Reklama

Zhoršení intolerance na laktózu v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VerunkaTvoriva
Povídálka 23 příspěvků 24.04.18 17:23
Zhoršení intolerance na laktózu v těhu

Přeji hezký den, mám takový dotaz. Zažil někdo z vás zhoršení mírné intolerance na laktózu, když otěhotněl? Nemám intoleranci potvrzenou lékařem, nicméně jsem za poslední tři roky vysledovala, že mi vadí několik druhů mléčných výrobků. Naučila jsem se tento problém zvládnout tak, že jsem je jedla méně a když už si je dala, tak společně s jinými potravinami, aby se to ve střevech více ztratilo (pečivo apod). Pomáhalo mi také dávat si psyllium. Nicméně teď jsem v 7. týdnu těhotenství a přijde mi, že se mi tyto drobné obtíže zhoršily. Normálně jsem si do Cara mohla dát trochu mléka a k tomu kousek čokolády, nyní mi to vadí a mám po tom průjem i přesto, že si dám psyllium. Máte prosím někdo obdobnou zkušenost? Zlepší se to až se mi ustálí hormony? Může miminko tuto intoleranci podědit po mě?

Reklama

Reakce:

Margery
Echt Kelišová 8398 příspěvků 24.04.18 17:43

Ahoj, mně se taky zhoršila, ale já už předtím tolerovala hodně málo laktózy. Nyní netoleruju nic. V druhém trimestru se mi to lehce zlepšilo, třeba to tak u tebe bude taky. První syn intoleranci podědil.

P4ja
Kelišová 5754 příspěvků 24.04.18 17:48

Znama to mela podobne. Ale o tom, ze ma intoleranci moc nevedela. Jen to ze ji mleko nesedi. Miminko melo intoleranci od zacatku. TAkze pri kojeni nemohla nic mlecneho. Pribinacky a tvaroh atd musi zacit prikrmovat az pozdeji, tak se uvidi, jestli mu to zustane a nebo to bude ok.

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 24.04.18 18:04

To může být hormonama.. netrpím na intoleranci laktozy, ale trpím na užité tuky. Co jsem těhotná, tak nemůžu žádné rostlinné tuky, ze všeho se prostě po*eru :lol: Držme si palce, aby to po porodu bylo ok :hug:

saphire
Kelišová 6544 příspěvků 24.04.18 18:14

@VerunkaTvoriva já bych si nebyla jistá kombinací mléčný výrobek + pečivo (velmi často bývá přidružená intolerance laktoza+lepek) a psylium někomu nesedí vůbec. Asi bych laktozu uplně vynechala ;) ja intoleranci mam a kupuju si rostlinné jogurty-mandlový ;) zrovna v těhu mám chuť na pro mě nepřijatelné potraviny kvuli intoleranci ale netroufnu si je zkusit, ze strachu nejen co ja ale co by to druhorade udelalo tomu malemu (jsem trochu hysterka :mrgreen: )

VerunkaTvoriva
Povídálka 23 příspěvků 24.04.18 19:36

Děkuju všem za postřehy a zkušenosti. Na lepek podle mě intoleranci nemam. Uz mam v planu si pri prvni ceste do mesta koupit nejake vyrobky bez laktozy a pokusim se ji co nejvice vyhnout. @saphire prosim jak nahrazujes vapnik, ktery prave byva ve vyrobcich s laktozou?

Slečna Ferka
Extra třída :D 10002 příspěvků 24.04.18 19:52

@VerunkaTvoriva Nevím jak toto, ale kamarádka má čtyři děti a s KAŽDÝM se jí zhoršily alergie, na všechno možné: nejdřív v těhotenství, a pak už to tak zůstalo.

Pam12
Echt Kelišová 8404 příspěvků 24.04.18 20:20

Mě se obecně zhoršily veškeré alergie. Respektive v první těhotenství se ztratily a pět roku jsem měla úplný klid. V průběhu druhého těhotenství se mi to opět rozjelo a teď druhým rokem trpim

saphire
Kelišová 6544 příspěvků 25.04.18 05:30

@VerunkaTvoriva jim vitaminy. anebo v maku je mnohem vice vapniku nez v mlecnych vyrobcich ;) i v bezlaktozovych vyrobcich (se snizenym obsahem) je nejake minimalni mnozstvi laktozy, kdyz to s konzumaci prezenes muzes mit taky reakci tak jen at vis ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >