Žena nejohroženější mimoděložním těhotenstvím

231
21.8.19 19:39

Zeny nejohroženější mimoděložním těhotenstvím

Tohle jsem se dočetla na internetu, umíte prosím někdo vysvětlit proč zrovna více partnerů, stres atd.? Jak tyto věci ovlivňují průchodnost vejcovodu? Ne ze bych byla promiskuitni nervak :D ale asi nechapu souvislosti?

Ženy nejohroženější mimoděložním těhotenstvím:

• s více partnery,
  • které prodělaly zánětlivé onemocnění v oblasti pánve,
  • po operaci na tlustém střevě,
  • po prodělaném předchozím mimoděložním těhotenství,
  • žijící v neustálém stresu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3142
21.8.19 19:41

@4-1.cz protože všechny tyto stavy jsou provázen vyšším rizikem infekce… Jakékoliv… A pokud je ta infekce v gynekologické oblasti tak vznikají srusty a ty brání průchodu vajíčka a to může být oplodnění mimo delohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
21.8.19 19:42

Je tam větší sklon k zánětům a poruchám funkce sliznic. Větší počet partnerů s sebou logicky nese více přijatých patogenů a větší riziko infekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47911
21.8.19 19:43

Tipuji, že více partnerů zvyšuje šanci na nějakou infekci, která může způsobit srůsty nebo zjizvení vejcovodů, což je pak výrazně rizikový faktor pro mimoděložní. Stres bych tipla, že může mít vliv na „stažení“ vejcovodu a zhoršenou funkci řasinek v něm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
21.8.19 19:43

Ty co mají více partnerů mají vyšší riziko pohlavních infekcí a tudíž zánětů v oblast pánve. To samé stres - může snižovat imunitu a zvyšovat riziko infekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
21.8.19 19:45

Tak to pak ano, ale potom mi teda prijde ze to jsou zeny ktere prodelaly infekce v dané oblasti, tohle je teda dost nepřesné ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.8.19 19:46
@4-1.cz píše:
Tohle jsem se dočetla na internetu, umíte prosím někdo vysvětlit proč zrovna více partnerů, stres atd.? Jak tyto věci ovlivňují průchodnost vejcovodu? Ne ze bych byla promiskuitni nervak :D ale asi nechapu souvislosti?

Ženy nejohroženější mimoděložním těhotenstvím:

• s více partnery,
  • které prodělaly zánětlivé onemocnění v oblasti pánve,
  • po operaci na tlustém střevě,
  • po prodělaném předchozím mimoděložním těhotenství,
  • žijící v neustálém stresu.

Ani jedno z toho na mě nesedí a přesto jsem mimoděložní prodělala.

• Nahlásit
  • Citovat
1702
21.8.19 19:49
@4-1.cz
@Anonymní píše:
Ani jedno z toho na mě nesedí a přesto jsem mimoděložní prodělala.

Jako u většiny nemocí i tohle je loterie. Jen se zvyšuje/snižuje kurz „výhry“, podle toho kolik rizikových faktorů je přítomno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47911
21.8.19 19:52

Spousta ifekcí může probíhat skrytě a nijak se navenek neprojevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8255
21.8.19 20:18
@ugluk píše:
Tipuji, že více partnerů zvyšuje šanci na nějakou infekci, která může způsobit srůsty nebo zjizvení vejcovodů, což je pak výrazně rizikový faktor pro mimoděložní. Stres bych tipla, že může mít vliv na „stažení“ vejcovodu a zhoršenou funkci řasinek v něm?

tohle je fenomén, který už mě taky napadl.. ale v jiné souvislosti.. tak jsem ráda, že to napadlo i někoho jiného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16883
21.8.19 20:35

Dost mne v tom vyctu rizikovych faktoru chybi „zeny trpici endometriozou“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
21.8.19 21:22

@Cuddy ano a tez vyšší vek rekla bych zvyšuje množství potenciálně prodelanych infekci daleko vice nez 10 sexuálních partnerů s kondomem například, přijde mi to zkrátka jako zvláštní výčet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama