Reklama

Zhoršení atopického ekzému u 2letého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 31.12.16 13:07
Zhoršení atopického ekzému u 2letého

Zdravím vás všechny, máme takový problém. 2letý syn už má od narození citlivější kůži a atopický ekzém. Jako miminko to měl i v obličeji, pak to z obličeje ustoupilo a až donedávna to měl především pod koleny a zezadu na krku, v obličeji vůbec. Nyní je to ale už tak měsíc, co se mu to objevilo kolem očí, na tvářích..Jsem z toho zoufalá. Mažeme modrou indulonou, ale víceméně bez úspěchu. Zkušela jsem i bepanthen na ekzemy, nic. teď 2 dny to měl skoro dobré, ale zas se to ukázalo a ve větší míře. Má to teď horší i pod těmi koleny a drbe se všude. na zádech, rukách, břichu..samej strup. fenystil kapky neulevují. venku v tom chladném počasí to má lepší, někdy skoro neviditelné, nebo když se vzbudí po obědě v chladnější místnosti, ale jak přejdeme trochu do tepla, už je to zas. Nemáte někdo rady či zkušenosti, co s tím, co by mohlo pomoci, proč se to tak zhoršilo a objevilo tam, kde to nebylo? doufala jsem, že věkem se to zlepší, či vymizí, ale zatím je opak pravdou :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 31.12.16 13:13

Nejedl ted vic alergeny?
Syn to ma ted pekne zadny flek, protoze behem vanoc. prazdnin nepil vubec mleko.
Jemu to delaji mlecne vyrobky, mleko.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 31.12.16 13:16

@Kelsey Já nevím, přijde mi, že jí pořád stejně, předtím také mléko a nic. :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 31.12.16 13:19

Tvemu muze vadit cokolada, ovoce atd…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.12.16 13:20
@misalin píše:
Zdravím vás všechny, máme takový problém. 2letý syn už má od narození citlivější kůži a atopický ekzém. Jako miminko to měl i v obličeji, pak to z obličeje ustoupilo a až donedávna to měl především pod koleny a zezadu na krku, v obličeji vůbec. Nyní je to ale už tak měsíc, co se mu to objevilo kolem očí, na tvářích..Jsem z toho zoufalá. Mažeme modrou indulonou, ale víceméně bez úspěchu. Zkušela jsem i bepanthen na ekzemy, nic. teď 2 dny to měl skoro dobré, ale zas se to ukázalo a ve větší míře. Má to teď horší i pod těmi koleny a drbe se všude. na zádech, rukách, břichu..samej strup. fenystil kapky neulevují. venku v tom chladném počasí to má lepší, někdy skoro neviditelné, nebo když se vzbudí po obědě v chladnější místnosti, ale jak přejdeme trochu do tepla, už je to zas. Nemáte někdo rady či zkušenosti, co s tím, co by mohlo pomoci, proč se to tak zhoršilo a objevilo tam, kde to nebylo? doufala jsem, že věkem se to zlepší, či vymizí, ale zatím je opak pravdou :(

Bohužel, je to většinou o stravě :roll: Zjistěte si o tom něco, často pomůže strava kombinovaná tak, aby nepřekyselovala organismus. Bez stravy to nepůjde…

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 31.12.16 13:24

U prvního dítěte nepomohlo nic, na chvíli konopná mast Cutishelp, ale ani ta to úplně nevyléčila. Ztratilo se to samo věkem. Já z toho jako malá taky vyrostla, ekzém se objevil až v dospělosti. Nepomáhalo taky nic. Až teď, když máme dalšího malého atopika nám kožní doporučila mast Cutilan a mazat 5× denně. Pomáhá jak mně, tak dítěti. Pro nás celkem zázrak, jsme oba skoro bez ekzému. Na předpis je zdarma.

sarty
Kecalka 193 příspěvků 31.12.16 13:28

U nás taky zhoršení :-( dceři vyskočil ekzém na líčku, syn skoro všude, takové strupy, škrábe se. Přiznávám měli více čokolády plus nějaké cukroví. Ale viděla bych to i vlivem počasí.

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 31.12.16 13:38

@misalin malá byla jako mimino osypadá zabral pudr s bachýma esencema..pak byl 3/4roku klid a teď se jí udělaly dvě kolečka o velikosti 20kc na zádech zase řeším tím pudrem…

Uju
Kelišová 6515 příspěvků 31.12.16 13:40

Dcera je taky ekzematik (po manželovi),ale tedy ani jeden nereaguje na stravu(jak nám dětská doktorka pořád tvrdila), dokonce i hloubkovější vyš. na alergologii ukázalo, že dcera není alergická vůbec na nic, takže to má asi jako manžel a to psychosomatické. Jak mile se dostane do stresu nebo tělo napadne nějaká virozka(v podobě třeba jen rýmy) tak se automaticky zhoršuje i ekzém. :nevim:

Danitschka
Závislačka 2824 příspěvků 31.12.16 13:42

Zkuste bluecap, upravu stravy, koupel v odvaru ze slezu a promastovat mlekem leciderm- ne kremem, ten je uplne jiny, to mleko je daleko lepsi. A mazat klidne trikrat denne.

Káťa19
Kelišová 6747 příspěvků 37 inzerátů 31.12.16 13:50

Jsem atopik a syn 2,5 ho ma take. Zhorsuje se to vzdy v zime.
Pokud je to ve fazi, kdy ma strupy a rozskrabane do krve, tak bych to resila s kozni…a i kdyz sama davam nerada kortikoidy, bohuzel v male mire je nekdy lepsi 3× namazat a misto zklidnit, nez se trapit svedenim a bolesti :(
V takive fazi totiz nepomuze zadny krem.
Jinak na promasteni pouzivame robatko od canaderm, lalium od eone a take dexeryl.

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 31.12.16 13:54
@holkaZ píše:
Bohužel, je to většinou o stravě :roll: Zjistěte si o tom něco, často pomůže strava kombinovaná tak, aby nepřekyselovala organismus. Bez stravy to nepůjde…

O stravě to určitě je, ale co moje děti, které byli na mléku Allergy Care, popř. Neocatu?

Petulka1234
Závislačka 3380 příspěvků 31.12.16 13:58

Kůže je stav vnitřku, začala bych stravou…to je první, co mě hned napadlo…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.12.16 14:15
@Tereza1986 píše:
O stravě to určitě je, ale co moje děti, které byli na mléku Allergy Care, popř. Neocatu?

On není ekzém jako ekzém. Pokud je od kojeneckého věku, může být chronický a hůř se léčí. Ale správnou stravou se obvykle stav zlepší, někdy částečně, často samotný ekzém díky správné stravě zmizí úplně. V dnešní době je tělo popelnice. Bohužel nemusí hrát roli jen dědičnost, ale i to co matka jí v těhu. Pokud se matka rozhodne své dítě stravovat zdravě kvůli ekzému, tak je to taky špatně. Jakmile zmizí příznaky, obvykle začne povolovat až se vrátí opět k průmyslově vyráběným sajrajtům. Chce to vážně začít přemýšlet a pokud možno změnit stravovací naůvyky všech členů rodiny. Aby se v domácnosti nevyskytovaly potraviny a pochutiny které tělu buď škodí, nebo nic tělu nedají. A nelze věřit reklamě, že co je zdravé, to je to nej. V dnešní době se rádoby zdravé potraviny pouze tváří že takové jsou. Existují např. tzv. protiplísňové diety, které skvěle fungují na nejrůznější ekzémy. To ale musí maminka jednat co nejdříve, vytrvat a dietu nenarušovat, věnovat jí čas a trávit čas v kuchyni. Kamarádka defitivně zbavila syna těžkého ekzému právě takovou dietou. :nevim:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.12.16 14:15
@Petulka1234 píše:
Kůže je stav vnitřku, začala bych stravou…to je první, co mě hned napadlo…

Naprosto přesně :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama