Ženy s kariérou a rodičovská - kdy je optimální čas

Anonymní
24.2.20 14:22

Ženy s kariérou a rodičovská - kdy je optimální čas

Ahojky,
asi na ot neexistuje správná odpověď, nicméně mě zajímá. Ženy, které v oboru chtějí dosáhnout někam výše (management apod). Například, když doděláte vysokou v 25,26, poté si odkroutíte 3 roky v práci, pak nasotupíte na rodičák - dejme tomu třeba 2 děti - tzn. 6 let a pak vlastně co? Začínáte de facto znova od píky, pokud se nedostanete na nějakou vysokou pozici. Existuje vlastně ideální čas? Napřed si udělat kariéru, odkud je člověk flexibilní? Pak děti a pak už mít prostě hodnocení a životopis? No, ale co když nepůjde otěhotnět? Vinou věku? Je to asi také hodně o tom, kdo má kde postavené priority - někomu stačí mít průměrnou práci a šťastné děti (na první místě) a někdo prostě chce něco kariérně dokázat před tím, než se rozhodne otěhotnět. Protože, co si budeme, ona ta flexibilita a rozjíždění nějaké velké kariéry s malými dětmi už tak snadno nejde.
Jak říkám, asi není správná odpověď, ale zajímá mě, jak to vidíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11929
24.2.20 14:29

No ideální je otěhotnět v prváku a po promoci už jě dítě předškolák :-D

Ale jinak chceš si odbýt juniorskou praxi před dětmi a pokud se bavíme o kariéře v korporátu, tak ideálně abys odcházela jako vedoucí menšího týmu juniorů (což za tři čtyři roky u jedné slušné firmy při základním obchodnickém a managerském talentu bys měla zvládnout)

Ale primárně - obecně se ti budou vést lidi lépe až budeš starší, až budeš mít zkušenosti a až budeš za sebou mít zkušenost toho, že jsi zodpovědná za dítě a chod domácnosti a budeš znát své hranice a jak zvládnouot zátěž a jak se nenechat vytočit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
24.2.20 14:37

Univerzalni navod na to asi neexistuje a kazda z nas se s touto otazkou musi poprat sama. Pro me osobne je prace dulezitou soucasti zivota a rada bych to nekam dotahla. Do 25 jsem studovala VS pri ktere uz jsem si pomalu zacinala delat nejakou praxi v oboru, nyni je mi 27, mam za sebou 2 roky v praci, ktera neumoznuje dalsi karierni rust, takze prestupuji jinam, kde tu moznost mit budu. Vzhledem k tomu, ze mam nejake zdravotni potize, neni moc moudre odkladat pokusy o dite az na 30+. Takze tomu dam tak rok a pak se zacneme pokouset o dite, je predpoklad, ze to bude beh na dlouhou trat, takze mezitim snad jeste stihnu neco odpracovat a zajistit si nejakou pozici. Kazdopadne si neplanuju ten luxus, ze budu 3 roky na rodicaku nebo ze tam svihnu jeste druhy a budu doma 6 let. To se s karierou fakt neslucuje a pak si kazda zena musi vybrat, co je pro ni dulezitejsi. Proto bych byla rada doma jen tu nejnutnejsi dobu a pak se chci postupne na nejaky kratsi uvazek vracet. Uvidime, jak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
24.2.20 14:40

Ja to vidim tak, ze ked zene zalezi na kariere, neostane 6 rokov na rodicovskej. Zozenie hlidani, zacne uz po materskej na pol uvazku, praca z domu, podpora partnera, moznosti su rozne.

V niektorych oboroch ostat 6 rokov doma znamena zacinat uplne odznova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
24.2.20 14:40

Moje známá měla Bc., šla do prace, rodicak tři roky a fakt jen s dítětem naplno, poté opět práce a dodělání dálkově VŠ, dítě šlo do školy a ona rozjela práci ve velkém (cestování po světě, vysoký management), před 40 druhé dítě. Myslím, že to skloubila pěkně, měla super pozici i peníze, ale taky velké odhodlání a dřela po nocích.
Já mám VŠ, tři roky práce, dvě děti brzy za sebou a průběžně práci z domu na částečný úvazek a to si chci ještě tak rok až dva udržet, obě děti chodi dopoledne do MŠ. Časem možná vyšší úvazek. Jsem spokojená, ale asi nejsem tak dravá a nemířím vysoko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 14:41
@Ernais píše:
Univerzalni navod na to asi neexistuje a kazda z nas se s touto otazkou musi poprat sama. Pro me osobne je prace dulezitou soucasti zivota a rada bych to nekam dotahla. Do 25 jsem studovala VS pri ktere uz jsem si pomalu zacinala delat nejakou praxi v oboru, nyni je mi 27, mam za sebou 2 roky v praci, ktera neumoznuje dalsi karierni rust, takze prestupuji jinam, kde tu moznost mit budu. Vzhledem k tomu, ze mam nejake zdravotni potize, neni moc moudre odkladat pokusy o dite az na 30+. Takze tomu dam tak rok a pak se zacneme pokouset o dite, je predpoklad, ze to bude beh na dlouhou trat, takze mezitim snad jeste stihnu neco odpracovat a zajistit si nejakou pozici. Kazdopadne si neplanuju ten luxus, ze budu 3 roky na rodicaku nebo ze tam svihnu jeste druhy a budu doma 6 let. To se s karierou fakt neslucuje a pak si kazda zena musi vybrat, co je pro ni dulezitejsi. Proto bych byla rada doma jen tu nejnutnejsi dobu a pak se chci postupne na nejaky kratsi uvazek vracet. Uvidime, jak to dopadne.

Mám to naprosto stejně. Právě s touto otázkou pracuji teď poměrně intenzivně a vím, že bych nevydržela s dítětem doma 3 roky, natož 6, to by mi přeskočilo. Obecně moc nechápu, že spousta žen, je prostě spokojená jen na mateřské…Ale každý to má jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2628
24.2.20 14:41

Nezůstala bych na rodičáku 6 let. Pokud bych usoudila, že mám mít 2 děti i kariéru, tak bych si pořídila 2 děti hned za sebou a šla bych zpátky do práce po 3 letech a děti do školky/jeslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 14:46
@Janina81 píše:
Nezůstala bych na rodičáku 6 let. Pokud bych usoudila, že mám mít 2 děti i kariéru, tak bych si pořídila 2 děti hned za sebou a šla bych zpátky do práce po 3 letech a děti do školky/jeslí.

A co znamená hned za sebou? Jako třeba otěhotnět, když má první rok?

• Nahlásit
  • Citovat
5786
24.2.20 14:55

Nehonim karieru, ale nebaví me byt doma. Deti mam 2r4m od sebe, sla bych do nich i rychleji, ale nebylo mi to povoleno doktory. Shodou nahod jsem s prvnim vypomáhala v praci vlastne pořád. S druhym uz to moc neslo-proste je to vic prace a druhý byl náročnější. Ale velmi zahy jsem zjistila, ze to doma nedam a začala jsem resit práci. Puvodni i novou (a samozrejme jesle a podobne) Nakonec jsem v oboru v nove praci. Chvili jsme se vystridali s manzelem a i druhých narozkach chodi mladsi na cely den do jesli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33128
24.2.20 15:01

Idealni je, kdyz v praci plni Tve podminky. Pak muzes mit dite kdykoliv. Ja sla na materskou a podminky jsem si rekla, aledoma jsem byla 3 mesice. pak home office a tak.Jak jsem chtela ja…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
24.2.20 15:06

Miluju být doma s detma. prvni při vs, ted mám druhe. rozdil tři a půl roku. takze přes šest let doma.rada bych třetí. nikdy jsem nepracovala, jen při skole. Budu to honit brigadami.na plny až tak v 10 posledniho ditete. Prachy budou, deti male už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972
24.2.20 15:08

Pardon, ale smysl dotazu naznačuje, že nemáš ani kariéru, ani děti. Až jedno z toho budeš mít, jistě si cestu najdeš. Btw být doma šest let je možnost, nikoliv zákon ;) samozřejmě se můžeš do práce vrátit dřív nebo pracovat na jiný typ úvazku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 15:10

Ideálna na začátku VS. ale bez znalosti korporátního prostřední bych dopředu neřešila potencionální kariéru v managementu, často není o co stát a mateřska/rodičovská je pro ženu vítány únik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6142
24.2.20 15:21
@Anonymní píše:
Mám to naprosto stejně. Právě s touto otázkou pracuji teď poměrně intenzivně a vím, že bych nevydržela s dítětem doma 3 roky, natož 6, to by mi přeskočilo. Obecně moc nechápu, že spousta žen, je prostě spokojená jen na mateřské…Ale každý to má jinak :nevim:

Já to taky nikdy nechápala. Mám ale práci, kterou můžu dělat z domova, je časově flexibilní a šéf o mě stojí natolik, že mi hodně vyšel vstříc. No, jsem zatím doma chvilku, teprve si to sedá, ale makat se mi vůbec nechce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 15:21

Ja jsem zastance mit deti driv. Protoze ty pravy organizacni schopnosti, zodpovednost a trpelivost zenska ziska az na matersky :lol: Ja mela dite v 26 po trech letech v praci, vracela jsem se po 3/4 roce na jeden v tydnu, od dvou let syna na uvazek 85%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama