Zesplatnění úvěru u air bank

Anonymní
18.11.20 14:03

Zesplatnění úvěru u air bank

Dobre odpoledne,

moji mamce dnes přišel dopis o zesplatnění úvěru u air bank, moje mamka si vzala půjčku pro moji sestru, která byla na MS. S tím že sestra bude půjčku platit. No platila ji, ale tenhle rok, už to nebylo 100%, takze opožděné platby atd. Když byla možnost odložení splátek, tak toho využila s tím že tenhle měsíc opět začne platit. mamce bylo oznámeno že musí zaplatit částku ve výši cca 70.000 Kč. Volalo se na air bank a je to v rukou právního oddělení. Teď čekáme než se ozvou. Mamka je na zhroucení, protože tuhle částku nemá a já ji pomoct taky nemohu. Jsem matka samozivitelka a se svými příjmy se nikde nechytam. Sestra nebere telefon a hlavně mám pocit že ta je úplně mimo. To že se sestrou končím, je jasná věc. Ale jak mohu pomoci mamce.

Moc děkuji a prosím o anonym, velmi citlivé údaje. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.11.20 14:16
@Anonymní píše:
Dobre odpoledne,

moji mamce dnes přišel dopis o zesplatnění úvěru u air bank, moje mamka si vzala půjčku pro moji sestru, která byla na MS. S tím že sestra bude půjčku platit. No platila ji, ale tenhle rok, už to nebylo 100%, takze opožděné platby atd. Když byla možnost odložení splátek, tak toho využila s tím že tenhle měsíc opět začne platit. mamce bylo oznámeno že musí zaplatit částku ve výši cca 70.000 Kč. Volalo se na air bank a je to v rukou právního oddělení. Teď čekáme než se ozvou. Mamka je na zhroucení, protože tuhle částku nemá a já ji pomoct taky nemohu. Jsem matka samozivitelka a se svými příjmy se nikde nechytam. Sestra nebere telefon a hlavně mám pocit že ta je úplně mimo. To že se sestrou končím, je jasná věc. Ale jak mohu pomoci mamce.

Moc děkuji a prosím o anonym, velmi citlivé údaje. Děkuji

Zkusila bych se domluvit na splátkovém kalendáři, i když už to má právní oddělení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 14:18

Tohle je na prd dost. Já taky mám teda uvěr na svoji mamku ale platím řádně, nikdy zpoždění. Ted byl taky odklad podaný na půl roku, ale přišlo od airbank že mám jen začíná zase se splácet a doufají že to pomohlo… bude to tím že sestra měla problémy s placením, mají evidovaný dluh. Ted jenom zkusit vyjednat u nich nějaký splátkový kalendář. Jinak prostě mamince hrozí exekuce.

• Citovat
  • Nahlásit
9315
18.11.20 14:22

Nevěřím, že ji ten úvěr zesplatnili kvůli pozdním splátkám a myslím, že o tom mamka musela vědět, protože musely chodit upomínky. Pomoc je asi jediná, buď někde sehnat peníze, zkusit vyjednat s bankou nějakou výjimku a nebo se připravit na exekuci. Že je sestra… je jasné, ale to ujištění tvojí mamce nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
18.11.20 14:27

Jela bych za sestrou osobně (ideálně ještě s někým, pokud na to má mamka koule, tak s ní), rozhlédla bych se tam a oznámila jí, které věci spolu odvezete do bazaru/zastavárny. Je mi jasné, že pokud nemá drahé šperky, tak z toho bude pár drobných, ale z výchovného hlediska podle mě má tento krok smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18764
18.11.20 14:39
@zrcadlo píše:
Jela bych za sestrou osobně (ideálně ještě s někým, pokud na to má mamka koule, tak s ní), rozhlédla bych se tam a oznámila jí, které věci spolu odvezete do bazaru/zastavárny. Je mi jasné, že pokud nemá drahé šperky, tak z toho bude pár drobných, ale z výchovného hlediska podle mě má tento krok smysl.

z právního hlediska by to mohla být krádež a možné vydírání k tomu :think: mamka už je tak dost ve srabu, do oplétaček s policií bych se nepouštěla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
18.11.20 14:43
@Keyllah píše:
z právního hlediska by to mohla být krádež a možné vydírání k tomu :think: mamka už je tak dost ve srabu, do oplétaček s policií bych se nepouštěla…

Navíc tohle muže zabrat na puberťáka co posprejoval někde zeď, ale u dospěly osoby? To asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
18.11.20 14:52

A to ji nechodily upominky? Kontaktovala bych právní oddělení a co nejdřív se domluvila na splatkovem kalendáři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
18.11.20 15:53
@Anonymní píše:
Dobre odpoledne,

Moc děkuji a prosím o anonym, velmi citlivé údaje. Děkuji

Kdyz to je takto daleko, tak to vubec neplatila nejakou dobu a holt uver je na vasi mamku, tak musi zacit urychlene platit. Hlavne ji musely chodit upominky atd. na to vsechno kaslala s tim, ze to plati dcera? Prece ten uver je na ni a ona ponese nasledky… A nejak mi neni jasny, kdyz je uver na vasi mati, jak jeji dcera mohla zadat o preruseni splaceni, to musela vase mati. Takze pokud ne, tak proste pul roku nic neplatila a je to tam kde je. Ale opet vase mati musela dostat mraky upominek a vseho, ktere umyslne ignorovala. Jedina sance zkusit to pravni a domluvit splatkovy kalendar, jinak bude soud, platebni rozkaz a exekuce. A kdyz segra nic, tak to holt MUSI zaplatit mati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
18.11.20 16:10
@Anonymní píše:
Zkusila bych se domluvit na splátkovém kalendáři, i když už to má právní oddělení.

Hele to je vtipný…banka sesplatní úvěr, protože někdo nehradí splátky a obratem mu povolí splátkový kalendář, jo? Lidi, používejte hlavu, ale aspoň jsem se zasmála.. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
18.11.20 16:24
@Keyllah píše:

Já to nemyslela tak, že jí to mají ukrást, ale že pokud v sobě má ta sestra zbytky morálky a řekne „je mi líto, nemám peníze“, tak prostě říct „ok, máš zlaté náušnice, máš notebook, který nepotřebuješ k práci, máš relativně novou TV, tak nám tady podepiš uznání dluhu a máma si zatím vezme tohle“. Nebo myslíš, že by pak ta sestra řekla „Mami nedám ti v žádném případě vůbec nic, vypadni odsud?“ Tak možný to je, ale spíš bych řekla, že spoustě lidí takové jednání prochází jen proto, že rodič nechce dělat zle a vůbec o nic si neřekne a spokojí se s prvním „nemám“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 17:09

@Aduš8 @JancaS84

Samozřejmě že ji přišla upomínka, ale ségra mamku odkecaka že je vše v pořádku a že to doplatila. Jinak SMS a email chodí na sestry mobil a účet. Já o tomhle vůbec nevěděla že mamka si brala pro ni půjčku. Já jsem jednou měla půjčku a jsem ráda že jsem se toho zbavila. A mám klid. Půjčit si nemáme kde, v bance mi nepůjčí nemám dostatečný příjem. Tak budu doufat že to nějak vyřešíme. Nějakou domluvou. Mám vztek a nemůžu s tím nic dělat.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
5501
18.11.20 17:48

Domluvou leda se segrou. Ale to nema nic spolecnyho s tim, ze mati to MUSI zaplatit. Ona si tu pujcku brala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 19:28

Pokud došlo info, že úvěr zesplatnili, už nebude moc šancí domluvit se na splátkovém kalendáři. Tomu zesplatnění předchází zasílání sms, mailů i telefonických hovorů, že je je evidována dlužná splátka a je nutné hradit. Když je ze strany dlužníka zájem a situaci řeší, ten splátkový kalendář nabídnou. Ale ať to maminka ještě zkusí se s nimi domluvit přímo ona a říct pravdu, jak to bylo se sestrou a tak a něco málo se snažit zaplatit, ať vidí dobrou vůli. Ale v této fázi těžko říct, jak se k tomu postaví Airbank. Já kdysi pracovala v Home Creditu, to patří taky do PPF Group, jako Airbank, takže vím, že ten postup byl takový.

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.11.20 23:31

Ahoj holky.
Je to mimo téma, ale zeptám se.
Dnes jsem odesilala peníze, ale zadala jsem špatně jméno. Číslo účtu a ostatní bylo zadáno v pořádku ale jen to jméno jsem spletla, myslíte ze je to problém nebo je to v pořádku?
Dekuju moc :nevim: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama