Jak zabránit zežloutnutí plastového vypínače

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 07.10.18 12:22
Zežloutnutí plastového vypínače

Zdravím všechny,
potřebovala bych radu. Máme doma plastivé kývací vypínače v bílé barvě, dům je tři roky po kolaudaci a všimla jsem si, že u těch nejpoužívanějších se v dolní části objevilo žluté zabarvení. Nevím, jestli je to od sluníčka nebo od prstů, zkoušela jsem to čistit Cifem, ale vůbec to nepomohlo. Nemá někdo zkušenost? Díky za každou radu.

Reakce:
Gina
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 12:48

Nekvalitní plast bych to viděla. Myslím, že je to působení slunce/světla. Takhle nám doma zežloutly po pár letech krytky k pantům u plastových oken. Všechno okolo krásně bílý a ty krytky, evidentně nějaký šunt, jsou úplně žluté. I starou chůvičku, dřív bílou, mám žlutou. Podle mě s tím nejde udělat vůbec nic.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 07.10.18 12:49

Nam zezloutla plastova skrinka v koupelne i nasim zezloutnul bilej kavovar… takze asi to bude tim plastem :nevim:

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 07.10.18 15:39

@vlastovka385 asi je nevyrábí z plastu s UV ochranou, vyčistit to nepůjde

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 08.10.18 00:07

Podle mně je to kombinace světla s mastnotou od prstů. Nic s tím neuděláš, jedině vyměnit.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 08.10.18 02:26
@vlastovka385 píše:
Zdravím všechny,
potřebovala bych radu. Máme doma plastivé kývací vypínače v bílé barvě, dům je tři roky po kolaudaci a všimla jsem si, že u těch nejpoužívanějších se v dolní části objevilo žluté zabarvení. Nevím, jestli je to od sluníčka nebo od prstů, zkoušela jsem to čistit Cifem, ale vůbec to nepomohlo. Nemá někdo zkušenost? Díky za každou radu.

Jestli na to dosvítí sluníčko a Cif s tím nehnul, sázela bych spíš na to, že to je od slunka. Pak leda vyměnit za kvalitnější plast :?

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >