Zhnisané ucho pod náušnicemi u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Safira1
Kecalka 127 příspěvků 25.07.19 23:09
Zhnisané ucho pod náušnic u dítěte

Dobrý večer, moje malá dcera měla náušnice na šroubek a dnes jsem zjistila že ji to vzadu úplně zhnisalo, vypadá to hodně ošklivě. Ale zepředu to nebylo vůbec vidět a ani si doteď nestěžovala že by ji to bolelo, dnes mi jen řekla že má jedno ucho zezadu mokré a druhé ne, tak jsem to zjistila. Náušnici jsem vyndala, to ji samozřejmě bolelo, namazala jsem framikoinem a dala opatrně náplast. Naše doktorka má teď dovolenou, myslíte že můžu počkat do pondělí jestli se to začne hojit, nebo máme jít rovnou zítra někam? Nemám s tímto zkušenost a nerada bych aby se jí to zhoršilo ???? moc děkuji za rady ❤️

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
me57h
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 25.07.19 23:10

Klidně počkat a koupit do budoucna zlaté nebo stříbrné náušnice, pokud zahnisají i z nich, tak by asi neměla nosit nic :?

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 25.07.19 23:17

Dezinfikuj to, a pokračuj třeba v tom framykoinu a hlavně vyměň tu náušnici - ucho nejspíš reaguje na nějaké příměsi v tom kovu - potřebuješ buď opravdu čistou chirurgickou ocel a nebo ještě lépe bioplast. Zlato pokud není vysokokarátové, tak je v něm ledacos, stříbro je stejně tak dráždivé.

Po zahojení možná půjde zkusit otestovat jiné kovy.

Lékaře nejspíš nebude třeba, pokud se to nebude zhoršovat a nebo k tomu nedostane teplotu.

Gina
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 23:17

Mně třeba stříbro vadí a už mi párkrát kvůli stříbrným náušnicím taky ušní dírka zhnisala, mazání framykoinem vždycky zabralo a za pár dní se zahojilo, pak tedy ještě uvnitř může být nějaký stroupek takže radši návrat náušnic neuspěchat. Teď už radši nosím jen zlaté a v pohodě.

Safira1
Kecalka 127 příspěvků 25.07.19 23:24

Moc děkuji za rychlé reakce, dceři je 5 a náušnice má už hodně dlouho a jen zlaté právě. Dřív měla bílé zlato a teď měla víc jak půl roku tyto na šroubek ze žlutého zlata, ale teď mi došlo že ji ve školce jednou vypadla a šroubovaly ji to paní učitelky tak jestli je možné že ji to víc utahly ten závit.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 26.07.19 00:13

Také jsme řešili. Očistili jsme betadin vodickou nebo jinou desinfekcí + framykoin a vyvařenou náušnici dát zpět. Hnis jednak potřebuje odtekat a také hrozí, že dírka zaroste. U dětí to jde dost rychle (řádově dny…). Cistila jsem asi 4 dny a pak byl klid

Ennny
Závislačka 4093 příspěvků 26.07.19 00:41

Vyčistit dírku desinfekci stejně tak náušnici a zpátky jinak dírka zaroste a v horším případě se jí vytvoří váček hnisu, když jí to zaroste.Musi tam být zachována ta dírka

blumen
Hvězda diskuse 53651 příspěvků 26.07.19 05:38

Ja bych taky vycistila dezinfekci a nasadila hned jine. Mne by ta dirka zarostla behem par dnu, zkusenost

free333
Neúnavná pisatelka 19906 příspěvků 26.07.19 05:48
@Safira1 píše:
Dobrý večer, moje malá dcera měla náušnice na šroubek a dnes jsem zjistila že ji to vzadu úplně zhnisalo, vypadá to hodně ošklivě. Ale zepředu to nebylo vůbec vidět a ani si doteď nestěžovala že by ji to bolelo, dnes mi jen řekla že má jedno ucho zezadu mokré a druhé ne, tak jsem to zjistila. Náušnici jsem vyndala, to ji samozřejmě bolelo, namazala jsem framikoinem a dala opatrně náplast. Naše doktorka má teď dovolenou, myslíte že můžu počkat do pondělí jestli se to začne hojit, nebo máme jít rovnou zítra někam? Nemám s tímto zkušenost a nerada bych aby se jí to zhoršilo ???? moc děkuji za rady :heart:️

Někomu vadí zezadu ten dotek šroubku, možná jsi jí to moc utáhla.

Šroubkové náušnice podle mě nejsou vhodné na to, aby je dítě vůbec nesundávalo, mohou se tam i v kombinaci trvalého vlhka množit bakterie.

Takže bud koupit na klasické normální zapínání anebo malé kroužky anebo být schopná jí ty šroubky pravidelně sundávat a čistit.

Ted bych jí tam dala opravdu jiné než na šroubek a čistit lihem.

blumen
Hvězda diskuse 53651 příspěvků 26.07.19 05:54

Navic s nimi evidentne spi. Mohla si ho blbe prelezet s tim sroubkem a tim to zacalo.

Pajka89
Závislačka 2522 příspěvků 26.07.19 06:26

Šroubovací nausnice jsou na prd, z tech mi taky vzdycky hnisa ucho.. Dezinfekce a framykoin je dobra volba, ale nejakou nausnici bych ji v tom nechala.. Vzdyt ji to zaroste. Nekdy na to staci dva dny.

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 26.07.19 06:36

Šroubovací navíc stříbrné náušnice mi hnijou i na roky zahojenem uchu. Nejlepší je dát zlatý krouzek, ať se to může protahovat. Jestli to tam ještě narvete tak náušnice vyměňte, jinak vydezinfikovat, namazat framikoynem a uvidíte, přes víkend ji to ucho snad neupadne. Kdyby se to nějak horsilo, měla to ucho celé horké a červené tak pak k dr.

chaela
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 26.07.19 06:38

Já bych teda v žádném případě náušnici zpět nevracela. Udělala to tak moje mamka mě, do druhého dne mi ucho zhnisalo ještě víc, oteklo a jeli jsme na pohotovost, kde mi ucho regálů skalpelem a dávali do něj dreny na odtok hnisu. Bezva zážitek, náušnice jsem pak ze strachu nenosila víc jak 15 let. Když jsem se rozhodla, ze to opět zkusím, zarostlé dírky šly úplně normálně znovu propíchnout. Vzala jsem náušnici a trošku silou nasadila a bylo to. U mě to způsobila alergie na zlato, projevilo se mi to taky až po pár letech, co jsem zlaté náušnice bez problémů nosila. Zkuste chir ocel, ta by neměla dělat problémy.

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 26.07.19 06:43

@chaela já třeba zarostlé dirky nepropichnu ani kdybych se stavěla na hlavu a to mi zarostly někdy před rokem (a to sem to ani neměla zhnisane, jenom sem prostě vyndala náušnici a jak sem ji nevrátila tak se zatáhly a zmizely) :roll:

markytanka2
Stálice 71 příspěvků 26.07.19 06:56

Mě takle po nejakych obycejnych naušnicich z pouti zhnisalo jedno ucho. Tenkrat mi bylo asi deset a doktorka mi na to nechala udelat nejakou smradlavou mast z lekarny. Ta byla desna a jeste se to zhorsilo dostala jsem pak vysoky horecky. Nakonec jsem skoncila asi na 2tydny v nemocnici kde mi pichali penicilin. Jeste dlouho po tom jsem nesnesla zadny nausnice a dodnes je nosim jen prilezitostne. Dirka mi nezarostla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama