidky nestaci, vetsinou vas na pohovor ani nepozvou, vlastne casto vubec neodpovedi. Je pravda, ze ve zdravotnictvi asi problem nebude ani v tomto veku, ale ostatni problem maji velky.

Z okolí mám zkušenost úplně opačnou. Právě že tyto ženy mají praxi, odrostlé děti, jsou časově flexibilnější, nehrozí každý měsíc očr kvůli dětem,… Rozhodně lepší přijmout starší ženu než s malými dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 18:49

@terien Super, dekuji za prispevek. Mate teda zkusenost takovou, ze ve vasem okoli maji problem sehnat spise zeny, ktere chteji nastoupit po materske? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
26.4.20 18:49

To je strasne obecne polozena otazka, jsou obory, ve kterych i 50 zeny najdou pracovni prilezitost snadno. Vedle zdravotnictvi je to jeste skolstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25821
26.4.20 18:51
@Jancza Will píše:
@sakota No ja pisi zaverecnou praci na toto tema a potrebuji sehnat material na vyzkum. Bohuzel to tak neni, zeny 50+ casto velmi vzdelane bohuzel kvuli veku dlouhodobe praci najit nemohou, ted to bude jeste horsi a jen odpovidat na nabidky nestaci, vetsinou vas na pohovor ani nepozvou, vlastne casto vubec neodpovedi. Je pravda, ze ve zdravotnictvi asi problem nebude ani v tomto veku, ale ostatni problem maji velky.

Zadnou takovou zkusenost nemam. V tom veku uz budu natolik zkuseny a specializovany pracovnik, ze nebudu mit o praci nouzi. Vlastne jsem ji nemela nikdy, s vyjimkou doby tesne po skole, ale v dnesni dobe uz v mem oboru neplati ani tohle. Praci najde v mem oboru kazdy, kdo neni uplne nemoznej psychopat. Vek je v mem oboru spis plus. Je spousta oboru, ktere nikdo nechce delat…to je tezke, kdyz vsichni chteji sedet v teple kancelare a netvorit v podstate „nic“. Zakladem je slusne vzdelani…a neverim, ze vzdelana zena po padesatce nesezene praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.4.20 18:57

@mroe Ja vam to moc preji :) Ale neni to tak snadne. Bohuzel statisticky je to tak, ze po 50 a hlavne zeny, i kdyz i muzi maji velky problem sehnat praci. Asi je tady malo zen 50+, aby se k tomu vyjadrila tato vekova kategorie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25821
26.4.20 18:58
@Jancza Will píše:
@mroe Ja vam to moc preji :) Ale neni to tak snadne. Bohuzel statisticky je to tak, ze po 50 a hlavne zeny, i kdyz i muzi maji velky problem sehnat praci. Asi je tady malo zen 50+, aby se k tomu vyjadrila tato vekova kategorie.

Tak ja verim, ze ten problem maji, ale neverim, ze ten problem maji vzdelane zeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50036
26.4.20 19:00
@mroe píše:
Tak ja verim, ze ten problem maji, ale neverim, ze ten problem maji vzdelane zeny.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7205
26.4.20 19:00
@Burj Chalifa píše:
Zálrží na tom, co umíš, znalosti, dovednosti, sociální inteligence, jaké je Tvoje vystupování na veřejnosti. To je komplexní věc.

V téhle věkové kaegorii to není tak úplně pravda, byť to zní velmi logicky a mělo by to tak fungovat. Píšu z vlastní zkušenosti. Práci po padesátce jsem hledala velmi, velmi dlouho a opravdu hodně intenzivně. Nechytala jsem se, ač můj životopis a zkušenosti byly na danou pozici vždy zcela odpovídající. Většinou mi ani neodpověděli na zaslaný životopis a motivační dopis. Až ve chvíli, kdy jsem z životopisu vymazala datum narození, mě začali zvát na pohovory a výběrová řízení. Zkrátím to, nakonec jsem pár let před důchodem skončila na pozici, kde jsou mé pracovní zkušenosti úplně putna, platově jsem na polovině, co jsem měla dřív a jsem ráda, že jsem ráda. Pracovní trh není k ženám nijak vstřícný, mladé budou chtít mít děti, pak ty děti mají a hrozí, že s nimi budou doma a když ty děti odrostou a osamostatní se, tak už je žena stará. Jo a taky mi na jednom výběrku bylo jednou paní bokem řečeno, že bohužel, o lidi se zkušenostmi zas takový zájem není, že jakmile je ve výběrku někdo, kdo se jeví jako schopný, stávající šéf/ka má obavu, aby někdo nebyl lepší, než on. Tak to je. Od doby, co jsem tímhle prošla, se hláškám o schopnostech, flexibilitě, tahu na branku a všem dalším takovým frázím, směju. To je prostě jen teorie, praxe je často (neříkám, že výjimky nejsou) opravdu jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat