Ženy islámského vyznání - jsou mezi námi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 16:38
Ženy islámského vyznání - jsou mezi námi ?

Ahoj všem. Jsem velmi tolerantní a přemýšlivý člověk..Každé ráno v našem městě potkávám ženy, které chodívají se zahalenými vlasy. Vím, že jim to navrhuje jejich víra aneb na přátelskou notu k této víře si říkám:jak vlastně ony vnímají nás? Někdy oblečené-neoblečené,,,..
Prosím o respektující diskusi :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 12.09.18 16:41

Bohužel jsou.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 12.09.18 16:42

Já myslím že jim to víra nenavrhuje, ale přikazuje 8o A jinak věřící nejsem a stejně si občas na ulici říkám, že některé věci už ukazují až moc :?

Serpentini
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 12.09.18 16:45

Tím jsem chtěla říct, že pro ně je to pravděpodobně už dost nepříjemné. Osobně si to představuju jako když si povídám s kamarádkou a ona uprostřed rozhovoru vytáhne prso a začne kojit. Jasně, ať kojí, je to přirozený, atd. Ale pořád je to pro mě něco intimního, co mi není úplně přijemný, když se děje hned vedle mě a já pak nevím kam s očima :oops:

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 12.09.18 16:48

Já jsem toho názoru, že ať si každý dělá a nosí co chce, pokud mi to nevnucuje a nenarušuje moje soukromí a osobní prostor. Pokud by se se mnou dala na ulici do řeči žena, které bych viděla jen oči, ale byla milá a slušná, tak si s ní klidně budu povídat nehledě na její vyznání.

Mala.ještěrka
Kecalka 316 příspěvků 12.09.18 16:49

Jen tak mimochodem, se zahalenými vlasy nechodí pouze muslimky. Kde máš jistotu, že nepotkáváš třeba ortodoxní pravoslavné křesťanky nebo ortodoxní židovky?

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.09.18 16:50
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Jsem velmi tolerantní a přemýšlivý člověk..Každé ráno v našem městě potkávám ženy, které chodívají se zahalenými vlasy. Vím, že jim to navrhuje jejich víra aneb na přátelskou notu k této víře si říkám:jak vlastně ony vnímají nás? Někdy oblečené-neoblečené,,,..
Prosím o respektující diskusi :-)

Ahoj.

a/ Jsem také přemýšlivý a tolerantní člověk.

b/ Dokáži rozlišit mezi ekonomickými migranty a válečnými uprchlíky.

c/ V jaké městě žiješ? Nejsou to jen turisté?

d/ Ony? Myslíš ženy?

e/ Někdy oblečené-neoblečené,,,.. Tím myslíš - Dádu Patrasovou v Koloběžce první? Tak to jdi spíš na Déčko nebo do Studia Kamarád.

f/ Taktéž prosím o kultivovanou diskuzi. Samozřejmě na úrovni a bez předsudků.

Edit: velké písmeno v názvu pohádky + programu pro děti

Příspěvek upraven 12.09.18 v 19:48

Emimin7
Echt Kelišová 9367 příspěvků 12.09.18 16:59

Naproti rodičů bydlí postarší dáma, co na zahradě zalévá kytky se zahalenými vlasy šátkem. Zeptám se jí.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 17:00
@TMana píše:
Bohužel jsou.

Doufám, že to nemyslíš tak, jak to vyznělo ;)

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 12.09.18 17:04
@Serpentini píše:
Tím jsem chtěla říct, že pro ně je to pravděpodobně už dost nepříjemné. Osobně si to představuju jako když si povídám s kamarádkou a ona uprostřed rozhovoru vytáhne prso a začne kojit. Jasně, ať kojí, je to přirozený, atd. Ale pořád je to pro mě něco intimního, co mi není úplně přijemný, když se děje hned vedle mě a já pak nevím kam s očima :oops:

Tak tohle třeba vadí hodně lidem, bez ohledu na náboženské vyznání. Osobně by mi to také vadilo. Osobně si nevšímám ani zahalených, ani odhalených. Každý má právo nosit si, co chce. Měla jsem kdysi krátce kolegyni muslimku, která chodila zahalená úplně celá. Byl s ní zcela normální pokec, a koukala jako já na Hru o trůny :D kdo nezná, tak seriál překypující násilím, holými zadky a prsy. Podle mě nutně zahalenost neznamená, že jim vadí odhalenost. To by se musely zbláznit

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 12.09.18 17:05
@Čičorečka píše:
Doufám, že to nemyslíš tak, jak to vyznělo ;)

TMana je provokatér, co takhle reaguje snad v každé diskuzi…hlavně, aby byl v opozici

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 17:06

Já jsem jeden čas chodila s šátkem na hlavě. Ne kvůli vyznání, ale kvůli tomu, že mi to slušelo :D teda neměla jsem ho uvázaný na hidžáb, ale měla jsem schované všechny vlasy. A na vejšku jsem chodila s holkou z Afghánistánu. A ta nenosila zahalené vlasy, i když byla věřící. Šátek je volba pro každého. Komu je to blízké, ať to nosí. Mně se to docela líbí. Mnohem víc, než zadek lezoucí z kraťasů a síťované triko :D

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 17:07
@Lalelale píše:
TMana je provokatér, co takhle reaguje snad v každé diskuzi…hlavně, aby byl v opozici

Aha, díky. Už se mi zvedal tlak :D

Anna766
Hvězda diskuse 72188 příspěvků 12.09.18 17:15
@Emimin7 píše:
Naproti rodičů bydlí postarší dáma, co na zahradě zalévá kytky se zahalenými vlasy šátkem. Zeptám se jí.

Babičku bez šátku jsem viděla snad jen když šla spát.Myslím samozřejmě tu svojí.Oblečená chodila tedy normálně.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 12.09.18 17:24
@Mala.ještěrka píše:
Jen tak mimochodem, se zahalenými vlasy nechodí pouze muslimky. Kde máš jistotu, že nepotkáváš třeba ortodoxní pravoslavné křesťanky nebo ortodoxní židovky?

Protože je jich výrazně méně než muslimek? Ortodoxních Židů je v ĆR velmi pokrovnu a pravoslaví zrovna tak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >