Zhoršený spánek u tříletého syna

kks
15
5.11.20 21:08

zhorseny spanek u trileteho syna

Ahoj,
Potrebovala bych poradit ohledne spani našeho téměř tříletého syna. Od cca roku usinal sam bez problemu a většinou spal celou noc. Asi mesic zpatky doslo ke zmene, nechce do postele, při usinani u nej musí byt manzel, často place. Když uz to vypada ze spi tak pri odchodu z pokojicku se často probudi zacne plakat a trva tak dlouho nez usne. To by ještě nebyl takovy problém, horsi je ze se zacal taky nekdy budit v noci a rvat. Nechce spat, nechce do postele, place, je unaveny a opet, někdo s nim musí zustat nez usne. Rano se budi taky brzy (kolem 6) a spat nechce i když na nem vidim ze je unaveny. Přes den nekdy spi, ale taky nechce…co je dulezite ze se nam v srpnu narodilo mimino a od zari zacal chodit do skolky. Chodil tam jen mesic, ted jsme doma kvůli nachlazeni a korone. Vim ze je to hodne zmen a naruseni spanku je reakce na tyto zmeny. Jde mi o to jak k tomu pristupovat a co delat, hlavne v noci…ja vstavam a kojim mimino takze k synovi vstava manzel, cely rijen spal u nej v pokojicku na matraci aby se aspoň trochu vyspali…doufala jsem ze se to tak do mesice srovna. Rovnou napisu ze spolecnemu spani bych se rada vyhla…Syn mluvi jen malo a ještě nerekne co se deje, proc nechce spat…jestli se boji, nebo se mu něco zda….mate nejakou radu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
668
5.11.20 21:16

Ja píšeš - mnoho změn, možná stresj a tohle všechno se promítá do spánkového rytmu. Já jsem hodně bylinková - zkusila bych nějakou čajovou směs na klidnějši spánek a pak nějakpu aromaterapii - ja mam oblibenou znacku neobulle a ti mají takový sprej na lepsi spanek.

Když u malého manžel spí, je v klidu? Nemohl by chodit v tech 6 k vám do postele? Nemá v pokojíku něco nového, ceho by se mohl bát? I když nemluví, mohl by na to přeci klidně ukázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kks
15
5.11.20 21:32

Dekuji, bylinky na spani je dobry tip, urcite neco zkusim👍 nemyslim ze se neceho boji, spis ted jak mame mimino je hodne fixovany na tatu, je s nim furt…bez nej neusne a nejhorsi je to nocni buzeni, to chyti hysterak tata, tata a tezko ho uklidnit..kdyz tam manzel spi tak se vzbudi, ale vidi ze tata je u nej tak usne dal…jen manzel se tam vubec nevyspi…kdyz rano prijde k nam do postele tak uz nezabere, leze po tatovi a dela blbosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8579
5.11.20 22:49

Mam zkusenost i vypozorovano z okoli, ze kdyz spi miminko s mamou/rodici, tak se kolem toho tretiho roku bez problemu odpouta a odvte doby spi krasne v pohode zvlast.
Naopak deti, ktere byly jako miminka nuceny spat samy, maji od tech dvou tri let velky problem se spanim, prelezaji k rodicim, budi se a dost se to takto vlece.
Takze za me sd vyplati „investovat“ prvni dva roky do uzkeho fyzickeho kontaktu s ditetem, bohate se to nepohodli vrati.
Co poradit v situaci, kdy uz je to takto pokazene, fakt nevim. Nebo ano - spat spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kks
15
5.11.20 22:57

@Lucie_Sx spolecny spanek ja prave nechci, mam lehke spani i tak a vzbudi me vsechno. Kdyby spal u me tak se uz vubec nevyspim, plus vstavam k miminu..vim ze to tak ma hodne rodicu ale ja bych pak asi nedokazala fungovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8579
5.11.20 22:58
@kks píše:
@Lucie_Sx spolecny spanek ja prave nechci, mam lehke spani i tak a vzbudi me vsechno. Kdyby spal u me tak se uz vubec nevyspim, plus vstavam k miminu..vim ze to tak ma hodne rodicu ale ja bych pak asi nedokazala fungovat…

Tak at spi s tatou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kks
15
5.11.20 23:04

@Lucie_Sx to fungovalo mesic a manzel to vzdal ze se nevyspi…taky ma strach ze by to spolecne spani syn pak vyzadoval dlouho a neodnaucime ho to…nevim, lze spat s miminem a synem spolecne? Nebudou se vzajemme budit? Nebo ja kdyz kojim, prebaluju a pak jeste uspavam…to si neumim predstavit ze starsi u nas u toho spi…nebo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
5.11.20 23:34

Já mám v ložnici syna 3roky a dceru 5mesicu a nikdo nikoho nebudi :think: dcera se vzbudí jednou za noc popláče než udělám mlíko a spí dal… Jednou mi tady v noci asi dvě hodiny něco,, povídala,, a syna to nevzbudilo, dneska jsem v ložnici koukala na ordinaci a oba spali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
5.11.20 23:38
@Lucie_Sx píše:
Mam zkusenost i vypozorovano z okoli, ze kdyz spi miminko s mamou/rodici, tak se kolem toho tretiho roku bez problemu odpouta a odvte doby spi krasne v pohode zvlast.
Naopak deti, ktere byly jako miminka nuceny spat samy, maji od tech dvou tri let velky problem se spanim, prelezaji k rodicim, budi se a dost se to takto vlece.
Takze za me sd vyplati „investovat“ prvni dva roky do uzkeho fyzickeho kontaktu s ditetem, bohate se to nepohodli vrati.
Co poradit v situaci, kdy uz je to takto pokazene, fakt nevim. Nebo ano - spat spolecne.
tak to jsem na tu tvou teorii zvedava :think: schvalne, jak to bude. Ackoliv si nemyslim, ze se to da aplikovat takhle plosne na vsechny
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8579
6.11.20 00:26
@kks píše:
@Lucie_Sx to fungovalo mesic a manzel to vzdal ze se nevyspi…taky ma strach ze by to spolecne spani syn pak vyzadoval dlouho a neodnaucime ho to…nevim, lze spat s miminem a synem spolecne? Nebudou se vzajemme budit? Nebo ja kdyz kojim, prebaluju a pak jeste uspavam…to si neumim predstavit ze starsi u nas u toho spi…nebo?

Syn vás potřebuje TEĎ, neřeš to, co bude nebo nebude a na co si zvykne. Děti v každém období potřebují něco jiného a takové ty základní potřeby, mezi které patří i pocit bezpečí a fyzický kontakt, jsou pro ně docela zásadní, určitě bych to nebrala jako nějaké rozmazlování…
S miminem i starším v jedné posteli to jde, neboj. Nebo mu hoďte matraci/menší postel vedle.

@ocean.mama píše:
tak to jsem na tu tvou teorii zvedava :think: schvalne, jak to bude. Ackoliv si nemyslim, ze se to da aplikovat takhle plosne na vsechny

Tak výjimky určitě budou, ale fakt mi přijde, že to tak funguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat