Zeptat se na dceru na střední škole

Anonymní
16.4.21 10:21

zeptat se na dceru na střední škole

Mám možná hloupou otázku. Dcera je už dospělá chodí na střední školu. Máme možnost sledovat prospěch i vše ostatní na školním portálu přes internet.Byly tř, schůzky a měli jsme možnost v uvedený čas zavolat, příp. se informovat kdykoli písemně. Za mě nevím na co bych se ptala a jak formulovat dotaz? Myslíte, že mám tř. učitelce napsat? Zdá se mi to trošku divné u dospělého žáka. Moje maminka byla na tř. schůzkách na střední pouze jednou, když jsem začínala. Jelikož se mnou nebyly žádné potíže nebyla to potřeba.
Upřímně se bojím podívat na její známky, aby to se mnou neseklo, vždy jsem kladla důraz na vzdělání, bohužel to moc teď neovlivním, protože dcera žije s otcem a ten se nikdy o prospěch nezajímal. Já se hodně věnovala dětem, učila se s nimi, ale ted už musí sami. Na základní škole vycházela s vyznamenáním, ale na oboru který si vybrala propadla a přestoupila na jinou školu. Je to všechno důsledek rozvodu a že žije s otcem, bohužel soud známky nezajímají dáva na přání dítěte, i když si zkazí život.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1768
16.4.21 10:24

Zeptat se muzes, ale nevim, k cemu ti to bude. Zadne zmeny nemas sanci dosahnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
16.4.21 10:25

Tak na známky bych se koukla, ale pokud je dospělá a nežije s tebou, tak s tím stejně asi nic neudelas no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
16.4.21 10:26

Já bych se zajímala, pořád je to tvé dítě. Nechápu, proč se dospělá osoba boji podívat na prospěch svého dítěte :think: že na to dcera kašle je defakto její boj, pac její budoucnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
16.4.21 10:27

Tady nejde o dotaz. Ty máš normálně blok. Se podívej na známky a pak řeš eventuální dotazy. Jakože je jí 18? Ve kterém je ročníku. Je mi líto, co prozivas, neumím si to představit, nicméně co kolem toho děláš za tanečky je taky divné. Sama jsi dospělá, tak na známky se snad můžeš podívat, ne? Neumím si představit vůbec se o známky nezajímat jen proto, ze jste to s manželem nezvládli.

Příspěvek upraven 16.04.21 v 10:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28638
16.4.21 10:27

Tak na známky bych se podívala, pokud ji vylijou ze školy, tak aspon nebudeš muset platit alimenty, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8344
16.4.21 10:28

Naši chodili na střední škole na třídní schuzky vždycky, byli tam vždycky teda tak 4 lidi. Ale o prospěch se vždycky zajimali i pak na vysoké. Jednou je to pořád tvoje nezaopatrene dítě na který platíš alimenty tak proč by ses nemohla zajímat. To jestli to flaka asi nijak neovlivnis, to si pak zjistí sama až v praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
16.4.21 10:35

Kdyby byla zodpovědná, a věděla si, ze se učí, tak bych to nechala být.. Ale když uz jednou propadla, tak bych měla o informace o jejím prospěchu určitě zájem. Dospělá, nedospělá, pořád je to tvoje dcera, ne. Moji rodiče, dokud mě na škole živili, tak je tedy sakra zajímalo, jak jsem na tom. I na vysoký, natoz na střední. Ne, že bych musela pravidelne predkladat znamky, ale kdybych byla na propadnuti nebo vyhazov, tak bych měla doma vojnu a padly by nejaky vyhody studentskyho zivota..

Nejspis s tim nic neudelas, ale aspon promluvit o spatnem prospechu s ni snad muzes vzdycky. Treba si z toho neco vezme..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
16.4.21 10:45

Když nevíš na co se zeptat učitelky, tak se neptej. Zejmna když ani nejsi ochotná se podívat na známky, nebo se ti nedaří najít cestku k tomu, abyste se s dcerou normálně bavily.

pokud potřebuješ nějak řešit a dočistit to co se v tobě děje v důsledku rozpadu rodiny a toho, že s dcerou asi budete mít složitější vztah, tak to neřeš s učiteli své dcery. Ale psycholog/žka v poradně pro rodinu by mohli pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:49

zeptat se na dceru na střední škole

Zeptám se. Sdělili byste učitelce, že dcera žije s otcem a tak její prospěch nemohu moc ovlivnit?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:52
@Ou píše:
Když nevíš na co se zeptat učitelky, tak se neptej. Zejmna když ani nejsi ochotná se podívat na známky, nebo se ti nedaří najít cestku k tomu, abyste se s dcerou normálně bavily.pokud potřebuješ nějak řešit a dočistit to co se v tobě děje v důsledku rozpadu rodiny a toho, že s dcerou asi budete mít složitější vztah, tak to neřeš s učiteli své dcery. Ale psycholog/žka v poradně pro rodinu by mohli pomoci.

Já s ní mám dobrý vztah, je u mě ráda a jeden čas nevěděla jestli nemá od otce odejít, ale on je autorita, možná se ho bojí. Je dospělá musí se sama rozhodovat.

• Citovat
  • Nahlásit
1583
16.4.21 10:53
@Anonymní píše:
Zeptám se. Sdělili byste učitelce, že dcera žije s otcem a tak její prospěch nemohu moc ovlivnit?

Ano. Já bych jí to sdělila. Není na tom v dnešní době nic zvláštního a „žádnou černou ovci to z Tebe nedělá“. Klidně o tom s učitelkou promluv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
16.4.21 10:55
@Anonymní píše:

Ne, pokud by sama učitelka nezačala s tím, ať se nějak sama více angažujes.. Pokud má v něčem Problémy, tak jí můžeš navrhnout, že se s ní budeš učit, zajistís doučování apod… Pokud nechce, tak nenadelas nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
16.4.21 11:11

Tak co, už víš ty známky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
16.4.21 11:16
@Anonymní píše:
Já s ní mám dobrý vztah, je u mě ráda a jeden čas nevěděla jestli nemá od otce odejít, ale on je autorita, možná se ho bojí. Je dospělá musí se sama rozhodovat.

tak proč nemáš přehled o tom jak studuje? A proč se chceš na něco ptát ve škole, dokud se normálně neodíváš na prospěch a neprobereš to s dcerou.

Jakmile tam naklušeš a začneš vykládat to jak ti exmanžel ubližuje a potřebuješ se zeptat na něco, co visí na webu a mže ti říct dcera, tak budeš celkem oprávněně za hysterku.

máš konkrtní věc na co se chceš zeptat, je to něco z kompetence pedagogů a nemůžeš to zjistit jinak (info na netu a domluva s dcerou)? pak se na to zeptej, ale fakt nevykládej rodinné poměry.

pokud si potřebuješ popovídat o rodinných poměrech, tak v každém okresním městě máš tu rodinnou poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat