Zhoršení křečových žil v těhotenství a odstranění po porodu

63
28.5.21 19:23

Zhoršení křečových žil v těhotenství a odstranění po porodu

Ahoj holky, čekám 4. mimčo, nyní 22. týden a už po třetím porodu se to dost rapidně zhoršilo, zato teď je to mazec. Nejhorší je to vždy večer, tu žílu mám úplně horkou, naběhlou a vždycky když vstanu, tak se do ní nahrne krev a bolí to, pulsuje. A taky to dost hrozně vypadá v šatech. Beru Detralex, píchám Clexane na ředění krve kvůli trombofilii. Chci se zeptat, zda jste si některá nechala varixy po porodu odstranit a jakou metodou se to dělá? Je to ambulantně, můžu v tu dobu ještě kojit, nebo až po ukončení kojení? A jaká je potom rekonvalescence? Posílám foto své sexy nožky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1663
28.5.21 19:43

Mamka si nechala odstraňovat, ale bylo to už minimálně dva roky po porodu a určitě byla pár noci v nemocnici (je to už ale deset let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
28.5.21 19:48

Takhle jsem to taky mela, nechala jsem si to odstranit chirurgicky, ve spitale tri dny, mazec tejden, rekonvalescence mesic. Boli to ale efekt parada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 20:04

Jako bych videla svoji nohu. S tim rozdilem, ze ja jsem par let po operaci a mezitim jsem porodila. Poprve jsem mela zilu tak polovicni, nechala jsem si ji operovat metodou RFITT (slusne drahe) a po porodu mam krecovou zilu zpet, jen o 1cm vedle a silnejsi, bolestivou. Planuju jeste jedno tehotenstvi a pote pujdu na klasickou operaci, vsechny placene jsou k nicemu.

• Citovat
  • Nahlásit
2952
28.5.21 20:57

Na klinice to mamu stalo asi 20k. Nevim jaka metoda uz. Odstraňování toho vic. Kazdopadne dele to vydrzi, a po tydnu jsi fresh. Muzes fungovat. Ve spitale klasickou metodou byla KO 3 tydny. A nevydrželo ji to tak dlouho, za 5let to mela zpatky. Rikala, ze si zakrok na dalsi noze opet zaplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
28.5.21 21:08

Nechávala jsem si teď nedávno odtraňovat trochu menší varix, než máš ty, taktéž zhoršení v těhotenství. Po porodu jsem rok. Odtraňoval mi to chirurg ambulantně metodou pěnové sklerotizace - píchne roztok do rozšířené žíly a ona se „slepí“. Byl za půl hodiny hotový, teď mám kompresní punčochu na 14 dní, pak jdu i na druhou nohu. Můžu dělat vše, nic nebolí, jenom modřiny po vpiších, paráda. Bez anestezie, bez omezení. Cena asi 2000,–. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 22:22

Myslim, ze penova sklerotizace je vhodna jen pro mensi krecaky a pro „metlicky“, me tim prave doplnovali tu hlavni lecbu metodou RFITT. Po operaci jsem jeste nekolikrat byla prave na sklerotizaci okolnich mensich zil a vsechno mam zpatky a horsi.

• Citovat
  • Nahlásit
320
28.5.21 22:49

Nosíš kompresní punčochy? Mně na bolest pomáhaly hodně, ale já měla problém jen s povrchovými žilami. Úlevu poskytne i polohovat nohu výš než srdce, ta krev prostě odteče. Ideálně zaujmout tuto polohu ráno před navlečením punčoch. Mně se v tom těsně po porodu udělal zánět, jestli to bylo tím, že jsem k porodu šla bez punčoch, ale pár dní poté se žíly vrátily do stavu před těhotenstvím. Ten tedy úplně uspokojivý není, ale není to funkční problém, jen estetický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
28.5.21 23:51

Při každém z těhotenství se mi varixy postupně zhoršovaly, po porodu se mi to vždycky malinko zlepšilo. Po druhém porodu jsem měla zánět vnějšího oběhového systému (nejspíše kombinace porodu a brání antikoncepce), na cévním mi doporučili operaci. Kupodivu noha, která byla vizuálně lepší, tak dle sona byla mnohem horší. Kdyby se mi záněty měly vracet, tak jdu do nějaké operace. Na tom cévním mi ale doporučily nějakou metodu pěnou, kde po zákroku odcházíš po svých, jen dostaneš kompresní punčochy, za deset dní můžeš normálně fungovat se zátěží. Cena cca 15 tis. jedna noha.
Třeba tchyně byla na zákroku, který proplácela pojišťovna. Byla nutná několikadenní hospitalizace a potom i ta rekonvalescence byla hodně dlouhá a bolestivá. Cca za dva roky měla křečové žíly zpět. Nedávno byla na nějaké moderní placené metodě. V den zákroku odešla po svých, ale stejně říkala že už by do toho nešla - má pocit, že se ji ta noha neprokrvuje,
Já jsem teď cca rok po třetím porodu a udělala se mi na té horší noze trochu bolestivá zatuhlina na žíle (ani jsem si nevšimla, že by tomu předcházel zánět). Dle chirurga tam zánět určitě byl a tělo tím dává najevo, že by ta operace byla vhodná. Mazala jsem to Lioton gelem a po nějaké době se to zlepšilo.
Před každou MS a v její první dva dny mám pocit, že mi nohy puknou…
Každopádně u tebe bych doporučila nosit kompresní punčochy a dávat nohy co nejvíce nahoru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
29.5.21 00:15

Moc všední to není, ale u nás má křečáky chlap - podědil po mamince 😀 když sme se poznali, asi 10 let zpět, byla to hrůza. Úplně sem se bála mu na nohy sahat. Jako by mu z tama lezli,,goaldi,, jak říkáme 😀 akorát má výhodu, že ho to nijak nebolí. Po asi třech letech sem ho donutila na operace - obě nohy v rozestupu měsíce a než se dal plně do kupy a mohl do práce, tak půl roku doma 🙄 Vše hrazeno pojišťovnou. Každopádně teď by mohl jít znovu :roll: tak přemýšlíme nad laserem. Jedna noha okolo 15000 ale výsledek na dlouhá léta. No a vypichování to je úplná ztráta času a sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
29.5.21 22:05
@Pocahonta píše:
Při každém z těhotenství se mi varixy postupně zhoršovaly, po porodu se mi to vždycky malinko zlepšilo. Po druhém porodu jsem měla zánět vnějšího oběhového systému (nejspíše kombinace porodu a brání antikoncepce), na cévním mi doporučili operaci. Kupodivu noha, která byla vizuálně lepší, tak dle sona byla mnohem horší. Kdyby se mi záněty měly vracet, tak jdu do nějaké operace. Na tom cévním mi ale doporučily nějakou metodu pěnou, kde po zákroku odcházíš po svých, jen dostaneš kompresní punčochy, za deset dní můžeš normálně fungovat se zátěží. Cena cca 15 tis. jedna noha.

To mám úplně stejně. A ani s tou dle sona horší nohou nemám žádné problémy, nenatéká, nebolí. Takže navrhovanou operaci jsem zatím odmítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
30.5.21 13:06

Jsem tesne pred tretim porodem a v kazdem tehu jsou krecaky horsi(poprve se mi udelaly az pri prvnim tehu v 7mesici, u dalsich tehotenstvi uz ve druhem mesici). Nejvice pomahaji kompresni puncochy, ktere zily uplne stahnou, je to vic, nez medikacni lecba(ja mam puncochy bez😋 spicky, samodrzici a doporucuji).Vzdy mi bylo receno, at pokud mozno nosim puncochy a ani detralex neberu. V tomto tehu jsem chvilku brala injekce, ale nemuze po tom byt epidural, muze byt moc naredena krev, kdy je problem s pripadnym cisarem, operaci atd.),navic malinky zanet mi ustoupil sam, takze jsem je dal nebrala. Rozhodne je dobre se nechat vysetrit sono, coz vylouci zanet v hlubokem zilnim systemu.Na reseni po porodu jsem domluvena, chci metodu „lepidlo“,kdy se kanylkou malinkym vpichem zavede tkanove lepidlo, nic neboli, nenosi se ani komprese, zadne riziko a nula rekonvalescence. Take jsem nasla v Praze pani doktorku, ktera dela uplne specialni miniinvazivni metodu, pri ktere se postupne odstrani vsechny hlavni kmeny a navratnost by mela byt nulova, plus zmizi i male zilky…

Bohuzel se i neinvazivni metody vylucuji s kojenim. Tak mi to bylo receno. Druhe dite jsem kojila pres tri roky, takze u tretiho nechci nic nasilne prerusovat. Jeste si budu vse overovat a zjistovat. Na klasickou operaci vytrhavanim bych nesla, i kdyz je hrazena. Riziko komplikaci velke, bolestivost, dlouha rekonvalescence, riziko propadu tkane…Cena lepidla i druhe mnou xminene metody bude minimalne kolem 20tis za nohu. Napred bych sla s tou horsi a az po zhojeni a dle vysledku s druhou.

A zaver-ihned po porodu se mi zily opravdu hodne stahnou(miminko je takovy spunt, navic je velmi husta krev, kdyz toto zmizi, zily se vrati hodne do stavu pred tehu).
Hlavni je nosit puncochy, to zabrani i nalevani a stipani nebo bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
31.5.21 19:50

Ahoj nebyl ted nekdo v teto dobe covidove na operaci křečových žil? Ceka me operace ta klasicka kde tu zilu vytahnou a zajimalo by me jak se po zakroku noha hojila a jak se chodilo, zda to slo nebo s těží… Atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat