Zhoršující se premenstruační bolesti

459
9.6.21 19:52

Zhoršující se premenstruační bolesti

Vždycky jsem měla PMS celkem v pohodě, jeden dva dny pobolívání břicha a mizerné nálady, potom přišla menstruace a za pár dní byl klid.

Teď PMS začíná 10 dní před menstruací, která je navíc zpožděná (mívala jsem cyklus 28-29 dnů, teď mám klidně 35). V podstatě to vypukne pár dní před dnem, kdy by menstruace měla začít, a místo aby začala, pokračují křeče v břiše, bolesti a nálada pod psa klidně ještě týden, než se spustí krvácení. To sice trvá 3 dny a není moc silné, ale to už mě moc nevytrhne. Mám i předovulační a ovulační bolesti, někdy se to dá snést, někdy mě to na půl dne vyřadí. Prostě půlku měsíce je mi fyzicky a psychicky zle a už mě to neba.

Je mi něco přes 40, to už bude menopauza? Blbnou mi hormony? Na gyn jsem už objednaná, vychází mi akorát i preventivka. Ale jestli máte nějaké zkušenosti, nebo tipy, o jaké vyšetření případně požádat, budu ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
695
9.6.21 20:01

Měla jsem to podobné. Po třetím porodu to bylo čím dál horší, půlku měsíce mě bolelo břicho, prsa… krvácela jsem tak, že jsem byla dva dny nepoužitelná, první dny ms jsem měla takové křeče, že jsem i s Ibalginem nebyla schopná pořádně fungovat. Na gyndelě mi řekli, že je to hormonální, že pokud nechci antikoncepci (hormony), tak mám smůlu a nezbývá než trpět. Vydržela jsem dva roky, pak jsem začala brát jedny prášky, ty mi nesedli a tak jsem je po půl roce zase vysadila a další měsíc to bylo zase peklo. No teď mám jinou antikoncepci a je to mnohem lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16932
9.6.21 21:04

Pokles hormonů ovlivněný věkem je jednak většinou později až když si blíž padesátce a vypadá spíš jinak.

Když ti nic nenadjou, což dost přeju, a příští měsíc to zase bude naprd, což nepřeju, tak bych zkusila dva tři cykly užívat 250 mg drmku obecného denně.

(tady nějaké bližší info co to umí ) https://examine.com/…gnus-castus/

A určitě neuškodí třeba hormonální joga, nebo cvičení podle mojžíšové - srovná to záda a pánev, to těžko uškodí (teda pokud máš větší trable se zády či pohybovým systémem, tak to prober s fyzioterapeutem, pak tam šance na ublížení si při cvičení podle youtube je)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
9.6.21 21:56

@Ou Hm, trable se zády mám, konkrétně bedra, a zhruba se to kryje. Už na tom pracuju, i u fyzio jsem byla. Ale nenapadlo mě, že by to až takhle rozhodilo cyklus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat