Ženy bez porodního poranění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andyssek
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 17.10.14 09:39
Ženy bez porodního poranění

Ahoj holky,
chci se zeptat vás, co jste u porodu neměly nástřih ani se nijak zásadně nenatrhly (max třeba 1-2 stehy, nejlépe vůbec). Jak jste toho docílily nebo jak si to vysvětlujete?

Předem děkuju za názory a zkušenosti
Andy

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Corie
Kecalka 291 příspěvků 17.10.14 09:41

Ahoj, já měla jen jeden vnitřní steh…nijak sem před porodem necvičila..myslím že je to hlavně o tom jak tlačíš…nesmíš tlačit mimo kontrakci nejlépe tak jak ti říká porodní asistentka..

Corie
Kecalka 291 příspěvků 17.10.14 09:42

Jo jinak malej měl 4 kila a 53 cm takže žádný drobek co si budem povídat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.10.14 09:42

Já jsem byla bez poranění u druhého porodu (i to pro ně byla rarita). U prvního jsem měla malý nástřih, blbě jsem tlačila, malý už měl málo kyslíku (narodil se pak trochu modrý, i když jsem měla kyslík přidávaný) a pořád se vracel, tak mě nakonec trochu šmikli. Zhojilo se to v pohodě. Ale u druhého jsem byla poctivější s cvičením s Epinem a tlačila jsem pořádně, a ani škrábnutí. Nesrovnatelně lepší pocit. Takže já doporučuju Epino a pořádně cvičit.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 17.10.14 09:42

Rodila jsem v poloze, která mi vyhovovala, porod probíhal bez urychlování, medikace, tlačila jsem podle své potřeby.

edit: byly to teda dva stehy, kůže směrem ke konečníku, možná, že kdybych masírovala hráz, bylo by to úplně bez :think:

Příspěvek upraven 17.10.14 v 09:44

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34175 příspěvků 1 inzerát 17.10.14 09:43

1. geneticky dáno, jsou některé, které jsou asi zrozeny k tomu, aby rodily
2 masírovala jsem si hráz
3. udržovala jsem se v dobré fyzické kondici před porodem - jóga, procházky, hodně pohybu
4. poslouchala jsem své tělo i rady porodní asistentky - kdy mám tlačit a kdy ne, přece jen vidí, co se tam dole děje
jo a porodila jsem tři děti bez poranění, jedno mělo obvod hlavy 37 cm :roll: a na moje proporce se podívej do profilovky :D

Petra Z
Hvězda diskuse 52496 příspěvků 17.10.14 09:44

Rodila jsem bez nástřihu…měla jsem 2 stehy vnitřní…
ale nevím, jak jsem toho docílila :mrgreen: :mrgreen:
mates měl 3.44kg

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 17.10.14 09:45
@andyssek píše:
Ahoj holky,
chci se zeptat vás, co jste u porodu neměly nástřih ani se nijak zásadně nenatrhly (max třeba 1-2 stehy, nejlépe vůbec). Jak jste toho docílily nebo jak si to vysvětlujete?Předem děkuju za názory a zkušenosti
Andy

Ja myslim, ze toho nejde nijak extra docilit, proste to zalezi na vlastnostech kuze a prubehu porodu. Muzes samozrejme cvicit s balenkom, ale konkretne ja jsem to zavrhla kvuli cene a navic mi to prislo zbytecne. Na poprve jsem mela 4 stehy a to jen proto, ze mi chteli udelat vax, ktery nakonec se jen zaspinil a nebyl treba:) napodruhe jsem mela jeden steh, jen pro jistotu a porod trval od zacatku az do konce hodinu.

jeste dodam, ze obe deti mely kolem 4 kilo a meli 50 a 52 cm

Příspěvek upraven 17.10.14 v 09:46

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 17.10.14 09:45

Necvičila jsem, nemazala ani se nijak nepřipravovala. Ale během porodu jsem tedy poslouchala porodní asistentku. Když neustále opakovala abych netlačila, i když se syn už dral ven sám, tak jsem prostě netlačila.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 17.10.14 09:45

Cvičením s aniballem :palec:

maritimka
Kelišová 7449 příspěvků 17.10.14 09:46

Já měla jeden vnější steh a to jen díky nehtům doktorky. Měla jsem překotný porod, 55 minut a ona, jak to šlo rychle, mě škrábla.
Necvičila jsem, jen jsem si asi 3× vzpomněla, že mám doma olej na masáž hráze, takže jsem asi 3× masírovala, ale jinak jsem nedělala nic. Dle mého je základ dobře tlačit ve správný čas a mít zavřené oči, ať nejsi jako angorák s popraskanýma žilkama :)

Nějakou roli hraje i genetika, ale u mě to zrovna neplatí. Moje babi měla šílené porody, moje mamina rodila 2 dny mě i ségru a já měla rychlý, téměř bezbolestný porod..

alli_li
Závislačka 3314 příspěvků 12 inzerátů 17.10.14 09:48

Prvni porod byl s malinkatym nastrihem - oduvodnuji si to tim, ze jsem se 2 hodiny machala v teple vode :-)
Druhy porod bez nastrihu - byl rok po prvnim porodu, takze telo bylo vytahane

Kazdopadne segra byla take bez nastrihu a take se machala dlouho ve vode.

Ale nastesti jsme obe do vinku dostali rychle a bezbolestne porody :-D

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 17.10.14 09:50

Ja necvicila, nemasirovala nic.
Kluk mel 4260 g, hlavu nezmeritelnou, mel obrovskej kefalhematom.
Mam dva kosmetick stehy na hrazi.
Zato vevnitr me sil skoro hodinu. Prekotny porod a maly byk nedockavec ;-)

Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 17.10.14 09:51

Ja ke druhemu porodu pristoupila jinak nez k prvnimu. Nesetrila jsem se, cvicila, hodne chodila a pobihala za divokym batoletem. Ale zasadni podle me bylo, ze druhy plrod byl spontanni, porodni cesty pripravene. Za necele dve hodiny hotovo. Jeden strejch vevnitr, jeden venku, pohoda. Zadne cviceni na spodek, masaze ani zavazi.. Podle mee jsou na tohle nejhorsi medikamentalni zasahy do porodu, o vyvolavani nemluve..

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 17.10.14 09:51
@Corie píše:
Ahoj, já měla jen jeden vnitřní steh…nijak sem před porodem necvičila..myslím že je to hlavně o tom jak tlačíš…nesmíš tlačit mimo kontrakci nejlépe tak jak ti říká porodní asistentka..

kéž by to tak bylo :zed: já i cvičila s epi-no a stejně 28 stehů :zed: je to celkově - poloha dítěte, jeho velikost, tlačení, rychlost otevření atd..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >