Zhoršení stavu RS v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Diana69
Kecalka 495 příspěvků 01.06.19 21:29
Zhoršení stavu RS v těhotenství

Ahoj, prosím Vás chtěla bych se Vás zeptat, jestli tu není někdo komu se rapidně zhoršila Roztrousena skleroza na konci těhotenství. Za 2 dny budu 35tt a teď mě poslední týden hodně trápí necitlivost na levé straně těla a nejvíc na noze..neurolog mi napsal jen magnosolv a ze by to mělo přijít a nepreslo. Takže budou postupovat s kortikoidy…Ale…za chvíli rodim, teď to preleci a po porodu další ataka a zase do mě budou cpát kortikoidy? To se mi moc nelíbí.. myslíte, že by bylo možné ze zdravotních problémů tehu třeba kolem 36tt ukončit vyvolavanym porodem či Hamiltonem?
Je to moje druhé těhotenství a v prvním naprosto v pořádku, až po porodu byla ataka ale teď..nechci do sebe rvat tolik léků
Děkuji za názory, snad to nezní hloupě

Reakce:
AjaF
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 01.06.19 21:35

Asi to chce konzultaci neurologa s gynekologem…

klarucha
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 01.06.19 21:56

Ahoj :mavam:

Moje druhé tehotenstvi.
Při obou ataka.
První 29. tyden a v druhem tehotenstvi 28. tyden.
Obojí přeleceno Solumedrolem. Porod dcerky 40+3, prirozene. Druhy porod se teprve uvidí.

Ono chce především zvážit, jak se citis.
Jestli Te tělo pouze brni, jinak jsi relativně ok.
Nebo se k atace přidávají další věci, jak tomu je prave u mě.
Nejdříve necitlivost levého stehna.
Zaleceno Solumedrolem a během tři dnů se to zhoršilo tak, ze jsem necítila prsty, půlku hlavy, jazyk, rty a krunyrova zada.
Představa, ze v tomto stavu ne-li horším bych měla rodit pro mě byla naprosto strašná.
Tudíž jsem se ataku rozhodla prelecit, protože tělo dostane ještě,,zabrat” a nedoufam si tentokrat říct, ze by to dopadlo dobře…
Rozhoduj se podle toho, jak se citis.
Ono to muže vymizet a taky nemusí…

Kajka9
Kelišová 5028 příspěvků 01.06.19 21:57

Bohužel zkušenost nemám ale mám s hamiltonem.. a pokud nejsi v době Termínu ( blízko něj) a nejsi otevřená tak ti ho neudělají… mě ho dělali 39+2 otevřená na 2 prsty nějakej týden.. a není ani o co stát bolelo to jak svina ten hmat a pokud nejsi připravená na porod tak hamilton nepomůže.
Určitě se poradit s odborníky gynekolog a ten tě určitě ještě někam pošle

klarucha
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 01.06.19 21:59

Magnesium mi nepomohlo. Ono není jistě, ze po porodu ataku mít budeš.
Já ji třeba neměla.
Jen v tehotenstvi.
Z druhé strany Ti pak doporučí v případě ataky ukončit kojení a zahájit léčbu…
nevím co je lepší.

Diana69
Kecalka 495 příspěvků 01.06.19 22:01

@klarucha děkuji za tvoji zkušenost :) já jsem. prvni porod šla CS a přesto ataka..
Nechala bych si to prelecit kdyby to bylo drív..Ale teď se mi to zdá hodně po sobe :) Tak právě nevím..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 22:03

Nastesti u me tehotenstvi bez atak, jen syndrom neklidnych nohou. A brnim permanentne, toho si uz nevsimam. A hamiltona mi taky udelali a vubec jsem to necitila, rekli mi to az pak. Nepoznala bych to. A do 24 hod byla dcera na svete. Byla jsem 40+0.

klarucha
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 01.06.19 22:05

Ono je to těžké.
Nikdo Ti pomalu neřekne, co mas dělat a ve strachu o miminko a o sebe se rozhodujes, jak postupovat.

Já jsem tentokrat cítila, ze i když vnitřně nechci, tak do sebe kortikoidy musím,,nahazet”, protože bych to fyzicky nedala.
Dost prudce jsem se zhoršovala.
Jsem taková výjimka.
Na Tysabri jsem ok, bez atak.
A druhé tehotenstvi a ataky proste jsou…
A pro tělo je to proste zahul i když jsi bez ataky, natož porod s atakou…
beru podle sebe.
Každá to vnímáme jinak…

Diana69
Kecalka 495 příspěvků 01.06.19 22:11

@klarucha mě jen děsí to, že bych do sebe třeba během měsíce nahazela kupu kortikoidu :nevim: ale zase nechci ohrozit miminko, kdyby šlo dřív na svet

Váš příspěvek
Reklama