Zhoršení zraku po porodu?

10713
5.10.10 15:42

Zhoršení zraku po porodu?

Ahoj, chci se zeptat, jestli se někomu po porodu zhoršil zrak… a jestli se to časem spravilo? Posledních pár dní mám pocit, že je to horší než předtím, tak teď nevím, jestli se objednat (a nechat si udělat nový brýle), nebo počkat… :nevim: Díky :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27303
5.10.10 15:45

ahoj, mám 9 dioptrií a nemám pocit, že by se mi to po porodu zhoršilo. Mudr. říkala na kontrole v těhotenství: přijďte po 3 měsících od porodu na kontrolu, ale přiznám, že je to téměř rok a já tam ještě nebyla. Ale brýle i čočky sedí pořád stejně, tak snad dobrý. Jde ale i o změny na sítnici, na pozadí, pokud máš blbý pocit, běž co nejdřív, ze mě si příklad neber :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
5.10.10 15:45

Tak tento pocit mám taky a zatím se to nezlepšilo. U dr. jsem zatím nebyla, nemám hlídání.

• Citovat
  • Nahlásit
7118
5.10.10 15:48

Porodem se zrak zhoršit může. Kamarádka měla před porodem 0,5 dioptrie a po porodu se jí asi o 0,25 nebo 0,5 dioptrie zrak zhoršil, takže si musela nechat udělat nové brýle a již v těhu jí lékař říkal, ať s novými počká raději až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10713
5.10.10 15:57
MaryClementine píše:
ahoj, mám 9 dioptrií a nemám pocit, že by se mi to po porodu zhoršilo. Mudr. říkala na kontrole v těhotenství: přijďte po 3 měsících od porodu na kontrolu, ale přiznám, že je to téměř rok a já tam ještě nebyla. Ale brýle i čočky sedí pořád stejně, tak snad dobrý. Jde ale i o změny na sítnici, na pozadí, pokud máš blbý pocit, běž co nejdřív, ze mě si příklad neber :oops:

Tři měsíce, tak to abych fakt šla :-) díky

Jde o to, že bez brýlí mám blbý pocit a s nimi taky (snad ještě horší), ale já je asi měla nějak blbě změřený už před tím… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
5.10.10 16:34

Ahoj,

mne se zhorsil zrak v prvnim tehotenstvi- z 0,5 na 2,5 dioprite..Naklusala jsem k dr.hned po porodu,ale rekli mi,ze mam pockat,ze se to ve vetsine pripadu zlepsi..U me ne :-( .Ted u druheho tehotenstvi ani tuk,zustala jsem proste na 2,5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3471
5.10.10 16:42

ahoj, tak mě se zhoršil zrak po porodu taky. Já jsem tedy šla až skoro po roce, ale nebylo to o moc. Mám málo, ale stejně to bylo znát. No když jsem rodila naposled, tak jsem asi 45minut po porodu viděla hodně rozmazaně. Pak to bylo dobrý, ale stejně se musím objednat na oční, teď mi to přijde horší. Je to prý normální..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
5.10.10 16:45

tak mě se po porodu zhoršil o dost, mám o jednu dioptrii na obou očích víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
5.10.10 17:55

Já měla 4 dioptrie mínus a v 19ti jsem si nechala udělat laserovou operaci, pak jsem měla O. Po porodu se mi ale něco vrátilo, i když mám pocit, že až postupně. Ještě jsem u mudr.nebyla, ale chystám se tam už tak rok. Hlavně kvůli řízení :oops: Nejhůř vidím, když se stmívá nebo je šero.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
5.10.10 19:38

Jo já neměla brýle vůbec a teď mám 1dioptrii na obě oči.Zjistila jsem to když jsem chodila s kočárem a prd jem viděla.Šla jsem si pro brýle půl roku po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
5.10.10 20:59

Po druhým porodu jsem zjistila, že asi blbě vidím. Dr. mi předepsala cylindry a bylo to hned lepší. Postupně se to zlepšilo, takže jsem brýle přestala používat. No a teď po třetím porodu je asi zase najdu. Jsem šíleně unavená, tak i hůř vidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
5.10.10 21:16

No ja jsme is po prvnim porodu najednou vsimla, ze kdyz jsme ridila, ez jsme vsechny smerovny videla na posledni chvili. Tak jsme sla na ocni a dostala jsem 0,5 dioptire. Ptala jsme se doktorky jestli to muze byt v souvislosti s porodem a rikala, ze ne, ze po tricitce proste zrak uz slabne :-(
No je fakt, ze pak jsme nejaky cas nosila bryle i na televizi a obcas i venku. Ted uz je fakt nosim jen za rizeni - no je fakt, ze trochu hur vidim, ale nejak me to neomezuje. Tv uz vidim vp ohode jne ty male pismenka v reklamach neprectu :-)
Po druhem porodu se nic nezhorsilo - tak si myslim, ze to asi spis byla souhra nahod a bylo to tim vekem :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
5.10.10 22:54

Patřím bohužel mezi ty, kterým se zrak zhoršil po obou porodech a problémy s viděním jsem měla už v těhotenství. Podle toho, co jsem zjistila já a dle zkušeností optičky, se kterou jsem tento problém probírala, se zrak může zhoršit v těhotenství i po porodu. V takovém případě by mělo dojít ke stabilizaci nejpozději po ukončení kojení tzn. buď se zrak znovu zlepší nebo už zůstane natrvalo horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat