Jak se vám podařilo po porodu zhubnout a být fit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 23.07.19 17:32
Zhubnout a zvladnout

Ahoj holky. Máte nějaké cenné rady, jak se vám postupně podařilo po porodu zhubnout a dostat se na původní váhu, zpevnit tělo a být zkrátka fit? Plně kojim, takže se nechci hrnout do nějakých diet, jim ale celkem zdrave. Ráda bych chodila cvičit nebo běhat, ale do fitka to nedávám, jak kojím. Přemýšlím, že začnu běhat, ale jediná chvíle, kdy můžu, je až večer malá usne a to bývám už tak hotová, že nemám moc energii jít ještě běhat…jsem ráda, že dám sprchu, jídlo, pokec s manželem a padnu do postele.
Nemáte někdo třeba zkušenost s nějakým cvičením po internetu nebo nějakým online fitness trenérem? Další možnost, co mě napadlo, pořídit si domů nějaký posilovací stroj a když malá přes den usne, šup cvičit. Mám nahoře od porodu sice jen 6kg, ale necítím se dobře a nemám moc fyzičku, to mi vadí nejvíce.
Tak mě zajímaji vaše zkušenosti a rady, jak zvládnout zhubnout při starání se o miminko a domacnost. Je tu určitě nějaká taková super žena :mrgreen: :mrgreen:
:?

Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 23.07.19 18:11

Najdi si na YouTube Zuzku Light. Má spoustu spalovacích workoutu. Co běhat s kočárkem? Nebo aspoň rychla chůze. Já takhle zhubla asi 5 kilo, chodila jsem kolem 10 km denně. Nebo na YouTube si najdi tabatu. To je vysoce spalovací cvičení a stačí třeba půl hodinky denně.

Janee19
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 23.07.19 18:12

Online cvičení doporučuji Fitfab ;) Jinak bych as ivolila cvičení toho typu na doma a střídat, než jen monotónně běhat, To raději chodit ven s kočárem na dlouhé procházky :)

Hedvikaaa
Kecalka 162 příspěvků 23.07.19 18:17

Běhat s kočárkem :palec: nepotřebuješ ani speciální kočár na běh, ale stačí mít nafukovací kola a aretovací kola. Stejně nepoběžíš nějakou extra rychlostí 8) já tak běhala a běhám :)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 23.07.19 18:19

Běh nebo rychlejší chůze s kočárkem a Fitfabstrong. Skvělý web, všechny programy jsou super a ten nejnovější je dokonce cílený i na ženy po dětech. Další dva pak pro pokročilé.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 23.07.19 18:21

Já začala běhat, když jsem doma měla sestavu - 4 měsíce, 2 roky a 4 roky. Připravila jsem večeři, dala na stůl, nakojila. O půl osmé, když přišel manžel domů z práce, jsme mu mezi dveřmi předala potomstvo a vyběhla. On se s nimi navečeřel a já měla hodinu a půl, než bylo potřeba koupat a ukládat. Dnes je dětem 9, 11 a 13. Běhám pořád. Před 4 lety jsem se propracovala k maratonům. Dávám dva až tři ročně. Teď začínám s triatlonem. Všechno se dá vymyslet.

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 23.07.19 18:30
@carsa píše:
Já začala běhat, když jsem doma měla sestavu - 4 měsíce, 2 roky a 4 roky. Připravila jsem večeři, dala na stůl, nakojila. O půl osmé, když přišel manžel domů z práce, jsme mu mezi dveřmi předala potomstvo a vyběhla. On se s nimi navečeřel a já měla hodinu a půl, než bylo potřeba koupat a ukládat. Dnes je dětem 9, 11 a 13. Běhám pořád. Před 4 lety jsem se propracovala k maratonům. Dávám dva až tři ročně. Teď začínám s triatlonem. Všechno se dá vymyslet.
Úžasný :potlesk: :palec: :kytka:
Filanda
Závislačka 4677 příspěvků 23.07.19 20:27

Já taky primárně běhala / běhám. Je to nejjednodušší z pohledu času. Včetně protažení to dá cca hodinu. Do fitka chodím jednou týdně a i s cestou tam a zpet je to skoro dvě hodiny. U malých dětí je ten časový rozdíl prostě znát. Jinak já běhám hlavně o víkendu ráno (mezi šestou a sedmou). Podle toho, jak se dcera kojí/vstava. Nechávám vždy manželovi na stole vzkaz v kolik jedla, v kolik usnula a v kolik já vybiham. Aby věděl, kdyby ho náhodou vzbudila, že na hlad má čas a já budu například cca za 10 minut doma. Jinak mám aktuálně o kilo míň než před těhotenstvím (7 měsíců po porodu a v těhotenství nahraných 18kgs). Každý den i hodně nachodim s kočárkem. Já s malou nedokážu doma cvičit. Nikdy nevím, jestli bude spát 20 minut nebo hodinu a je to pro mě prostě stresující a akorát jsem při cvičení na nervy, kdy se vzbudí a budu toho muset nechat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:04

Ahoj, tak já v tehotenstvi přibrala 40 kilo dřív jsem vážila 56 kilo:oops:, strašně jsem zlenivěla a začala hodně jist… Taky se mi narodilo pořádný miminko, každý se divý, jak je velký a urostlý ;) rozhodla jsem se s tím něco dělat až před měsícem, koupila jsem si mini stepper(2500 Kč), koupíš i levnější.. Ráno chodím s malým na procházky a večer cvičím na stepper tak 30-60 minut… Žádnou dietu nedrží, jen jim min, prostě si dám co mi chutná(i pečivo) a během měsíce 7 kilo dole :D

Váš příspěvek
Reklama