Zhoršeny sluch u 5,5letého kluka

17026
17.4.10 12:19

Zhorseny sluch u 5,5leteho kluka

Ahoj holky,

muj syn 5,5let zacal spatne slyset :-( .Vcera jsem se na neho zlobila,ze je nepozorny,ze me umyslne neposloucha,ale dnes se mi to zdalo od rana to same a zjistila jsem,ze spatne slysi :-( .Kdyz mluvim trosku vic nahlas,tak me slysi,ale jak mluvim min,tak ne.Dala jsem ho zady asi na dva metry a opravdu me spatne slysi.
Nema rymu(kdyby jo,rekla bych si,ze ma zalehle usi),ale ma uz delsi dobu suchy kasel-ne nijak vyrazny,ale poranu kasle.Takze mu davam stoptusin.
Usi ho neboli-snad jen malicko pri stisknuti pravy bubinek,nic v nich nema ani po vytreni,teplota taky ne,je normalne zdravy(nikdy s usima nic nemel,netrpi na to,nemocny taky nebyva)…ja fakt nevim…muze to byt i od kasle,ze zalehne v usich?
No jestli to neprejde,budem muset v pondeli na usni,doufam,ze je to jen neco docasneho :-(

Diky

Any

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77468
17.4.10 12:41

Ahojky, nechci tě strašit, může to být spousta věcí, ale můj táta z ničeho nic skoro neslyšel na jedno ucho, šel hned k doktorce, tak ho okamžitě poslala do nemocnice a tam byl asi 14 dní - léčili to infuzema, vrátil se mu sluch krásně, ale pokud se s léčbou nezačne hned, tak se to (pokud by to bylo to samé) už nevrátí. Nejlepší výsledky jsou, když se léčba nasadí co nejdříve. Ale nevím, jestli je tohle jen problém dospělých nebo se to může projevit i u dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
17.4.10 13:15

jani,diky za odpoved.Trochu vyplasena jsem,no pockam do toho pondeli-nema bolesti nic,tak nechci o vikendu jezdit na pohotovost.On ne ze by neslysel uplne,ale proste hur.Vcera to vypadalo,ze je proste neposlusny a ja se zlobila :oops:(a kdyz jsem zvedla hlas,tak me slysel,samozrejme) ..pripada mi,ze to ma jako zalehle-slysi,ale hur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
17.4.10 14:57

Naše ve 4 letech na tom také byla bídně se sluchem. Bylo to vlivem rýmy ( alergické, která přetrvávala) a nosní mandle která byla někam přilepená a vadila.
Chodili jsme na profuky, které pomohly, kdyby nepomohly, musela by operativně na odstranění té mandle.
zajdi na ušní - doktor určitě bude hned vědět - snad to nebude nic vážného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
17.4.10 20:20

Lizbet dekuju.V pondeli mam behani po doktorech,tak vemem rovnou i to usni(teda kezby se to za zitrek treba spravilo..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
18.4.10 16:51

Bývá to dost často ta zvětšená nosní mandle. Na ORL ti určitě řeknou.
Halka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
18.4.10 18:44

Je pravda, že to může být spousta věcí - mě to taky postihlo (na čas), ale bylo to trochu z jiného soudku. Když jsem pracoval v jisté fabrice (aby to nebyla reklama… :lol: ), tak ten dílenský randál v kombinaci s chvěním od mašin mně uvolnil někde v cévách malý vměstek cholesterolu - a ten mně doputoval až do cévky, která vyživuje sluchový nerv ve vnitřním uchu. No a během pár dní se mně sluch (pravé ucho) rapidně zhoršil. Takže k obvoďákovi, pak na ORL - kde zrovna ordinoval zastupující primář; ten mně okamžitě hnal vyřídit vstupní formality na lůžkovou část - a tuším osm dní jsem ležel na kapačkách. Když jsem na výstupu z nemocnice seděl v „hluché komoře“ a mačkal tlačítko podle tónů, co mně pouštěli do sluchátek, tak mně bylo s údivem řečeno, že mám sluch jak batole. Takže z mé strany spokojenost.

Jen doufám, že toho zastupujícího primáře mezitím potvrdili ve funkci definitivně; je fakt dobrý. Mimo jiné dělá plastické operace proražených ušních bubínků a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
18.4.10 20:34

Dekuji vam za odpovedi.
Syn je dnes na tom o dost lip,rekla bych,ze je to snad uz temer v poradku.(doufam!na muj test reagoval celkem slusne,pouze hur slysel vecer anglictinu z cd-ale tu ma fakt potichu)Presto zitra pro jistotu zajdem na usni.

Juro-vim,ze pochazis z Moravy,ale nevim,ktereho primare v ktere nemocnici mas na mysli.My jsme z Uh.Hradiste,na ORL jdem zitra taky ke kapacite(MUDr.Vlachynsky)-to jen,jestli to neni on :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
18.4.10 20:35

Ne myslím MUDr. Vymazala z kyjovského ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
18.4.10 20:37

Any, k odborníkovi určitě zajdi. Mě se to také nezdálo až tak vážné a až audio odhalilo, že je téměř hluchá :mrgreen: ..
Naštěstí nic komplikovaného - několikrát jsme šli na profuk ( takovým balonkem foukne do nosu a v uchu ti odlehne) a bylo to.. :lol:
držím palce a když tak napiš jak jste dopadli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
19.4.10 14:51

Ahojky,
tak pisu jak jsme dopadli.Nastesti je to v poradku.Tedy pan dr.konstatoval,ze je syn jeste stale nahluchly,ale je to pry jen od ifektu(i kdyz rymu nema),takze mu nos profoukl,dostal kapky do nosu a usi.A melo by to byt o.k.
Tak jsem rada,ze to je jen tohle.

Any

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
19.4.10 15:44

hurááá, už zase bude poslouchat. :srdce: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
19.4.10 15:51

To je bezva, ze to tak dopadlo. Mamka mi vypravela, ze zhruba ve dvou letech jsem prestavala slyset, nereagovala na zavolani jmenem, nelekla se ramusu, bala se a sla k dr. ORL mi vyndal z kazdeho ucha koralek, ktery se obalil tim mazem a zacpal zvukovod. Treti jsem mela jeste v nose :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
19.4.10 16:44

Lizbet- :lol: tak slyset bude,ale jestli bude poslouchat.. :lol:

MadGirlNancy-to jsi byla holka sikovna :lol: ,nastesti koralky v usich uz u petilataka nehrozi(u toho meho vedatora urcite ne)ale ja zas jednou koralek spolkla,kdyz jsem porad cucala i pres zakaz a radej to nikom nerekla,no a moje mamka zas mela jako mala v nose fazoli :lol: -i kdyz to uz bylo dost nebezpecne,protoze fazole zacala klicit..

Jinak jsem moc rada,ze u nas to bylo jen tohle.A pan doktor byl super,syn dostal i diplom za statecnost a sladkou odmenu 8-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
19.4.10 17:23

No já si na prvním stupni ten korálek do ucha strčila, takže o věku to není.
nakonec to na mě práskla ségra, ale mamka to vytáhla sama jehlou - kolárek měl dírku a mamka byla šikovná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat