Zhoršení sluchu, bolest hlavy, únava

Anonymní
15.7.20 16:11

Zhoršení sluchu, bolest hlavy, únava

Ahoj všem, před 2 měsíci mě začalo pobolívat levé ucho a začalo mi v něm pískat, měla jsem pocit permanentního zalehnutí, tlaku. Navštívila jsem ORL. Ucho mi propláchli a napsali ATB vodičku, prý lehký zánět zvukovodu. Protože se potíže nelepšily, šla jsem po 10 dnech znova. Doktorka řekla, že ucho je v pořádku a poslala mě na vyšetření sluchu. Tam se zjistilo, že mám na toto ucho ztrátu kolem 50%. Na základě toho mě poslali na CT, které ale nic neukázalo. Poslali mě do nemocnice na kapačky, které nijak nepomohly. Ucho respektive oblast hlavy a krku kolem něj bolí pořád, pořád je i jakoby zalehlé, plné a poslední měření ukázalo ztrátu už téměř 60%. Dostala jsem žádanku na neurologii, kde mě objednali na září. Začala jsem teď být hrozně unavená, ala únava po náročné túře, přitom nic až tak náročného nedělám, jenom klasické lítání kolem dětí. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Už jsem skutečně zoufalá a přijdu si jako hypochondr.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4969
15.7.20 16:30
@Anonymní píše:
Ahoj všem, před 2 měsíci mě začalo pobolívat levé ucho a začalo mi v něm pískat, měla jsem pocit permanentního zalehnutí, tlaku. Navštívila jsem ORL. Ucho mi propláchli a napsali ATB vodičku, prý lehký zánět zvukovodu. Protože se potíže nelepšily, šla jsem po 10 dnech znova. Doktorka řekla, že ucho je v pořádku a poslala mě na vyšetření sluchu. Tam se zjistilo, že mám na toto ucho ztrátu kolem 50%. Na základě toho mě poslali na CT, které ale nic neukázalo. Poslali mě do nemocnice na kapačky, které nijak nepomohly. Ucho respektive oblast hlavy a krku kolem něj bolí pořád, pořád je i jakoby zalehlé, plné a poslední měření ukázalo ztrátu už téměř 60%. Dostala jsem žádanku na neurologii, kde mě objednali na září. Začala jsem teď být hrozně unavená, ala únava po náročné túře, přitom nic až tak náročného nedělám, jenom klasické lítání kolem dětí. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Už jsem skutečně zoufalá a přijdu si jako hypochondr.

Pritel řeší něco podobného, ale už několik let, na jednom uchu mu diagnostikovali Menieruv syndrom, druhé ucho stejné potíže, co popisujes ty, posledních pár měsíců se mu to zhoršilo, často pocit zalehleho ucha a postupna ztráta sluchu. V obou uších mu neustále píská. Teď byl na kapackach a na neurologickém vyšetření plus chodí do pretlakove komory a zatím žádna zmena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 16:44

U mě se po stejných obtížích, léčbě kortikoidy a terapii v hyperbarické komoře po 8 měsících udělala magnetická rezonance. Diagnóza nezhoubný nádor - neurinom akustiku. Po operaci jsem už 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
7674
15.7.20 16:54
@Anonymní píše:
U mě se po stejných obtížích, léčbě kortikoidy a terapii v hyperbarické komoře po 8 měsících udělala magnetická rezonance. Diagnóza nezhoubný nádor - neurinom akustiku. Po operaci jsem už 3 roky.

Už jsem o tom slyšela, tipla bych si na tuto diagnózu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 17:00
@Anonymní píše:

Na to by se ale snad přišlo na CT nebo ne? Na zprávě mám napsáno vestibulární schwannom vyloučen a pokud si dobře pamatuji, neurinom akustiku je totéž. :think:

@malina83
A nemá taky závratě? Mně doktorka říkala, že u Maniera jsou záchvaty závratí a to nemám. A že není ta bolest. :nevim:
Přetlakovou komoru mi nikdo nenabídl. Platí to pojišťovna? Stojí za to se po tom pídit nebo je to zbytečnost? Nabízí mi akorát znova kortikoidy a do toho už nejdu.

• Nahlásit
  • Citovat
4969
16.7.20 12:29
@Anonymní píše:
Na to by se ale snad přišlo na CT nebo ne? Na zprávě mám napsáno vestibulární schwannom vyloučen a pokud si dobře pamatuji, neurinom akustiku je totéž. :think:@malina83
A nemá taky závratě? Mně doktorka říkala, že u Maniera jsou záchvaty závratí a to nemám. A že není ta bolest. :nevim:
Přetlakovou komoru mi nikdo nenabídl. Platí to pojišťovna? Stojí za to se po tom pídit nebo je to zbytečnost? Nabízí mi akorát znova kortikoidy a do toho už nejdu.

Závratě má, ale to se mu váže k tomu jednomu uchu, komoru proplaci pojišťovna, má předepsaných 10 návštěv, zatím je v půlce, plus bere kortikoidy a Betaserc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
16.7.20 12:31
@Anonymní píše:

A pomohlo to? Přítel je na neurologii sledovan pro nějaký malý útvar, kousek od ucha, ale neříkali že by to s tím souviselo :think:, chodi ob dva roky na MR na kontrolu, zda to neroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.20 13:02

Tak jsem tady zpět a píšu, jak se to vyvíjí. V pátek ráno jsem zjistila, že na špatné ucho neslyším ani ťuk. Okamžitě jsem jela do nemocnice na ORL, kde mi to potvrdili. Další postup mě celkem překvapil, nebyl totiž v podstatě žádný. Vzhledem k tomu, že kortikoidy jsem už měla a nepomohly, znova mi je v podstatě ani nenabídli a zmínila jsem tedy tu přetlakovou komoru, takže mě na ni poslali a od pondělka budu mít dvě procedury denně. Po tom, co tady píšete, nevím, jestli tomu dávat šanci, ale snažím se zkusit vše. Na neurologii mám objednané vyšetření až v září, v pondělí ještě zkusím zavolat, jestli by mě vzhledem k novým problémům nepřeobjednali, ale silně pochubuji. Psychicky už mě to začíná trošku zmáhat, druhé ucho také není úplně v pořádku (ztráta 11%) a hrozí mi praktická hluchota, invalidita…Dále mám pořád pocit brnění a občas pálení kolem horšího ucha a vzadu v krku, což doktoři nějak ignorují, ale mi to přijde důležité, nikdy dřív jsem to neměla. V hlavě se mi honí myšlenky na nádor nebo roztroušenou sklerózou, ale jasno budu mít kdo ví kdy, až mě neuroložka pošle na další vyšetření. Manžela napadla borelióza, i když skvrnu jsem žádnou neměla, vloni jsem měla 3 klíšťata. Jinak ještě třeba krční páteř, cévy? Opravdu nevím a nechci to nechat být, je mi totiž hrozně!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama