Zeptat se přítele, jestli si mě jednou vezme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 13:37
Zeptat se přítele, jestli si mě jednou vezme?

Ahoj, zeptali byste se partnera? Mluvíte o tom? nebo jste to již udělaly?

S přítelem se přímo takhle nebavíme, ale někdy narazíme na to, že se jednou budu jmenovat jak on nebo narazíme na takové téma, když se někdo kolem nás vdává/žení nebo jsou zasnoubení, což je teď poměrně dost, protože jsme v tom věku - pod 30, kdy se to začíná dít kolem nás dost často.

Z našeho takového náhodného povídání vychází, že jednou by si mě opravdu chtěl vzít. Problém je, že do všeho jsem ho zatím musela „donutit“. Aby mě vůbec vzal na první rande, aby mě poté představil rodičům po několika měsících, když on mé znal od začátku, aby se mnou začal bydlet, aby mi řekl, že mě miluje… vždycky to dopadlo tak, že jsme se pohádali-já jsem se hádala, mu to bylo líto, že to není schopný udělat sám. Prostě se bojí změn, byť by měly být dobré. Vím to o něm já, ví to o něm všichni a kamarádi tvrdí, že sám to neudělá (žádost o ruku), a že s ním bude práce, a že šance, aby to prostě udělal sám, je mizivá. A mě je to neskutečně líto. Tak uvažuji, že se ho zeptám, ale zase nechci ho tím děsit a zase mu v tom pomáhat, aby mi pak bylo líto, že to neudělal sám od sebe..jenže tu je právě ten problém, že bych se dočkat ani nemusela.. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Mamaema
Povídálka 18 příspěvků 25.05.19 13:41

Halooo, je 21. století. Samozřejmě mu na rovinu řekni, jak to mas se svatbama a zeptej se na jeho názor. Ty jsi v tom vztahu taky!!! Pokud dojde ke svatbě, budete se brát vy dva, ne jen, ze on by si bral Tebe..

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 25.05.19 13:41

Aktualne resim podobne. Ja uz mu to ale rekla, rekl ze nekdy mozna jo. Ale to me samozrejme nestacilo :lol: par hadek, par dni tiche domacnosti…no, des a hruza. Naposledy jsem se ptala, zda to stihneme jeste letos. No, prej NE. Pak se po me sapal a ja rekla Letos NE :lol:
Cekam, cekam, cekam… snad se letos alespon vyjadri. Donutit se nenecha :roll: nedavno jsem cetla clanek (http://evakrizankova.cz/…-ruku-nacas/) a pak jsem mu ho poslala, aby vedel, ze nejsem jedina, ktera se s rim trapi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 13:43

V klidu. Až se někdo bude ptát, tak řekni, že za tři roky se vidíš vdaná a na mateřské a uvidíš, jak zareaguje.
Přece máte nějaké plány do budoucna, ne?
My jsme po dvou letech chození začali rekonstruovat bydlení a za rok byla svatba, dítě plánované se podařilo hned, jak jsme chtěli cca 10 měsíců po svatbě…
Anonym, detaily z rodiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 13:44

@Mamaema on ví, jak to mám se svatbami, on se tomu asi jednou taky nebrání, ale jde o to, že má problém udělat ty kroky k tomu. A když mě to přestane bavit, tak to zase udělám já, ale pak akorát z toho budu nešťastná..o to tu jde..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 13:47

@1mila2 haha, to je dobré :D a co on na to? Držím palce :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 13:49
@Anonymní píše:
V klidu. Až se někdo bude ptát, tak řekni, že za tři roky se vidíš vdaná a na mateřské a uvidíš, jak zareaguje.
Přece máte nějaké plány do budoucna, ne?
My jsme po dvou letech chození začali rekonstruovat bydlení a za rok byla svatba, dítě plánované se podařilo hned, jak jsme chtěli cca 10 měsíců po svatbě…
Anonym, detaily z rodiny.

To také ví, o dětech s ním mluvím často :) ještě se na tom necítí, ale za pár roků říkal, že ano. a ví o tom, že bych se určitě chtěla vdávat před dětmi. Ale prostě ze zkušeností, které s ním mám - že vždycky takové nějaké rozhodnutí bylo na mě, jinak bych se nedočkala, se bojím, že to prostě nepřijde..

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 25.05.19 13:50

Hlavně, aby od Tebe věděl, že nehodláš rodit děti před svatbou. Na druhou stranu, když děti chtít nebude, taky důvod k rozchodu. :jazyk:

andelka83
Generální žvanilka 20905 příspěvků 25.05.19 13:56

Já jsem to u nás nadhodila sama. V době kdy jsme řešili sestěhovani. Věděl že časem bych ráda svatbu. Pak jsme se rozhodli, že bysme chtěli miminko. A to už věděl že bez svatby bych do miminka nešla. On chtěl dítě, já chtěla svatbu, tak jsme si vyšli vstříc. Bylo jasné že se blíží léto, takže by to jako chtělo už. Tak mě nakonec požádal o ruku na své narozeniny, klasicky s kyticí, dárkem. Svatba byla za 3 měsíce. Já na konci 1.trimestru ( když mě žádal nebyla jsem těhotná) :D potom šel i požádat s kyticí a flaškou moji mamku o moji ruku. Na to že nám bylo 35 a byla to pro oba druhá svatba, a původně se ani už ženit nechtěl, nakonec sám od sebe dostál všemu co se očekává. :palec: :srdce:

divine woman
Extra třída :D 11960 příspěvků 25.05.19 14:00

Zakladatelko hlavně si rozmysli, jestli si opravdu chceš vzít muže, kterého musíš do všeho dokopat. On se nezmění a bude takový celý život.

Mamaema
Povídálka 18 příspěvků 25.05.19 14:01

Tak pokud jste jinak opravdu spokojení, jen on je „mouchy, sežerte mě“, hold budeš muset převzít iniciativu. Pokud spolu zustanete, stejně to budeš dělat ve většině společných zásadních rozhodnuti. Na tom není nic špatného, když to vyhovuje oběma.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3150 příspěvků 25.05.19 14:08
@Anonymní píše:
To také ví, o dětech s ním mluvím často :) ještě se na tom necítí, ale za pár roků říkal, že ano. a ví o tom, že bych se určitě chtěla vdávat před dětmi. Ale prostě ze zkušeností, které s ním mám - že vždycky takové nějaké rozhodnutí bylo na mě, jinak bych se nedočkala, se bojím, že to prostě nepřijde..

A kolik Vam je?

Ty jsi asi akcnejsi osobnost celkove, nerada cekas, mas rada vse nalajnovane, jasne dane a pokud mozno rychle. To neni spatny, ale v tom vztahu je prehnana jednostranna aktivita casto spis na škodu. Takovyto, on je nouma, sam nic nevymysli, neudela, tak to udelam ja. On nemusi byt az tak pomalej a bezradnej, jako spis pohodlnej. Vsichni na tu hru pristupuji a berou to tak, on se tim padem nemusi snazit o nic - je to pohodlne.

Jestli se o dulezitych vecech bavite a vi jak to mas, tak bych to nechala na nem.

Predpokladam, ze neni male dite, ani nesvepravny. Je dospely chlap, mozna by stalo za to, ho tak zacit brat a nechat mu k tomu ten prostor. Nechala bych to na nem. Jako necekala bych x let, aby ti treba jak se rika, neujel vlak, ale zkusila bych to.

Delat vecne toho hybatele te taky jednoho dne muze zacit pekne stvat.

Příspěvek upraven 25.05.19 v 14:16

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 14:08

@divine woman @Mamaema Chci si ho vzít, tohle je jediná věc, kvůli které máme rozepře a já jsem opravdu hodně smutná. Nevadí mi dělat rozhodnutí, jen v těchto věcech, co se týká vztahu mi to z jeho strany chybí, protože si pak připadám nechtěná a nemilovaná. Vím ale, že to tak doopravdy není. Ale přece jenom žádost o ruku je velká věc, a kdybych to taky musela udělat já, tak asi bych už z toho ani neměla radost :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 14:11
@Anonymní píše:
Ahoj, zeptali byste se partnera? Mluvíte o tom? nebo jste to již udělaly?

S přítelem se přímo takhle nebavíme, ale někdy narazíme na to, že se jednou budu jmenovat jak on nebo narazíme na takové téma, když se někdo kolem nás vdává/žení nebo jsou zasnoubení, což je teď poměrně dost, protože jsme v tom věku - pod 30, kdy se to začíná dít kolem nás dost často.

Z našeho takového náhodného povídání vychází, že jednou by si mě opravdu chtěl vzít. Problém je, že do všeho jsem ho zatím musela „donutit“. Aby mě vůbec vzal na první rande, aby mě poté představil rodičům po několika měsících, když on mé znal od začátku, aby se mnou začal bydlet, aby mi řekl, že mě miluje… vždycky to dopadlo tak, že jsme se pohádali-já jsem se hádala, mu to bylo líto, že to není schopný udělat sám. Prostě se bojí změn, byť by měly být dobré. Vím to o něm já, ví to o něm všichni a kamarádi tvrdí, že sám to neudělá (žádost o ruku), a že s ním bude práce, a že šance, aby to prostě udělal sám, je mizivá. A mě je to neskutečně líto. Tak uvažuji, že se ho zeptám, ale zase nechci ho tím děsit a zase mu v tom pomáhat, aby mi pak bylo líto, že to neudělal sám od sebe..jenže tu je právě ten problém, že bych se dočkat ani nemusela.. :(

Určitě ano, já mu to taky řekla s tím, že vztahy na psí knížku nepovažuji za plnohodnotné, že se jako nevdana budu cítit ponížená a že to pro mě s největší pravděpodobností bude důvod k rozchodu, neboť si nejsem jistá, že mu to nebudu vyčítat. Řekla jsem mu i časový horizont, který je podle mě akceptovatelny. Jsem ho potom rozhodnuta o ruku požádat sama a pokud odmitne, asi nebudu mít problém odejít. Možná je to hloupé zahodit jinak super vztah, ale pro mě je to podstatné. Navíc nejsem pes v útulku, který potupně čeká, až si ho někdo vezme. Jsem dostatečně sebevědomá na to, abych byla v partnerství nevdana. Řekl mi, že si musim počkat, jednoznačné ne zatim neřekl, ale můj názor zná a ted je na němněm dát mi najevo, co pro něj znamenam.

Anonym snad jasný.

divine woman
Extra třída :D 11960 příspěvků 25.05.19 14:16
@Anonymní píše:
@divine woman @Mamaema Chci si ho vzít, tohle je jediná věc, kvůli které máme rozepře a já jsem opravdu hodně smutná. Nevadí mi dělat rozhodnutí, jen v těchto věcech, co se týká vztahu mi to z jeho strany chybí, protože si pak připadám nechtěná a nemilovaná. Vím ale, že to tak doopravdy není. Ale přece jenom žádost o ruku je velká věc, a kdybych to taky musela udělat já, tak asi bych už z toho ani neměla radost :think:

Tak mu to naplánuj :lol: řekni, že do měsíce čekáš pugét a prsten s briliantem. Třeba tě překvapí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama