Zhoršení prospěchu ve škole při rozvodu

Anonymní
16.12.20 13:12

Zhoršení prospěchu ve škole při rozvodu

Ahoj mamky, nacházím se v rozvodové fázi, manžel se od nás o víkendu odstěhoval a bude následovat rozvod. Od návratu do školy před 3 týdny se u dcery (9let) zhoršil podstatně prospěch - a to i z předmětů jako je poznávání světa a výtvarka - matika je náš strašák celkově ale takovou smršť špatných známe po návratu do školy jsem nečekala. Jinak dcera je hyperaktivnější a nesoustředí se tolik. Učitelka si po návratu do školy stěžovala, že je nepozorná víc než obvykle… Potřebuji poradit, jak nyní na ni. Byl to tatínkův mazel a teď když se s ním vídá, tak je pak rozhozená, večer pláče. Do školy se připravujeme, probíráme nejen úkoly ale i učení, a pak z písemky stejně donese 4 :,(
Dokola vysvětluju, že s tatínkem se může vídat kdykoliv, budou spolu jak se domluví (což zatím tak funguje), jen prostě nebudeme spolu bydlet, že jí mám ráda, táta jí má moc rád, že to učení zvládneme…, ale nevím no… jestli je to normální reakce, nebo to nějak řešit přes psychologa…? není teď zrovna čas na rozhazování peněz :( děkuji všem za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
16.12.20 13:16

Ja bych ji dala trochu casu to vstrebat, je to nova situace a od nikoho v takove pozici necekala 100% vykon. Uvidis jak na tom bude po novem roce..

Příspěvek upraven 16.12.20 v 13:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24857
16.12.20 13:19

Je to normální reakce. Časem si to sedne. Až bude mít opravdu zažitou tu skutečnost, že spolu rodiče nebydlí, ale že oba jsou tu pro ni a v dosahu. Rozvod je pro dítě vždycky zásah do psychiky, a věk 9-12 je prý nejhorší.
Já se rozváděla s malými dětmi ( 3 a 5) a trvalo tak 3 měsíce než si to sedlo.
Jinak starší syn se po nástupu do školy po pauze taky zhoršil ( má Adhd, ale před pauzou neměl problémy), a to máme doma situaci standartní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66930
16.12.20 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, nacházím se v rozvodové fázi, manžel se od nás o víkendu odstěhoval a bude následovat rozvod. Od návratu do školy před 3 týdny se u dcery (9let) zhoršil podstatně prospěch - a to i z předmětů jako je poznávání světa a výtvarka - matika je náš strašák celkově ale takovou smršť špatných známe po návratu do školy jsem nečekala. Jinak dcera je hyperaktivnější a nesoustředí se tolik. Učitelka si po návratu do školy stěžovala, že je nepozorná víc než obvykle… Potřebuji poradit, jak nyní na ni. Byl to tatínkův mazel a teď když se s ním vídá, tak je pak rozhozená, večer pláče. Do školy se připravujeme, probíráme nejen úkoly ale i učení, a pak z písemky stejně donese 4 :,(
Dokola vysvětluju, že s tatínkem se může vídat kdykoliv, budou spolu jak se domluví (což zatím tak funguje), jen prostě nebudeme spolu bydlet, že jí mám ráda, táta jí má moc rád, že to učení zvládneme…, ale nevím no… jestli je to normální reakce, nebo to nějak řešit přes psychologa…? není teď zrovna čas na rozhazování peněz :( děkuji všem za rady

A jsi si jistá, že to je tím rozvodem? nemůže to být z celé té situace, vypadnutí ze školy, režimu… :nevim: Ještě bych tomu dala čas. U nás ted nadávaj úči na děti furt( ne na naše).
Doma se jeví OK.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.20 13:25
@Anonymní píše:
Dokola vysvětluju, že s tatínkem se může vídat kdykoliv, budou spolu jak se domluví (což zatím tak funguje), jen prostě nebudeme spolu bydlet, že jí mám ráda, táta jí má moc rád, že to učení zvládneme…, ale nevím no… jestli je to normální reakce, nebo to nějak řešit přes psychologa…? není teď zrovna čas na rozhazování peněz :( děkuji všem za rady

Kasli na znamky - nevypovidaji skutecne o tom, co dcera opravdu umi. Muze byt pri pisemce ve stresu a to clovek pak vse zapomene. Chce to cas a trpelivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
16.12.20 13:30

Přijde mi to jako úplně standardní reakce. Myšlenkami je jinde a není divu, žije v krizi.

Učitelce bych řekla, co se u vás děje. A dceři zdůraznila, že teď jsou důležitější věci, než známky. Abyste si všichni zvykli, aby jí nezmizela radost ze života… Test z prvouky v 9 letech fakt není nic důležitého, pokud teď bude chvíli nosit 3-4, tak se nic neděje.
Ať se bude cítit líp, jistě se zlepší i známky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20372
16.12.20 13:36
@elibro píše:
Přijde mi to jako úplně standardní reakce. Myšlenkami je jinde a není divu, žije v krizi.Učitelce bych řekla, co se u vás děje. A dceři zdůraznila, že teď jsou důležitější věci, než známky. Abyste si všichni zvykli, aby jí nezmizela radost ze života… Test z prvouky v 9 letech fakt není nic důležitého, pokud teď bude chvíli nosit 3-4, tak se nic neděje.

Naprostý souhlas - ucitelka by mela vedet, co se u vas doma deje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6347
16.12.20 13:38
@elibro píše:
Přijde mi to jako úplně standardní reakce. Myšlenkami je jinde a není divu, žije v krizi.Učitelce bych řekla, co se u vás děje. A dceři zdůraznila, že teď jsou důležitější věci, než známky. Abyste si všichni zvykli, aby jí nezmizela radost ze života… Test z prvouky v 9 letech fakt není nic důležitého, pokud teď bude chvíli nosit 3-4, tak se nic neděje.

Hlavně až bude zakladatelka říkat učitelce co se děje doma, hlavně ať ji důrazně poprosí či upozorní, že si nepřeje, aby tuto informaci požívala proti dceři, když třeba bude zlobit. Zažila jsem jeden případ, kdy dítě mělo velmi těžkou situaci doma a učitelku nenapadlo nic jiného než celou situaci použít při krizi proti dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23985
16.12.20 13:45

Bude to mít víc rovin.
Za prvné, děti jsou ve škole zase po kolika měsících (vždyť za poslední rok pobyly ve škole cca tři měsíce?), spousta věcí si sedá, děti jsou rozházené, roušky a opatření nikomu nedodá.
Spíš bych řekla, co blázní učitelka, když třeťákům sype takové známky. Naše učitelka né že by nedala horší známku, ale hodně se opakuje, kontroluje, co se naučili doma a jak je to zažité, nejede se na chytáky a pod.

Určitě bych promluvila s učitelkou. Né proto, že bys očekávala nějaké úlevy, ale spíš proto, abys vysvětlila učitelce, co se doma děje a v případě, že by začaly nějaké problémy i třeba s chováním, tak učitelka věděla odkud vítr vane (a i tě upozornila dřív než později).

Syn byl loni ve škole taky nějaký měsíc trochu rozhozenej, co říkala učitelka. Pak už v pohodě.
Hlavně se domluvte jako lidi a ukažte dceři, že nejste nepřátelé na život a na smrt a nehodláte si vaše neshody rovnat přes dceru jako prostředníka. To pomůže víc.

Jinak známky bych neřešila. Mluvila s ní, pomohla, promluvila i s tou učitelkou, ale žádný hypernátlak. Z pár trojek nebo čtyřek, když půjde o přechodné období, se svět nezboří :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 14:36

Zakladatelka: Děkuji všem, učitelka o tom ví, manžel se už o radostnou novinku podělil… Ano je to asi i tím nástupem zpět do školy, vždy po prázdninách ji trvá tak 14 dní až 3 týdny než na to najede, že je zase ve škole…a teď tam víc nejsou než jsou. Jediné co mi říkala, tak že se bojí že se rozbreci uprostřed hodiny :,( a to ze začátku tvrdila že ji to nevadí, že jen nechce abychom se hádali, pak tu tatínek výstřih scénu jak z hororu a naštěstí si pak zabalil kufry a šel… :( děkuji ještě jednou všem za uklidnění

• Citovat
  • Nahlásit
577
16.12.20 14:38

U nás nastala situace s rozvodem na jaře, učitelky mých dětí jsem s tím obeznámila. Mladší dítě má ADHD diagnózu, takže reaguje na krize jinak než „běžné“ dítě, ale máme naštěstí super učitelku, která s takovými dětmi umí pracovat, a tak vzala v potaz i možnost vlivu rozvodu.
Moje děti to zvládají OK, zaznamenala jsem naopak zlepšení známek. Ale u nás šlo o vyhrocenou situaci a rozvod nám ulevil.
Dítě, které na tátovi visí, bude potřebovat k „usazení“ dost času a trpělivosti. Podstatné je, že jako rodiče se shodnete, i když spolu už nežijete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
16.12.20 14:45

Jestli ma bliz k otci, muze ji mit preci v peci on. Je mi ji lito, brouka malyho :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24857
16.12.20 17:42

U nás měli blízko k oběma. Starší ale hodně na otci lpěl, takže první týdny u něj spal každou noc skoro. Přes den byl se mnou ( chodil do MŠ), mladší ještě do školky nechodil, a ten zas nechtěl u něj spát mimo víkendy. První měsíc jsme jim vycházeli vstříc, postupně se to srovnávalo. Po dvou třech měsících chodili spolu a mělo to režim. Děti máme teda ve společné péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
16.12.20 17:57
@Anonymní píše:

Je to normální reakce. Rozpadla se jí rodina. Psychicky jí to dostalo. Musí to v sobě zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1581
16.12.20 18:49

Kamarádka se kvůli rozvodu rozbrecela uprostřed hodiny na střední :nevim: Je toho na ni moc, není divu. Známky se casem upraví, teď nejsou důležité. Snažila bych se o celkovou pohodu dítěte a jako druhém v pořadí, aby ji2ve škole „neujel vlak“ co se týče znalostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat