Ženy v domácnosti platíte si pojištění?

3.5.10 10:15

Ženy v domácnosti platíte si pojištění?

ahoj, chtěla bych se zeptat žen v domácnosti, jestli si platí sociální pojištění, které se pak započítává na důchod. Je to dobrovolné a letos je to 1.660Kč? Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68189
3.5.10 10:25

Můj táta sice není žena v domácnosti :-), ale platí si ho, vypočetl si, že je to pro něj výhodnější. Ale je fakt, že on půjde do důchodu za chvilku, jestli je to výhodné i pro mladší ročníky, s tím neporadím, i když to asi netuší nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
3.5.10 10:38

Hehehe, ty věříš, že se při současném stavu sociální politiky vůbec nějakého důchodu dočkáš? Pch, než živit současné důchodce a pak sama splakat nad výdělkem, to ty prachy raději zainvestuju jinak :wink: Samosebou myslet na důchod je plus, ne-li nutnost, jen bych tak nespoléhala na stát :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15372
3.5.10 11:22

na sociální z výše uvedených důvodů prdím. Platím si penzijní připojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
3.5.10 12:30

Kaki tak ty jsi snad s malym doma tak za tebe to plati stat ne?
Jinak ale pokud by mi skoncila RP a ja zustala doma tak bych si platila jen zdravotni.
Socialni jsem si neplatila nikdy,duchodu se stejne nedoziju a myslim ze pri soucasne politice stejne zadne penize nebudou v dobe kdy bych mela jit do duchodu.
Duch.pripojisteni si platim,ale je to stovka mesicne takze nic tragickeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
3.5.10 13:10

Jak píšou i ostatní - nějak nevěřím, že se o mě stát na důchod postará (to mi připomíná, že kvůli této obavě se přemlouvám teď na druhé dítě :lol: :lol: ).
Navíc jsem si nedávno uvědomila, že jsem Husákovo dítě…a když si vezmete, jaké sociální nestability tahle vlna způsobuje (naposledy současný baby-boom a nedostatek školek a jeslí), tak si představte, až Husákovi děti půjdou hromadně do důchodu…no, to vidím na konec tohoto státu! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
3.5.10 13:22

jj vulpes mas recht..take jsem „Husakovo“dite a je pravda jake ted bylo baby-boom and jake to tedy bude az pujdes vsichni soucasne do duchodu.
A druhe dite neni spatny napad…Hmm ze bych se take zacala premlouvat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
3.5.10 13:25

To druhé dítě, to myslíte jako, aby se děti pěkně postarali o staré a nemohoucí rodiče? Tak to abych se taky začala snažit. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
3.5.10 13:36

No jasně :mrgreen: Čím víc dětí, tím větší naděje, že v důchodu neumřu hlady!!! :mrgreen:
Můj chlap, ten se má! Děti má už 3, je starší, umře dřív a ještě je na volné noze může pracovat, dokud mu v tom senilita nezabrání :wink:
A co já? Dítě zatím jen jedno, vyhlídka, že ze mě jednou bude vdova a nic užitečného neumím, jen být zaměstnancem, takže až mě pro přestárlost v 50-ti vyhodí z práce, tak budu o hladu :cry: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11054
3.5.10 13:42

Přijde mi to zbytečné, raději bych ty peníze spořila. Jak už ale bylo napsáno výše, u lidí v předdůchodovém věku to chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
3.5.10 13:42

Ahoj
Neplatím si nic.Teda ještě jsem na RD,ale ani potom důchodové platit nehodlám.....Vlastně kecám.Mám penzijní pojištění a tam patím 1OO,– měsíčně. :mrgreen:
Manžel si patí penzijko víc a přispívá mu i zaměstnavatel,ale hned jak to půjde to vybereme a užijeme.Stejně za těch hodně let bude hodnota peněz úplně někde jinde.Navíc si nedělám iluze,že stát bude nějaké důchody platit.
Snad se o nás děti postarají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
3.5.10 16:42

Holky-myslím,že pokud se žena stará o dítě předškolního věku,tak stát platí pojištění a počítá se to do důchodu.Pokud je samoživitelka,tak stát platí do vyššího věku.
Ohledně důchodu si myslím,že my „husákovi děti“ na tom budeme buď tak,že důchod nedostaneme,nebo jen nějakou almužnu.I když si platíme penzijka,životní pojistky-počítáme s tím na důchod,bojím se,abychom mohli cestovat tak jak jsme zvyklý doposud :-D,tak abychom na to měli :-D Tak přesto si platíme i soc. pojištění-sjme oba s manželem OSVČ.Jsme takový asi zbytečně odpovědný.
Nejspíš to dopadne tak,že někteří z nás dostanou důchod,ostatní,co si neplatili nic,nebo téměř nic,tak důchod mít nebudou-ale dostanou peníze z jiného ranečku,třeba s názvem sociální dávka :-D a budeme na tom všichni stejně.Áť jsme něco platili,či neplatili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
3.5.10 16:44

Ale spíš bych viděla záludnost toho neplacení v tom,že když některá onemocníte,budete mít nárok na invalidní důchod,tak ho sice budete mít na papíře,ale ne finačně.Od letošního roku je potřeba mít odpracováno určitý počet let,vzhledem k věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
25.5.10 12:49

Tak tohle teď momentálně řeším a zbývá mi cca 14 dní na to se rozhodnout. Končí mi RP, do práce zatím nepotřebuji tak zůstanu rok doma a nevím zda platit nebo neplatit soc. poj. Nebo se můžu jít nahlásit na UP, ale tam jsou návštěvy snad každý měsíc? Nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama