Reklama

Ženy v domácnosti, je tu některá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 13:41
Ženy v domácnosti, je tu některá?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda je tu některá, která je i nadále po RD pouze v domácnosti, do práce tedy nechodí. Já jsem si naštěstí nastavila RD na 4 roky, dítku jsou tři roky. Takže svým způsobem mám pořád ještě nějaký malý příspěvek na jeden rok. Plánovala jsem po Novém roce hledat nějakou práci. Včera jsme hodili řeč s manželem a on by nejraději, kdybych ještě nějaký rok pobyla ještě doma. Je pracovně vytížený, plus máme dům, který potřebuje také opravy. Finančně se máme více, než dobře. Práci chci hledat kvůli tomu, abych se necítila jako nemakačenko. Pravda ale je, že mám docela dost z toho všeho strach. Syn chodí do soukromé školky, kde vím, že v době nemocí mi ho nevezmou ani s rýmou, i když bude bez horečky. Nemáme nikoho, kdo by nám ho pohlídal, plus se děsím toho, že si nenajdu vhodnou práci a skoro dítě neuvidím. Jenže co pak? Pak přijde škola, prázdniny, nemoce… A já budu doma například do puberty? Další dítě si dělat určitě nechci. Momentálně mám přes půl roku jen sezónní brigádu, vychází to na 5 dní v měsíci. Jenže sezóna končí a nejspíš přijdu o místo. Hodně mi jde o to, abych například pracovně nezakrněla. Dále jsem se chtěla zeptat, jak na vás kouká okolí, popřípadě, jestli manžel občas nemá kecy, že jste doma. Neděláte služku… Většinu domácnosti obstarávám já, manžel se tedy u velkého úklidu zapojí, když ho poprosim. Obstarávám zakázky od zákazníků, zapojím se do prací kolem domu, odvádím a přivádím dítě ze školky, které chodí po o. Jen prostě nevím, do kdy je to ještě adekvátní, být „jen“ doma, zcela závislá na manželovi a kdy už je to moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 13.09.18 13:52

Byla bych doma. Dokud synovi nebude osm deset… pokud tedy nebude mít druhé dítě. Pokud vás to finančně nenutí tak to ze budeš moct být v době prázdnin i nemoci atp doma je výhoda. A práce Ti neutece. My máme deti tři a malé ale nejmladsi už chodí do školky a jsem doma, prave z důvodu když by byly nemocné a nebo jsou prázdniny kroužky apod. A práce bude vždy… dítě /deti vyrostou a čas co můžete být s nimi ten je k nezaplacení…

pikola
Neúnavná pisatelka 19045 příspěvků 13.09.18 13:54

Je to na vás jak si to uděláte. Já jsem doma už 7 let, dítě máme jen jedno i když by jsme rádi druhé, příští rok snad půjde do školy. Já by jsem třeba i do práce šla, ale ne na plný úvazek. O peníze ani tak nejde, spíš abych se „neválela“ doma. O kecy mi nejde, jsem v zahraničí a takových je nás tu dost. Beru to spíš jako luxus pro dítě, protože nemusím se honit jak blázen do práce do školky na nákup, máme uklizeno, uvařeno a můžu si jet kdy chci kam chci

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 13.09.18 13:55

Udělej si to tak, aby vám to vyhovovalo. Já mam děti dvě a také poslední rok RD a hledám práci na zkrácený úvazek. Nevim, jak bych to stíhala na celý úvazek, manžel má taky časově náročnou práci, takže vše bude jen na mě-vodit, vyzvedávat do/ze školky, úkoly, kroužky, nákupy, večerě. Uplně doma bych být nechtěla, takže za mě je tohle ideální řešení.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7599 příspěvků 13.09.18 13:56

Každý to má nastavené jinak, já bych doma zešílela. Za prvé by mě to nebavilo a za druhé bych nechtěla být závislá na chlapovi. Ten se sbalí, půjde za jinou a co potom? Bez práce, bez příjmu, absolutně nezajímavá pro zaměstnavatele, … Roky na důchod neodpracované. Ani náhodou. Zvládá to naprostá většina ženských tak proč bys to nezvládla ty?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 13:59

@zuzukobylka Pokud půjdu do práce, budu také hledat pouze zkrácený úvazek. Ráda bych si udělala příští rok i nějaký kurz. Hodně uvažuji nad asistentkou pedagoga, nejlépe někde ve školce. Jenže, nevím, jestli vůbec je o tuto pozici poptávka, abych zbytečně neplatila a pak stejně nevyužila. @Lioness34 Jak to děláte třeba se sociálním, kvůli důchodu? Z toho třeba mám také strach. Roky letí a já pak budu mít odmakáno jen třeba pár let

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16466 příspěvků 13.09.18 14:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda je tu některá, která je i nadále po RD pouze v domácnosti, do práce tedy nechodí. Já jsem si naštěstí nastavila RD na 4 roky, dítku jsou tři roky. Takže svým způsobem mám pořád ještě nějaký malý příspěvek na jeden rok. Plánovala jsem po Novém roce hledat nějakou práci. Včera jsme hodili řeč s manželem a on by nejraději, kdybych ještě nějaký rok pobyla ještě doma. Je pracovně vytížený, plus máme dům, který potřebuje také opravy. Finančně se máme více, než dobře. Práci chci hledat kvůli tomu, abych se necítila jako nemakačenko. Pravda ale je, že mám docela dost z toho všeho strach. Syn chodí do soukromé školky, kde vím, že v době nemocí mi ho nevezmou ani s rýmou, i když bude bez horečky. Nemáme nikoho, kdo by nám ho pohlídal, plus se děsím toho, že si nenajdu vhodnou práci a skoro dítě neuvidím. Jenže co pak? Pak přijde škola, prázdniny, nemoce… A já budu doma například do puberty? Další dítě si dělat určitě nechci. Momentálně mám přes půl roku jen sezónní brigádu, vychází to na 5 dní v měsíci. Jenže sezóna končí a nejspíš přijdu o místo. Hodně mi jde o to, abych například pracovně nezakrněla. Dále jsem se chtěla zeptat, jak na vás kouká okolí, popřípadě, jestli manžel občas nemá kecy, že jste doma. Neděláte služku… Většinu domácnosti obstarávám já, manžel se tedy u velkého úklidu zapojí, když ho poprosim. Obstarávám zakázky od zákazníků, zapojím se do prací kolem domu, odvádím a přivádím dítě ze školky, které chodí po o. Jen prostě nevím, do kdy je to ještě adekvátní, být „jen“ doma, zcela závislá na manželovi a kdy už je to moc.

Jestli ti to nevadí a manželovi taky ne, tak zustaň doma. Můžeš dělat nějaké kursy, vzdělávat se, učit se jazyky. Manžel ať ti platí důchodové pojištění. To zaprvé proto, že ti ty roky jednou budou chybět a za druhé proto, abys něco měla, když to třeba u vás nedopadne dobře. A jak začne mít kecy, najdeš si práci.

Marci113
Stálice 66 příspěvků 13.09.18 14:01
@terien píše:
Každý to má nastavené jinak, já bych doma zešílela. Za prvé by mě to nebavilo a za druhé bych nechtěla být závislá na chlapovi. Ten se sbalí, půjde za jinou a co potom? Bez práce, bez příjmu, absolutně nezajímavá pro zaměstnavatele, … Roky na důchod neodpracované. Ani náhodou. Zvládá to naprostá většina ženských tak proč bys to nezvládla ty?

Souhlasím

Irinka0210
Závislačka 4590 příspěvků 13.09.18 14:03

Jsem doma - dohodli jsme se na tom s manželem, co si myslí ostatní je mi celkem jedno. Malému je 6 let, finančně nestrádáme

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 14:03
@terien píše:
Každý to má nastavené jinak, já bych doma zešílela. Za prvé by mě to nebavilo a za druhé bych nechtěla být závislá na chlapovi. Ten se sbalí, půjde za jinou a co potom? Bez práce, bez příjmu, absolutně nezajímavá pro zaměstnavatele, … Roky na důchod neodpracované. Ani náhodou. Zvládá to naprostá většina ženských tak proč bys to nezvládla ty?

Jo to je přesně to, z čeho mám obavu. Manžel je skvělý, ale přesně, jak jsi psala, jednoho dne mu může cvaknout a sbalí se a půjde za jinou. Já bez příjmu, s mezerou v životopise… Což o to, zabavit se umím, doma mi to nevadí. Mám i své koníčky, zatím ještě tu brigádu. Ale prostě se bojím zakrnění a že se mi pak nebude nikam chtít nastoupit

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 13.09.18 14:03
@Anonymní píše:
@zuzukobylka Pokud půjdu do práce, budu také hledat pouze zkrácený úvazek. Ráda bych si udělala příští rok i nějaký kurz. Hodně uvažuji nad asistentkou pedagoga, nejlépe někde ve školce. Jenže, nevím, jestli vůbec je o tuto pozici poptávka, abych zbytečně neplatila a pak stejně nevyužila. @Lioness34 Jak to děláte třeba se sociálním, kvůli důchodu? Z toho třeba mám také strach. Roky letí a já pak budu mít odmakáno jen třeba pár let

Podle mě je poptávka po asistentkách pedagoga velká, alespon u nás. Já o tom také přemýšlela, ale představa, že po šesti letech mateřské pujdu dělat do školky, mě zrovna neláká :D . Jestli by tě to bavilo, tak je to dobrá varianta :palec: .

Lioness34
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 13.09.18 14:06
@Anonymní píše:
@zuzukobylka Pokud půjdu do práce, budu také hledat pouze zkrácený úvazek. Ráda bych si udělala příští rok i nějaký kurz. Hodně uvažuji nad asistentkou pedagoga, nejlépe někde ve školce. Jenže, nevím, jestli vůbec je o tuto pozici poptávka, abych zbytečně neplatila a pak stejně nevyužila. @Lioness34 Jak to děláte třeba se sociálním, kvůli důchodu? Z toho třeba mám také strach. Roky letí a já pak budu mít odmakáno jen třeba pár let

Jednak jsem na mateřské a vzhledem k tomu ze jsme studovala VS a zároveň pracovala od 19ti tak mam roky nějaké odpracovane plus se počítá rodičovská a deti máme hned po sobě takže s každým nemám 3roky… teď mam ještě rok RD a vzhledem k tomu ze se do důchodu chodí v 65 letech všichni tak v pohodě těch povinných 35let práce dam ;) i kdybych měla být doma do osmi let veku deti…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 13.09.18 14:07
@Anonymní píše:
Jo to je přesně to, z čeho mám obavu. Manžel je skvělý, ale přesně, jak jsi psala, jednoho dne mu může cvaknout a sbalí se a půjde za jinou. Já bez příjmu, s mezerou v životopise… Což o to, zabavit se umím, doma mi to nevadí. Mám i své koníčky, zatím ještě tu brigádu. Ale prostě se bojím zakrnění a že se mi pak nebude nikam chtít nastoupit

Tak si dej přihlášku na vysokou a ještě si dopln vzdělání ;)

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 13.09.18 14:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda je tu některá, která je i nadále po RD pouze v domácnosti, do práce tedy nechodí. Já jsem si naštěstí nastavila RD na 4 roky, dítku jsou tři roky. Takže svým způsobem mám pořád ještě nějaký malý příspěvek na jeden rok. Plánovala jsem po Novém roce hledat nějakou práci. Včera jsme hodili řeč s manželem a on by nejraději, kdybych ještě nějaký rok pobyla ještě doma. Je pracovně vytížený, plus máme dům, který potřebuje také opravy. Finančně se máme více, než dobře. Práci chci hledat kvůli tomu, abych se necítila jako nemakačenko. Pravda ale je, že mám docela dost z toho všeho strach. Syn chodí do soukromé školky, kde vím, že v době nemocí mi ho nevezmou ani s rýmou, i když bude bez horečky. Nemáme nikoho, kdo by nám ho pohlídal, plus se děsím toho, že si nenajdu vhodnou práci a skoro dítě neuvidím. Jenže co pak? Pak přijde škola, prázdniny, nemoce… A já budu doma například do puberty? Další dítě si dělat určitě nechci. Momentálně mám přes půl roku jen sezónní brigádu, vychází to na 5 dní v měsíci. Jenže sezóna končí a nejspíš přijdu o místo. Hodně mi jde o to, abych například pracovně nezakrněla. Dále jsem se chtěla zeptat, jak na vás kouká okolí, popřípadě, jestli manžel občas nemá kecy, že jste doma. Neděláte služku… Většinu domácnosti obstarávám já, manžel se tedy u velkého úklidu zapojí, když ho poprosim. Obstarávám zakázky od zákazníků, zapojím se do prací kolem domu, odvádím a přivádím dítě ze školky, které chodí po o. Jen prostě nevím, do kdy je to ještě adekvátní, být „jen“ doma, zcela závislá na manželovi a kdy už je to moc.

Jestli jste na tom finančně dobře, tak tě nic netlačí. Můžeš mít volnou ruku v tom, jak se zařídíš, což je moc fajn.
Je ovšem též potřeba myslet na to, že pokud jsi v domácnosti, tak sice při péči o jedno dítě do 7 let nebo dvě do 15 let za tebe platí stát zdravotní pojištění, ale důchodové nikoli. Jestli chceš mít tu dobu započítanou do důchodu, musíš si platit jako samoplátce (nevím, kolik to je přesně, ale cca 2000,– Kč měsíčně).
U nás to je např. tak, že až mi skončí v roce 2020 rodičák, tak budu taky dál doma, i když finančně na tom budeme bídně. Ale musím, protože se staráme o seniora, který je plně na plenách, špatně chodí atd. a když potřebuje pomoc, tak tam musím být nebo se aspoň v dohledné době vrátit, ne že bude celé půldne pokakaný nebo nedejbože někde spadne a bude tam hodiny ležet. Vyřizujeme právě příspěvek na péči a je to o nerva, protože má pán neochotného obvoďáka. Jsem zvědavá, jak to dopadne, protože jestli mu uznají jenom první stupeň, tak já jako pečovatelka budu nahraná - bude to almužna 880 Kč a nepůjde mi to ani do důchodu.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7599 příspěvků 13.09.18 14:11
@Anonymní píše:

Víš co, chlap ti to odkyve aby měl klídek a pohodlíčko, ty se o všechno postaráš, on bude mít o rodinu minimum starostí a víc času… A pak taky aby bych měla obavu, aby té mé závislosti na něm nezačal zneužívat. Nějaká slepička od plotny kterou má jistou, to není nic přitažlivého ani atraktivního. Ne ne, jestli má korunky, ať si zaplatí služku, já jsem jeho rovnocenná partnerka a chci stát na svých nohách.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

První díl StarDance? Vytančený mozek i vybuchující bomba „Geňa“

Živě z Prahy se nám konečně, po dvouleté pauze, ohlásila taneční show... číst dále >

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >