Zhazovaní po porodu se sníženou funkcí štítné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NicolletaV
Stálice 55 příspěvků 18.07.19 17:01
Zhazovaní po porodu se sníženou funkcí štítné žlázy

Ahoj ženy,
je tu některá z vás které před otěhotněním zjistili sníženou funkci štítné žlázy? Teď v těhotenství my navýšili dávku eutyroxu na 100. Příbram rychlostí blesku a celulitidu mám snad i na čele a strie po vnitřních stranách stehnech. Pohybu mám pořád dostatek, ale nestačí to. Tělo si dělá svoje. Moje otázka zní, šlo zhazování po porodu? Nebo zůstanu takhle nakynutá? :think: :zed: Otázka velice individuální, ale mám nějakou naději.. :nevim:

Reakce:
debra.morgan
Echt Kelišová 9765 příspěvků 18.07.19 17:09

Mě ji zjistili už několik let před otěhotněním, v těhotenství mi dávku zvýšili asi 3×, po porodu se mám vrátit k původní dávce, kontrola někdy po šestinědělí… termín mám za 3 týdny, v těhotenstvi jsme nijak extra nepřibrala :think:…ale po porodu chci s váhou něco dělat, takže jak to půjde můžu dát vědět časem ;)

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 18.07.19 17:12

Hele - zajdi si na endokrino, jestli nepotřebuješ zvýšit dávku. Při dobře nastavené medikaci by se právě ono hormonálně podmíněné přibírání mělo zarazit.

Jinak - zkus se teď stravovat jako kdybys měla těhotenskou cukrovku. Nižší příjem sacharidů pomáhá krotit autoimunitní problémy, do kterých snížená funkce štítné žlázy může spadat.

Stejně tak stojí za experiment týden bez mléčných produktů a týden bez lepku, (každé zvlášť, když je vysadíš oba najednou a něco se stane, tak nevíš jestli kvůli mlíku a nebo lepku) jestli se čirou náhodou najednou nezačněš cítit lépe - oboje se může se sníženou štítnou žlázou vyskytovat a oboje se může zhoršit v těhotenství a zpětně to rozhazovat tu štítnou žlázu, která pak začne dělat bordel v metabolismu.

Příspěvek upraven 18.07.19 v 17:16

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 18.07.19 17:14

Já bych neřekla, že mám sníženou funkci, já ji mám asi nulovou :lol: Ne, s nadsázkou, měla jsem Letrox asi 200 denně (normálně 150), ale k tomu teda diabetickou dietu, tudíž jsem pokaždé přibrala málo. A pokaždé při kojení jsem hubla raz dva, pět měsíců po porodu jsem pár kilo pod svou původní váhou, ale obávám se, že jako poprvé se k ní zase po skončení kojení vrátím.

Flyingfrog
Extra třída :D 12367 příspěvků 18.07.19 17:50

Snížená funkce štítné žlázy mi byla zjištěna v prvním těhotenství spolu s těhotenskou cukrovkou. Nabrala jsem 9kg. Dolů šly rychle samy. Další dvě těhotenství bez cukrovky, nahoře 2×20kg, do roka pryč. Beru letrox 150.
Teď jsem byla na kontrole, výsledky dobré, čili kompenzovaná dobře. Jen hubnout mi nejde.
Co jsem četla, pokud je štítná žláza dobře kompenzovaná, nehubnutí/tloustnutí se na ni svádět nedá. :nevim:

chaela
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 18.07.19 19:04

Mně sníženou ŠŽ zjistili cca v 17 letech. Ve všech těhotenstvích jsem měla zvýšenou dávku, po porodu nebo sestinedeli, teď nevím, jsem se vrátila na tu původní. Přibrala jsem 8 a 9 kg a dolů to šlo téměř samo. Teď mám nahoře cca 11 kg a měsíc do termínu. Snad to půjde znovu samo, ale mám obrovskou diastazu a možná i pupeční jsou, tak to bude složitější. Pokud jsou léky nastaveny správně, pribirat by se nemělo.

mi.anetka
Kecalka 448 příspěvků 18.07.19 19:18

@NicolletaV
Zhubla jsem s Letroxem 100 (už 16 let) za necelých 7 měsíců 30 kg, takže to opravdu jde i se sníženou funkcí štítné žlázy. Držím pěsti, ať se ti to povede.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 19.07.19 10:38

Take se pridavam s dobrou zkusenosti. Nabrala jsem dost, neco ke 20 kg a dostavaly me poznamky gynekolozky, ze pribiram moc rychle (jak to ma asi clovek kontrolovat, pokud se neprejida, ma stitku hlidanou co 2 mesice a nema cukrovku :zed: ) Celulitidu jsem taky mela hroznou, ale to je asi hormonalne dane, pak zmizla, pomahala jsem tomu masazemi, kremem a pohybem. Kazdopadne chci rict, ze jsem kojila cca rok a za tu dobu vsechna kila sla dolu, stravovala jsem se uplne normalne. Bohuzel jsou i rozdily na postave, se kterymi asi nic nenadelam - splaskla visaci prsa, strie, popraskane/rozsirene zilky na nohou, ale pokud se clovek nezivi vzhledem tak je to mala dan za zdrave dite :mavam:

NicolletaV
Stálice 55 příspěvků 19.07.19 14:02

Slyšela jsem že po porodu léky na štítnou žlázu nejsou vhodné po dobu kojení, aby jsme nerozházeli miminku štítnou. Setkali jste se s tím?

debra.morgan
Echt Kelišová 9765 příspěvků 19.07.19 14:12

@NicolletaV ne. stačí si přečíst příbalový leták.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 19.07.19 16:07

@NicolletaV Taky ne. Jen se to musi hlidat, protoze se stitna muze zblaznit (napr prejit z hypo funkce do hyper) a naopak jsou pak rizika pro matku, ale to kazdy endokrinolog vi a predpokladam ze hlida.

NicolletaV
Stálice 55 příspěvků 19.07.19 17:00

Děkuji vam za všechny příspěvky, jsem klidnější.
Každý tělo jiný, ale aspoň vím že nějakou naději mám. Ono nikdo nikdy nezhubl sezenim doma na zadku.

Any111
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 19.07.19 18:49

Nefunguje mi vůbec štítná žláza od 14ti let a opravdu nemám problém s přibíráním a hubnutím. Ano metabolismus je trošku pomalejší, ale když víš jak správně jíst a cvičit, tak nemám pocit, že by mi to trvalo déle než zdravým lidem. Ale dřela jsem vždycky ve fitku s těžkýma váhama. Pochybuju, že bych vypadala stejně po nějakém pilates apod. :lol: :lol: prostě musíš dřít trošku víc než ostatní :nevim:

Váš příspěvek
Reklama