Zhoršení paměti kvůli antidepresivům

480
22.7.21 18:01

Zhoršení paměti-AD

Ahoj, jdu se zeptat jestli někdo měl stejný problém? Užívám Bupropion, asi půl roku. Poslední 2 měsíce mam problém že mi vypadávají slova, mam problém se orientovat co je za den a kolikátého ho je. I okolí si toho už všimlo. Nikdy jsem takové problémy neměla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64
22.7.21 18:29

@Hvezda70 Neprodělala jsi v posledním roce covid? I když skrytý..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
22.7.21 18:37

@Sunlight515 ne, nebo nevim o tom. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4104
22.7.21 19:13
@Hvezda70 píše:
Ahoj, jdu se zeptat jestli někdo měl stejný problém? Užívám Bupropion, asi půl roku. Poslední 2 měsíce mam problém že mi vypadávají slova, mam problém se orientovat co je za den a kolikátého ho je. I okolí si toho už všimlo. Nikdy jsem takové problémy neměla. :nevim:

Ahoj, mně psychiatricka jednou říkala, že všechna AD mohou více či méně narušovat kognitivní funkce. Bupropion jsem brala několik let a zhoršení jsem nepozorovala. Více paměť zhoršují benzace (to zas říkal jeden psychiatr na přednášce, že je to reverzubilni po vysazení) a elektrosoky. Mně se mozek vygumoval po elektrosocich, nic si nejsem schopna zapamatovat, jsem teď 14 dní v lecebne a doteď nevím jména spolupacientu, pořád se dokola ptám, přijdu si jako naprostý ignorant. Zeptej se psychiatra, nevím, jestli Bupropion takové větší poruchy dělá, ten má spíše aktivizovat… Každopádně je dobře paměť trénovat, já chodila několikrát na trénink kognitivních funkci. A ještě pokud AD bereš na deprese, tak samotná tahle nemoc vede k narušení kognitivních funkci. Super na trénink je program Happy neuron brain jogging, ale mám dojem, že je placený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6003
22.7.21 19:16

Já měla problémy s pamětí, soustředěním, orientací a se slovy v době největších depresí. Potom, co mi psychiatrička nasadila AD (beru Elify), tak se mi to vše během pár měsíců napravilo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
22.7.21 19:18

Mě ano. Cipralex.
Z toho roku a půl, co jsem ho brala, si pamatuji jen velmi málo.
I s odstupem let si nemůžu vzpomenout na některé i zásadní události.
Předpokládám, že ani s krátkodobou pamětí to nebylo slavné, ale v podstatě jsem to asi dala. Práci jsem neztratila, děti jsem taky nikde nezapomněla.
Ale byla mlha… a neoživily se ty vzpomínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
22.7.21 20:39

Tak mi dr. odepsal na email ze je to nemozne, ze ty antidepresiva co uzivam ucinkuji uplne jinde v mozku. Ale ze pry je videt ze bych mela oper vstoupit do terapie, ze leky nestaci. Ano, pres zimu a kvuli tezsimu osobnimu zivotu se u me objevila deprese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 21:15

Osobní zkušenosti a upřímnýrozhovor a psychiatrem. Brala jsem 5 let Citalrc a Mirzaten. Trvalo, než jsme se dokázala po vysazení soustředit, vědět co čtu, pamatovat si… Ale pořád i když je to už pár let není hlava co bývala. Chce to prý cvičit, trénovat a čas. Lékař mi potvrdil, že všechna ad mají vedlejší účinky na mozek :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 03:08

Odpoved

Ahoj sice beru leky na psychiku z jine rady. Beru je uz 11let. Pozoruju na sobe nektere dny zpomalene mysleni, zhorsenou pamet a obcas problemy s motorikou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat