Péče o seniora

Anonymní
17.6.21 14:53

Zhrouceni z pece o seniora

Ahoj mile zeny, stalo se vam nektere, ze jste se zhroutila z pece o sveho rodice? Jak jste se z toho dostaly, nebo vubec jak se pozna, ze se clovek zhrouti? Mela jsem mamku/87let, ma demenci/ v odlehcovaku, byla tam jen 3 tydny, dnes se vratila domu a ja uz nemam silu ani uvarit obed, od rana mam stazeny zaludek, cela se klepu.Ted mi dalsi odlehcovak nevysel, melo to byt na mesic. V nekolika domovech mam prihlasky, zatim zadne misto volne.
Jeste opustil pritel pred mesicem. Nemam silu uz vubec zit. Nemam chut do niceho, praci jsem opustila kvuli mamce.Jsem s ni uz 1,5roku doma.Vse se mi ted zhroutilo.Jsem rozvedena uz dlouho, sourozence nemam, deti uz jsou dospele.Je mi smutno, chtela jsem se jen podelit o to, co prozivam.Mam strach, ze budu muset na leceni na psychiatrii, toho se moc bojim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4048
17.6.21 15:01

To je mi lito. Rikas, ze mas deti. Tem se sverit nemůžeš? Pozadat je o pomoc? Nebo nějakou zdravotnici, která by k vam občas prisla a pomohla? Musi to byt velmi vyčerpávající…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
17.6.21 15:16

Je mi to moc lito. Vyhledat pomoc se neboj. Byla jsem na psychiatrii za kamaradkou a jak muj muž říká. Jednou za čas by si tam mel jit odpocinout každej. Pomuzou ti a odpočineš si. Neni nějaká možnost, že by ti s mamkou nekdo pomohl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
738
17.6.21 15:19

Take jsme se starali o babicku, ale mamka jsou 3 sourozenci, tocili se po tydnu plus my vnoucata jsme chodily. Deti holt musi pomoct. Ja treba vetsinu sve dovolene uvalila za „hlidani“ babicky, aby mamka s tetou mohly na dovolenou, protoze na cloveka je to proste moc. Holt je to jejich babicka a i kdyz maji treba praci i rodiny, meli by se zapojit. Jinak muze pomoci charita atd, ale vse je placene, ale to asi vis. Take reseni je mit vyrizenou nemohoucnost na maminku, jit sama do prace na pul uvazku - pokud nechodis ted kvuli mamince a rozdelit si to s nejakou pecovatelskou sluzbou. Take je ok obratit se na nejaky spolek, co pomaha rodinam treba s Alzheimerem, mivaji i programy pro pribuzne. Drzim pesti, je to opravdu narocne a kdo nezazil, nevi. A to ma babicka byla zlata…pecovalo se o ni dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
17.6.21 15:24

Ten tzv. odlehčovák je přesně co za instituci? Něco jako denní stacionář? Co nějaká aspoň agentura domácí péče - dovezou oběd, dají jí léky, vymění pleny… :think: Myslím, že ty už k tomu zhroucení moc daleko nemáš, děti bydlí daleko? Beres příspěvek na péči? Z toho se ta výpomoc doma dá taky platit. Držím palce, ať se brzy podaří maminku někam umístit, naši měli doma takhle několik let babičku, psycho. A to byla ještě relativně soběstačná, než začla padat a už nemohla být bez dozoru, ale hlavně dostala zápal plic, takže nemocnice, LDN, pak tedy soukromý pečovatelak, ale už tam byli v pořadníku dlouho, bylo jasný že to tak dříve či později dopadne. Máš můj velkej obdiv teda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
17.6.21 15:26

Denní stacionář poblíž nemáte? Jinak je mi to líto, to je snad nejtěžší práce na světě :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
17.6.21 15:26

@Jahudka82 Odlehčovák - tam jede senior na 3 týdny na pobyt se vším všudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 15:33

Je mi to lito a chapu te.. Taky mame babicku, 87 let, a je to s ni hrozne tezky psychicky i fyzicky a to nema demenci.. Stara se o ni hlavně moje mama, a ta je z toho taky polosilena. Co s tim, nevim, pecovatelku, co by k vam zasla aspon na dve hodiny denne? Posilam hodne sily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 15:37
@Anonymní píše:
Ahoj mile zeny, stalo se vam nektere, ze jste se zhroutila z pece o sveho rodice? Jak jste se z toho dostaly, nebo vubec jak se pozna, ze se clovek zhrouti? Mela jsem mamku/87let, ma demenci/ v odlehcovaku, byla tam jen 3 tydny, dnes se vratila domu a ja uz nemam silu ani uvarit obed, od rana mam stazeny zaludek, cela se klepu.Ted mi dalsi odlehcovak nevysel, melo to byt na mesic. V nekolika domovech mam prihlasky, zatim zadne misto volne.
Jeste opustil pritel pred mesicem. Nemam silu uz vubec zit. Nemam chut do niceho, praci jsem opustila kvuli mamce.Jsem s ni uz 1,5roku doma.Vse se mi ted zhroutilo.Jsem rozvedena uz dlouho, sourozence nemam, deti uz jsou dospele.Je mi smutno, chtela jsem se jen podelit o to, co prozivam.Mam strach, ze budu muset na leceni na psychiatrii, toho se moc bojim.

Odlehcovaci pobyt…to je nejdyl na 3 mes., ted tam ale uz nemeli volno.Mam pecovatelku, chodila k nam na 2hod denne mimo vikend, ale to nestaci, stihla jsem jen nakup, ani prochazku ne..Me se to ted sesypalo vse najednou, jsem smutna kvuli priteli.Deti mam dve, kluky, porad jsou v praci a bydli mimo Brno.:(Beru AD a jeste pragiolu na uzkosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 15:45

Denni stacionar by mamka nezvladla, davam ji na odlehcovaci pobyty, ale uz ani to mi nepomaha. Mamka navic jeste neudrzi stolici i moc. Jinak je taky moc hodna a o nic si nerekne. Hodne kouka na telku, sem tam cte casopis, jinak uz nema zadne zajmy.
Z pracovniho rytmu jsem vypadla, ted si nedokazu predstavit jit do prace a taky kde hledat.Nic vlastne neumim.

• Citovat
  • Nahlásit
366
17.6.21 16:01

Zažádejte si o příspěvek na péči a pohledejte, jestli nemáte v okolí nějakou terénní péči, kdy by pečovatelka nebo asistentka dojížděla do domácnosti a o maminku se starala. Z toho příspěvku byste ji platila a sama měla čas na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 16:06

Prispevek na peci ma mamka 3.st.,platim z toho ty odlehcovaci pobyty a pecovatelku.Ta chodila prave na 2hod. denne a to mi vubec nepomahalo.

• Citovat
  • Nahlásit
5503
17.6.21 16:21

Už je bohužel po smrti. mám kvůli tomu i deprese, ještě furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5503
17.6.21 16:23
@Anonymní píše:
Denni stacionar by mamka nezvladla, davam ji na odlehcovaci pobyty, ale uz ani to mi nepomaha. Mamka navic jeste neudrzi stolici i moc. Jinak je taky moc hodna a o nic si nerekne. Hodne kouka na telku, sem tam cte casopis, jinak uz nema zadne zajmy.
Z pracovniho rytmu jsem vypadla, ted si nedokazu predstavit jit do prace a taky kde hledat.Nic vlastne neumim.
@Anonymní píše:

Já to zkusila v amazonu, ale oni mají i přesčasy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
17.6.21 16:23

Tchyně na tom byla podobne, když se starala o své rodiče. Zařídili jsme pomoc z charity a střídali jsme se i my s manzelem, občas přišla sousedka… Tchyně mohla zpět do práce a hned bylo líp. Je potřeba tu péči rozvrstvit mezi víc lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat