Reklama

Zhroutila jsem se z dětí - co teď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 16:38
Zhroutila jsem se z dětí-co ted

Jsem v háji Mám dvě děti, čtyři a půl a skoro rok. Čtyři a půl roku jsem se pořádně nevyspala. Od porodu druhého dítěte v podstatě vůbec. První náročné, uřvané, přecitlivělé. Druhé fajn až na nespavost. Nevím co napsat. Už nemůžu dál. Jsem hrozně vyčerpaná. Na starší dítě hrozně křičím, protože je nesnesitelné. Neustále vyžaduje pozornost, ječí když uspávám mladší, vynucuje si věci po svém, klasický vzdor, který ale už trvá několik let. Mladší celé noci nespí, střídavě zuby a spurt. Starší odmítá od podzimu chodit do školky a máme tu ponorku. Chytají mě střídavě pocity agresivity vůči sobě, dětem a střídavě apatie, že je mi to všechno jedno. Nespí…tak ať nespí, nechce jíst…ať nejí, nechce se učit logopedii…tak ať je hloupé…Pomáhají mi občas prarodiče, ale stejně to nezvládám. Nevím proč, jiní zvládají i bez pomoci mnohem víc dětí. Manžel mě považuje za neschopnou a k ničemu. Bordel, děti obě ubrečené nebo naštvané. Nikdy jsem si neměla pořizovat děti, a hlavně ne to druhé, když to první je tak náročné. Sedím tu a brečím. Starší bylo na noc pryč, ale stejně to bylo na nic, mladší celou noc prořvalo a já ráno jako zbitá. Manžel mi ještě vynadal, co ho ráno budím, když jsem tam mladšího přinesla, vyspanej do růžova. Nejradši bych někam utekla, ale nemůžu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8771 příspěvků 12.10.18 16:40

To je asi na odbornou pomoc.

Uživatel je onlineVčelička992
Závislačka 3345 příspěvků 12.10.18 16:43

.

Příspěvek upraven 15.10.18 v 06:57

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8771 příspěvků 12.10.18 16:44
@Včelička992 píše:
Spis by mela vymenit manzela…

Tak mimo jiné.

elda
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 12.10.18 16:48

No… co muž? Jeho děti to nejsou? Proč ti nepomůže?
Děcka jsou protivná, protože nejsi sama v pohodě- takže začarovaný kruh… asi je to na odborníka… napiš víc o chlapovi, o sobě… třeba ti pomůže vypsat se, zazní tu nějaká ta rada kterou využiješ. Každopádně dobře že svůj stav řešíš aspoň virtuálně…

PinkPanther
Kecalka 176 příspěvků 12.10.18 16:59

A co na to Tvuj muz, kdyz mu tohle reknes? :think: Neni mozne, ze na to budes sama, kdyz mas manzela, jsou to i jeho deti, ne?
Znam to, i pocity, ze deti radeji nemely byt.. vycerpani, unava, stereotyp a izolace delaji asi sve :?

Takyjedna
Závislačka 4626 příspěvků 12.10.18 17:05

Co znamená přesně zhroutila? Já nikdy nevím, co si pod tím představit, když to někde čtu. Já si představuju kolaps a odvoz do špitálu. Ale to by zase nebylo jasné, jestli to bylo přímo z dětí, nebo ty děti ke kolapsovému stavu přispěly a je to už nějaká začínající tělesná nemoc… :think:
Podle mě je v tomhle případě nejlepší přístup je v hodně případech, kde to jiskří nechat být - nechtějí jíst, tak ať nejedí, nechtějí spát, tak ať jsou vzhůru. Ta logopedie, jestli někam chodíte, tak ať si zažije, že ho na té logopedii pokaždé nepochválí. Taky je lepší vypadnout s nima ven, venku je mnoho podnětů, které děti zaujmou, vyblbnou se.

mrav
Neúnavná pisatelka 16668 příspěvků 12.10.18 17:06

Ahoj. Musíš i ty trošku odpočívat a pak, když ty budeš v pohodě, budou i tvé děti více v pohodě. Neříkám , že zoubky neporostou, nebo že starší nebude vzdorovat, ale odpočinutý člověk to snáší líp. A manžela zapoj - děti nejsou jen tvoje. Já jsem zůstal sám s dvouletou dcerkou a taky musím fungovat…

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 12.10.18 17:07

Jak jako že odmítá chodit do školky? Moje dítě taky odmítá, stejně tak jako já odmítám chodit do práce ale prostě nějak se děje, že tam obě každý den jsme :)

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 12.10.18 17:07

Jsi s dětmi v začarovaném kruhu,ptz oni jsou zoufale z tebe a přitom tě moc milují a i ty je,obě i když jsi vyčerpaná. Je těžký ti poradit. Největší problém vidím v manželovi,že ti nepomáhá a ještě na tebe hází vinu. Pokud by to šlo,udej oba na noc,ať se vyspíš nebo na odpoledne a spi přes den. Mně osobně pomáhá být s dětmi venku 2× denně,aby to na nás doma nepadalo.

Zkus se podívat na nevychova.cz nebo dovychovat.cz

Hlavně teda domluva s manželem.

reny14
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 12.10.18 17:08

Taky znám tyto pocity. Nejsi v tom sama. Zvlášť když člověk nemá žádnou pomoc ani zastání u manžela. A proč starší nechce do školky? Dala bych aspoň na dopoledne. Může v tom být i žárlivost na mladší dítě, když takto na sebe upozorňuje. Pokud můžes, odjed někam sama na víkend a děti nech manželovi. Důležité je, co nejvíc to jde, jednat s dětmi v klidu. Já bych tedy byla nejvíc naštvaná na manžela, že ti nepomůže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 17:08

Koukám, jak mám doma skvělého chlapa. Měsíc jsem byla mimo, schopná akorát ležet a postarat se stěží sama o sebe, s velmi reálnou vyhlídkou na ztrátu zaměstnání.
Zastal s klidem všechno ohledně dětí, vaření, domácnosti a ještě k tomu samozřejmě chodil do práce. A já doma opravdu nemusela nic, abych se mohla dát dohromady. Naopak mě ve všem velmi podporoval.

Řešila jsi svou situaci s lékařem a psychologem? S manželem by jsi měla hodit vážnou řeč, že tady opravdu končí veškerá sranda. Protože ty potřebuješ pomoct, jinak to s prominutím odserete všichni (ty, on , děti). Třeba by pomohlo mít opravdu nějaký „papír“ od lékaře, aby se na tvůj stav přestal koukat jako na neschopnost či bordelářství, ale jako na skutečnou krizi a nemoc, kdy potřebuješ podpořit. Ne aby Tě srážel ještě víc.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 17:10

No, me trochu prijde, ze si to malinko delas sama… Starsi podle popisu vi, ze vzdy dosahne sveho, takze to proste zkousi. S ohledem na tvuj stav bych ho nekompromisne odexpedovala do skolky a pro mladší nasla na par dni hlidani a vyspala se. Pak se vzdy po skolce zkusit venovat nejakou dobu staršímu, aby to byl jen jeho cas a nemel pocit, ze je odstrceny. A uspavat mladsi by mohl docasne manzel, treba ho odnauci nutnost uspavat ho.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 12.10.18 17:10
@Anonymní píše:
Jsem v háji Mám dvě děti, čtyři a půl a skoro rok. Čtyři a půl roku jsem se pořádně nevyspala. Od porodu druhého dítěte v podstatě vůbec. První náročné, uřvané, přecitlivělé. Druhé fajn až na nespavost. Nevím co napsat. Už nemůžu dál. Jsem hrozně vyčerpaná. Na starší dítě hrozně křičím, protože je nesnesitelné. Neustále vyžaduje pozornost, ječí když uspávám mladší, vynucuje si věci po svém, klasický vzdor, který ale už trvá několik let. Mladší celé noci nespí, střídavě zuby a spurt. Starší odmítá od podzimu chodit do školky a máme tu ponorku. Chytají mě střídavě pocity agresivity vůči sobě, dětem a střídavě apatie, že je mi to všechno jedno. Nespí…tak ať nespí, nechce jíst…ať nejí, nechce se učit logopedii…tak ať je hloupé…Pomáhají mi občas prarodiče, ale stejně to nezvládám. Nevím proč, jiní zvládají i bez pomoci mnohem víc dětí. Manžel mě považuje za neschopnou a k ničemu. Bordel, děti obě ubrečené nebo naštvané. Nikdy jsem si neměla pořizovat děti, a hlavně ne to druhé, když to první je tak náročné. Sedím tu a brečím. Starší bylo na noc pryč, ale stejně to bylo na nic, mladší celou noc prořvalo a já ráno jako zbitá. Manžel mi ještě vynadal, co ho ráno budím, když jsem tam mladšího přinesla, vyspanej do růžova. Nejradši bych někam utekla, ale nemůžu.

Klid, tohle je naprosto normální. Vysvětli manželovi že děti jsou vás obou a bylo by fajn kdyby jste táhli za jeden provaz. Ne že je všechno okolo dětí jen na tobě. Problém není v dětech, problém je chlap. To si myslí že stačí děti udělat a dál je to jen na tobě? Ne, není.

Hofida
Kecalka 257 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 17:10

Taky mám druhé a třetí dítě 3 roky od sebe. Taky jsem měla krize, pořídila jsem si paní na úklid a to hodně pomohlo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >