Zeptat se na snažení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.3.13 12:35

zeptat se na snažení?

Ahoj,
dnes má ke mně přijet známá. Je to z rodiny, ale je to taková spíš kamarádka. Přijede se hlavně podívat na malou (4 měsíce) a sami se už rok a půl snaží o miminko. Jenže já teď nevím, jestli se jí mám na to zeptat (abych nevypadala sobecky, že se bavíme jen o mě), nebo to mám nechat být (chápu, že ji to bude líto, je to težké když to nejde, nevím:(sama jsem se o mimčo nikdy nesnažila a jak se snažím dostat do její role, tak mi to moc nejde a nevím co ji bude příjemné..
Tak mi nějaké maminky nebo snažilky napište, nerada bych aby se cítila nějak hloupě, buď odstrčeně nebo nepříjemně a tak. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3168
28.3.13 12:38

Já se snažím už 5 let a když se mě na to někdo vyptává, tak moc ráda nejsem. Pokud to neotvře sama, tak to snad radši neotvírej. můžeš se zeptat všeobecně, co u ní novýho nebo tak a třeba o tom začne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30538
28.3.13 12:39

Já bych se určitě sama neptala, nezačínala bych s tím. Velice pravděpodobně se na to logicky téma stejně stočí a pak buď chápavá, nelituj ji a nedávej plané naděje, hlavně jí neříkej, ať to pustí z hlavy a jedou na dovolenou :mrgreen:, prostě věcně jí řekni, že je škoda, že se jim zatím nedaří, ale že to dneska není až tak nenormální, že to déle trvá a že ve skutečnosti bezdětný zůstane jen opravdu minimum párů, takže prostě to chce čas. Nic víc, prostě jen citlivě vnímej její rozpoložení a bavte se jen na té úrovni, na jaké uvidíš, že se jí ještě chce mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
28.3.13 12:43

Ahoj, nevím, jestli na to existuje nějaká univerzální rada. Někdo věci, třeba právě i případné neúspěchy v početí, rozebírat chce, někdo naopak vůbec. Záleží tedy, jak tu svou příbuznou/kamarádku znáš. Nicméně, přímo na „snažení“ bych se asi neptala, však to není jediné téma, tak není nutné, abys vypadala sobecky. Byla jsem v trochu podobné situaci a té dotyčné jsem se zeptala tak nějak neurčitě - něco vy smyslu „a co vy?“ (nebylo to v kontextu plození či rození) :-). Pokud bude chtít rozebírat „snažení“, začne o tom sama, pokud ne, spustí o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
28.3.13 13:07

Sama bych toto téma určitě nenačínala. Mám kamarádku v obdobné situaci a sama od sebe se jí určitě neptám. Když se zmíní o tomto tématu ona, tak to trochu probereme, ale jinak ne. Vůbec se jí ani třeba neodvažuji naznačit, že plánujeme druhé :nevim: Obecně jsem už i na otázky typu A co vy? Kdy bude mimi? apod. alergická. Vím, jak mě tyto dotazy štvaly i v době, když jsme dítě ještě ani vůbec neplánovali :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
28.3.13 13:10

Moje sestra se taky snaží rok a půl. a nechce o tom ani slyšet. děláme, že nic. občas se jí na to zeptá třeba brácha nebo někdo, kdy už to teda konečně bude. ona sice dělá, že je jí to jedno, ale pak třeba brečí nebo tak. naši a já víme, že se o tom nechce bavit, tak se jí ptáme na všechno, ale tohle se otevře jenom když ona chce. takže já bych se určitě sama nezeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27283
28.3.13 13:14

Záleží na její povaze, já jsem třeba v tomhle byla asi fakt „jiná“ Snažili jsme se necelý rok, na začátku jsem prožila i biochemické těhotenství, ale nedělalo mi problém o tom mluvit s přáteli. Naopak, byla jsem ráda, že si o tom mám s kým pokecat, komu se svěřit a vyslechnout si slova podpory, a né se pořád doma užírat názorama, že nikdy miminko mít nebudu, že se nedaří, že jsem „rozbitá“ a tak…

Přátelé mě vždycky podpořili a bylo mi mnohem líp. :nevim: Ale to jsem já, každej je v tomhle jinej… :think:

Pokud TOBĚ se chce o tom s ní mluvit, podpořit jí a vyslechnout. Tak jí třeba naznač… třeba až jí budeš dávat pochovat prcka tak prones něco ve smyslu ať hezky chová, že je to infekční… a třeba se chytne. Buď ano nebo ne. Podle toho bych se zachovala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4692
28.3.13 13:21

Sama uritě nezačínej, nech jí, ať začne sama, když bude chtít. My se snažíme 7 let a otázky typu „tak jak“ a „co teď“ a jim podobný vyloženě nesnáším. Já to řeším tak, že když chci, tak o tom začnu mluvit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
28.3.13 13:23

Neptej se. Kor jestli tys otěhotněla raz dva, je pro ni možná už dost, že se jede podívat na miminko, po kterém zatím tak marně touží.. Jestli jste dobré kamarádky, nahoď nějaký obecný dotaz (Co u vás? Jak se máte vy? Je něco nového?) a pokud bude chtít o svém snažení (možná trápení) se rozmluví sama. Pokud ne, nezaváděla bych na to řeč. Maximálně bych prohodila povzbuzující poznámku ve stylu, že až ona bude mít to své miminko, tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
28.3.13 13:52

Proc to chces nacinat? kdyz bude chtit, sama ti to rekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.13 15:36

Děkuji moc, no já jsem právě začínat nechtěla ale zase jsem nechtěla aby se cítila jakože se bavíme pořád o malé a jí se ani nezeptám. No ptát se nebudu, jsem ráda že jste mi napsali :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat