Zhroutil se mi svět, nevím, jak žít dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:14
Zhroutil se mi svět,nevim jak žít dál

Prosím o zachování anonymity, protože tohle téma je pro mě dost citlivý :oops: Je to pár dní, co jsem se od jedné známé, která to umí zjistit, dozvěděla, že můj přítel s kterým mám ročního syna, má 4 exekuce zhruba celkem za třičtvrtě milionu :,( Věděla jsem že dluží na zdr. a soc.poj.a i finančáku zhruba celkem kolem 100 tis. což se ještě dá splatit, ale tohle mě dostalo do olen.Je to pro mě strašná rána. Vím že přítel před naším vztahem podnikal, tak je to možná z toho, takhle vysoký dluh, každopádně nevim ja a co dál. Přítel je nezodpovědný, dělá na černo, peníze bere na ruku, nic nemá, nikde nebydlí(ofic. bydliště má na úřadě).Bojím se že mi do bytu vlítnou exekutoři. Nejhorší je, že je to takovej flink, že to ai ani nija nehodlá řešit, maximálně takk hubou co a jak udělá :cert: Táhne ke dnu i mě, kdy nezaplatil hypotéku, lže jak zítra přinese peníze a pak se několik dní neobjeví, chodí si em jak do hotelu. Projevila jsem při tom všem dobrou vůli to s ním nějak řešit, ale ani se neobtěžoval přijít domu, zavolat, tel. nezvedá a dělá mrtvýho brouka. Momentálně jsem s malým synem bez peněz, protože veškerý úspory jsem mu půjčila a koupila jsem i celou výbavičku, vše na syna platím já. Vím že od takovýho člověka musím pryč, vyměnit zámek…Jediný štěstí ženejsme manželé :zed: Ale co dál? Jak žít dál, co dělat? Co syn, nemůže jeho dluhy zdědit? :,( Přijde mi jako bych se probudila ze zlýho snu, že jsem svýcho chlapa vůbec neznala… :oops: :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
Electrolux_EHM_4400
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:17
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity, protože tohle téma je pro mě dost citlivý :oops: Je to pár dní, co jsem se od jedné známé, která to umí zjistit, dozvěděla, že můj přítel s kterým mám ročního syna, má 4 exekuce zhruba celkem za třičtvrtě milionu :,( Věděla jsem že dluží na zdr. a soc.poj.a i finančáku zhruba celkem kolem 100 tis. což se ještě dá splatit, ale tohle mě dostalo do olen.Je to pro mě strašná rána. Vím že přítel před naším vztahem podnikal, tak je to možná z toho, takhle vysoký dluh, každopádně nevim ja a co dál. Přítel je nezodpovědný, dělá na černo, peníze bere na ruku, nic nemá, nikde nebydlí(ofic. bydliště má na úřadě).Bojím se že mi do bytu vlítnou exekutoři. Nejhorší je, že je to takovej flink, že to ai ani nija nehodlá řešit, maximálně takk hubou co a jak udělá :cert: Táhne ke dnu i mě, kdy nezaplatil hypotéku, lže jak zítra přinese peníze a pak se několik dní neobjeví, chodí si em jak do hotelu. Projevila jsem při tom všem dobrou vůli to s ním nějak řešit, ale ani se neobtěžoval přijít domu, zavolat, tel. nezvedá a dělá mrtvýho brouka. Momentálně jsem s malým synem bez peněz, protože veškerý úspory jsem mu půjčila a koupila jsem i celou výbavičku, vše na syna platím já. Vím že od takovýho člověka musím pryč, vyměnit zámek…Jediný štěstí ženejsme manželé :zed: Ale co dál? Jak žít dál, co dělat? Co syn, nemůže jeho dluhy zdědit? :,( Přijde mi jako bych se probudila ze zlýho snu, že jsem svýcho chlapa vůbec neznala… :oops: :,(

Muze. Ale pokud ma partner dluhy, tak je logicke, ze se dedictvi vzda jako celku, a zadne dluhy pak nezdedi… stejne jako pripadny majetek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:19

@Electrolux_EH­M_4400 On žádnýmajetek nemá, nic, jen ty strašný dluhy

Electrolux_EHM_4400
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:20
@Anonymní píše:
@Electrolux_EH­M_4400 On žádnýmajetek nemá, nic, jen ty strašný dluhy

Pak je rozumne se dedictvi vzdat a mas po problemu s dluhy.

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 07.11.14 11:21

Ať jede do zahraničí a vydělává.

mám situaci téměř stejnou, rodim v lednu, celý rok ho živim a on není schopen ani zavolat exekutorovi ohledně splátek ;)

Pošli ho pryč, dokud nezajistí vlastni existenci. Www.financnitisen.cz - tam se objednej, oni Ti poradi, co máš dělat.

Můj muž jede na rok do holandska, dokud nevydělá a splátky zajišťuji já, je neschopny! ;)

Taky se bojim exekutorů u sebe doma, proto se u mě nijak moc nezdrzuje, abych nebyla kvuli němu obraná.
hodně štěstí :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:24

@Anonymní Podobnou situaci jsem řešila já. S partnerem nejsme manžele, máme spolu dvě děti. Dům mi koupili rodiče, žijeme v něm s přítelem. Manžel podnikal a dluhy se vyšplhaly na 4 miliony Kč. Je fakt, že do těchto problémů ho navezl hlavně společník špatnými investicemi a prostě se to tak sešlo,…Co ti budu povídat, začlo mi peklo na zemi. Návštěva exekutota se mi nevyhla. Naštěstí partner tehdy pohledávku ve výši 80tisíc zaplatil a oni si nic neodnesly. Ale ten pocit, že ti litaji po baráku, zabavují ti i dětské lyžařské boty a já tam bezmocně stojím s plačícím dítětem…Ještě dlouho jsem se z toho dostávala a do teď mám úzkosti. Teď je v osobním bankrotu a za pět let by měl bý čistej. Nejhorší je, že jsem za nic nemohla a musela jsem si tím projít. Přítel se však snaží splácet, ale tobě radím se ho zbavit. Není to žádná sranda… :(

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.11.14 11:25

Pošli ho do kytek, nepouštěj ho domů, ať s ním nejsi spojována. Zažádej o výživné na sebe a syna, výživné má vždycky přednost před exekucemi.
Co se týče dědictví, syn prostě komplet dědictví odmítne a tím to pro něj končí.

pikola
Generální žvanilka 20160 příspěvků 07.11.14 11:26

Holka, bud rada e ty dluhy nemas ty. Kopni ho do zadku, dluhy nevadi ale to okolo, hlavne lhani.. Zensky proc si s takovyma typkama delate proboha decka?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:29

@Mari-KusKus V zahraničí už byl 2× - v Anglii ještě než jsme měli malýho, ale dopadlo to tak že dělal od nevidim do nevidim 2 měs. za 25 tis. a pak nebyla práce, zůstal tam a já mu platila ubytování, jídlo, pak i letenku. Teď byl v létě na 2 měs. v Americe za 70 tis.
Já nechci jeho dluhy odnášeta žít kvůli němu se synem sama, aby si on moh splácet dluhy, který si nadělal mimo náš vztah :zed: Jinak děkuji za odkaz, mrknu tam.Jak to děláš že se přítel v tvým bytě nezdržuje? Můj to bere jako hotel, je pryč, poflakuje se po nocích a pak se jen se slibama přijde najíst, vykoupat a vyspat. Nechci aby můj syn v tomhle vyrůstal

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 07.11.14 11:31

Jak žít? Hlavně bez něho, dostane vás akorát do problémů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:33
@pikola píše:
Holka, bud rada že ty dluhy nemas ty.
Já ty dluhy taky neměla, ale přítel bydlí ve společné domácnosti, takže přišli. Ono to není tak jednoduché, jak se zdá. Když jsem přítele poznala, firmu kterou vlastnil, jela normálně, ale potom nastaly problémy. Nikdo nemůže vědět, jak to bude za pár let.Co se stane, jestli nastane nějaká krize a obchody nepůjdou a když máš x zaměstnanců a musíš platit odvody, nájmy a najednou na to není, tak jsi prostě v p…
Diggy
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 07.11.14 11:33

Jediná rada je odejdi od něho, radí dobře :hug:

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 07.11.14 11:34

Do dluhů se může dostat člověk i né vlastní vinou a partneři by si měli pomáhat. ALE ne v tomto případě. Jestli je to flink, nebere ti telefony, lže…co z takového vztahu? Rychle se ho zbav.
Jinak si myslím, že ta situace není tak strašná. Ty dluhy nemáš! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 11:35

@pikola Za syna jsem moc ráda, jsem nemocná a tohle byla poslední šance a naděje jak mít dítě.
Jinak že ho musím vyhodit a jít dál vlastní cestou je mi jasný. Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi svěřením dítěte do péče a svěřením dítěte do výhradní péče? Vzhledem k situaci, kdy se přítel poflakuje po nocích, přespává na stavbě nebo po ubytovnách nechci aby mu syn byl nějak svěřen, snad zkousnu aspoň návštěvy.
Osobní bankrot nevim, dělá na černo, peníze má na ruku a zbylo by nám jen životní minimum, z toho se žít nedá když já mám rodičá 3 500 :zed: A žít kvůli jeho nezodpovědnosti několik let v chudobě se mi taky nechce, hlavně kvůli malýmu

Aalexa
Kecalka 135 příspěvků 07.11.14 11:36

Podobnou situaci jsme řešili před 2 roky v rodině. Manžel sestřenice měl super práci, pak žádnou další nemohl najít a začal hrát potají automaty a půjčovat si - nejdřív u bank a pak u lichvářů. Sestřenka na to přišla náhodou - objevila pár dopisů od exekutora. Také to neřešil a nechtěl řešit, ale kvůli sestřenici (jelikož jsou manželé, tak dlužila půlku) se sešla celá rodina a v podstatě ho dostrkala do řešení-vyplacení lichvářů a přefinancování úvěru u banky. Celá rodina se skládala na ten průser - dlužná částka 3mil. Museli prodat barák hodně pod cenou, jeho brácha si vzal půjčku, kterou i splácí :nevim: Teď po 2 letech dluží ještě 600tis., má práci a zatím vzorně vše splácí, automaty nehraje. Po tom všem obdivuji sestřenku, že to ustála.
Vůbec se Ti nedivím, že Tě to dostalo do kolen. Ještě štěstí, že nejste manželé. Přeji dobré nervi a ať se to brzo vyřeší.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >