Ženy, jak to máte ve společné domácnosti s penězi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 15:55
Ženy jak to máte ve společné domácnosti s penězi?

Před 15 lety jsem se nastěhovala k tehdy budoucímu manželovi do jeho bytu v o s. Jsme manželé 9 let máme spolu 10 let dceru, mám z 1 vztahu dospělého syna, který bydlí s námi v bytě 2 plus 1, poslední roky nám to v manželství nefunguje, bud se hadamé nebo spolu nemluvíme, uz ani nevím kolik let po me mě chce platit 4000kc mesicne prý na energie k tomu chodím nakupovat jídlo a ž moji výplaty která je v průměru 16500 kč mi nic nezbyde, manžel v měsíci udělá náhodně nákup výjimečné i dva a to je vše manžel má větší výplat a k tomu pobírá částečný invalid. důchod Asi 8000kc nevím přesně proto že dle něho mi do toho nic není z těchto peněz si neustále něco kupuje drahé obleceni jezdí s dcerou na výlet apod. jelikož u se neustále vše zdražuje tak jsem mu řekla že mu 4000kc dávat nebudu tak je velké zle, dala jsem mu 3000 a on vyskytuje, že používám jeho linku jeho sporák a jeho věc i pravé a je, že většinu věci uz bud měl nebo pořídil převážně za svoje já mu platila pořád ty 4000 a na nic jiného mi nezbývalo, syn zatím nepracuje, kamarádka to by tak že platí měsíčně jídlo a její manžel to ostatní co se týče auta a děti a jak to máte prosim dom a s penězi vy? Podle mě, manžel se mnou vydupava, píšu anonymně, protože se stydím a je mi to trapné, děkuji předem za Vaše nazory ;)
:mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 15:58

Vse plati muz. Hypoteky, energie, nakupy. Ja si platim tel, sporeni, penzijko. Obcas koupim co je potreba detem, vitaminy. Drogerii, obcas mensi nakup. Ale delam jen na zkraceny uvazek. Kdyz nemam, muz mi da, kolik potrebuji.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 18.08.19 16:03

Tak se žít nedá.. my máme společný účet, oba k němu kartu, na všem se domlouváme, platí se z toho vše včetně spoření oběma i dětem… vy to máte úplně nefunkční, musíte si sednout a vše rozpočítat.. je pravda, že jídlo se dost zdražuje, pokud vaříte a jídlo (příp. drogerie, praní apod.) jde pro všechny z vašeho a on platí byt a energie, tak záleží, kolik to je (v OS neplatíte nájem) a myslím, že náklady na jídlo už jsou ve vašem konkrétním případě dávno vyšší, než vaše energie, fond oprav…

nozu
Extra třída :D 12789 příspěvků 18.08.19 16:11

My máme společný účet, na který chodí obě výplaty a platí se z něj poplatky i provoz naší domácnosti. Část přechází na druhý účet, ze kterého odejde platba na hypotéku a platím z něj nákupy. Pokud peníze dojdou, manžel převede z hlavního účtu další. Ale snažím se vyjít :) váš domácí systém je nefunkční a pro tebe velmi nevýhodný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 16:14

Ja taky posilam na účet 3000, neplatim nic.. Nakupy, hypoteku atd. Manžel..
Ja spis obleceni dětem atd. Jinak ty peníze mam spis na vánoce, narozky atd. Abych mela vůbec z ceho nakoupit darky. Manzelovi bych si nerekla at mi da penize na darek pro nej :mrgreen:
Ale jsem na rd.
Ve vasem případě bych manželovi treba nevarila a rekla mu, ze ti dosli penize na jidlo a az ti teda taky posila 3000 at mas z ceho varit atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 16:18

Tak jak ti pisi holky to ma vypadat, ja to celych 20 tahla dost podobne jako ty, ale dve deti, platila jsem i skolku, obedy, konicky, jidlo ono to moc pro cloveka ktery nevi co kolik stoji nic neznamena a dopadla jsem tak ze ma sve nasporene penize je buh vi kde a ja chodim krome prace jeste na brigadu :mrgreen:

Uživatel je onlineČičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 18.08.19 16:20

A ty ten sporák používáš jen pro sebe, nebo i na jeho večeři? V tuhle chvíli bych mu asi řekla: fajn, sporák, myčka, pračka, je tvoje, starej se o ni. Nebudu ti platit za to, že to používám, používej to ty.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 18.08.19 16:22

Jste manžele, takže vsechny vaše měsíční příjmy jsou společné! Ledaže byste měli u notáře omezení SJM

Monchichik
Echt Kelišová 9584 příspěvků 18.08.19 16:23

Nerozumím tomu, že platíš 4 tisíce na energie a veškeré jídlo a on platí teda co? píšeš, že poslední roky se jen hádáte, tak proč s ním ještě jsi? pominu to, že tvůj dospělý syn nepracuje, to nevidím důvod, proč ne…navíc, když budeš mít svých 16 tisíc a ještě alimenty na dceru, tak na tom budeš líp než teď…je úplně jedno, jak tom máme která doma, důležité je, aby to vyhovovalo těm dvěma, co spolu bydlí…

Nekoukej!
Kelišová 6789 příspěvků 18.08.19 16:24

@Čičorečka to je pravda ona mu ma platit ze to ze to pouziva kdyz mu vari a pere to je na hlavu

Monchichik
Echt Kelišová 9584 příspěvků 18.08.19 16:26

@Čičorečka a odešla bych středem…a napořád…

Opiska
Kecalka 330 příspěvků 18.08.19 16:26

Dělej nákupy jen sobě a dceři, dej mu 4tis a ať si to uvědomí. Měli byste mít stejnou životní úroveň, ne?

Nekoukej!
Kelišová 6789 příspěvků 18.08.19 16:28

@Monchichik to by si zaslouzil s takovou uz by nikoho nenasel

Nekoukej!
Kelišová 6789 příspěvků 18.08.19 16:29

@Opiska to je v praxi celkem na bednu kdyz to da do spolecne lednice a on ji to sni

Monchichik
Echt Kelišová 9584 příspěvků 18.08.19 16:29

@Nekoukej! no další, u které fakt nechápu, proč s ním vůbec je…financuje mu celou domácnost, hádají se…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama